co wybrac - kawa

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

co wybrac - kawa

Postprzez olkaflorka » N lis 25 2018, 13:21

Jakie znacie i lubicie kawy? Patrzycie na smak cene czy kraj pochodzenia? Moze jakies dodatki w postaci miodu syropu bitej smietany?
olkaflorka
 
Posty: 167
Dołączył(a): Wt maja 16 2017, 13:53

Re: co wybrac - kawa

Postprzez nastka29 » Cz lis 29 2018, 11:25

syropy do kawy, sa bardzo łatwe w przygotowaniu a fajnie zmieniaja smak :) ja korzystam z tych przepisów https://www.darnatury.pl/blog/article/s ... go-rytualu wierze ze znajdziesz tutaj tez cos dla siebie :) powodzonka w testowaniu nowych smakow
nastka29
 
Posty: 155
Dołączył(a): N sie 13 2017, 20:29

Re: co wybrac - kawa

Postprzez mindkaa » Cz mar 14 2019, 20:27

Ja lubię niemal wszystkie rodzaje kaw, dlatego też uwielbiam próbować nowych smaków. Np. kawa po turecku parzenie może nie należy do najprostszych, ale za to jest naprawdę smaczna. Trzeba tylko wybrać odpowiednią, wysokiej jakości kawę i dobrze ją przygotować. Polecam poczytać na ten temat, bo z kawy można naprawdę tworzyć cuda. :)
mindkaa
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pt kwi 06 2018, 10:24

Re: co wybrac - kawa

Postprzez marysienka » Cz maja 09 2019, 23:29

Polecam kupic sobie ekspres kapsułkowy - naprawde swietnie sie sprawdza - kawa jak u najlepszych baristow :)
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: co wybrac - kawa

Postprzez sabanek5 » Cz sty 30 2020, 20:48

Jeśli chodzi o kawę to wydaje mi się że na prawdę dobrym pomysłem jest kupić sobie dobrej jakości tego typu https://www.oleole.pl/ekspresy-cisnieniowe,_Bosch.bhtml ekspres ciśnieniowy. Kawa z takiego ekspresu smakuje wyśmienicie i polecam wam sie tym zainteresować. N aprawdę warto
sabanek5
 
Posty: 1178
Dołączył(a): Cz paź 12 2017, 17:54

Re: co wybrac - kawa

Postprzez bozena82 » So sty 09 2021, 19:03

W sumie to masz dużo racji. Jaka kawa waszym zdaniem jest na ten moment najlepsza?
bozena82
 
Posty: 31
Dołączył(a): Wt paź 24 2017, 22:46

Re: co wybrac - kawa

Postprzez dobramama » Pt sty 15 2021, 17:59

Dokładnie, bez odpowiedniego sprzętu do robienia kawy nie ma co liczyć na zadowalający efekt. Zresztą ekspresy ciśnieniowe od dobrych kilku lat nie są już towarem luksusowym bo można je kupić w przystępnej cenie. Wybór odpowiedniej kawy to wbrew pozorom trudne zadanie. Na rynku jest dostępna szeroka oferta kaw ziarnistych, w różnych cenach. Ważną rzeczą przy wyborze jest zwrócenie uwagi na takie informacje jak kraj pochodzenia ziarna, z uwagi na warunki w jakich jest uprawiana. Przykładowo ziarna z Ameryki Południowej mają delikatną nutę czekolady lub orzechów. Jeśli szukamy bardziej owocowo-cytrusowych posmaków z wyczuwalną kwasowością to tylko ziarna z Afryki. Pytanie jakie trzeba sobie zadać to gdzie dostać towar najwyższej jakości? Zdaniem wielu ekspertów jedynie palarnia kawy speciality da nam gwranację wyśmienitego smkau i aromatu. Na dobrą sprawę to możemy dokonać zakupów przez internet w takich miejscach jak - https://tucafe.pl/palarnia Zawsze też możemy kupić próbnik różnych smaków jeśli nie mamy jeszcze wyrobionego zdania na temat większości popularnych kaw.
dobramama
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn gru 18 2017, 20:25

Re: co wybrac - kawa

Postprzez andziala » Pt lut 26 2021, 00:14

Słyszałam, że kawa z tej palarni https://coffeeandsons.pl jest przepyszna i sama zdecydowałam się zamówić. Szczerze mówiąc kawa taka z marketu już zmielona nigdy nie dorówna kawie ziarnistej świeżo wypalanej (lub kilka dni wcześniej wypalanej). Do tego ekspres i mozna się cieszyć smacznym espresso albo latte ;)
andziala
 
Posty: 451
Dołączył(a): Cz lut 23 2017, 15:36

Re: co wybrac - kawa

Postprzez marika89 » Pt gru 10 2021, 14:32

Polecam wam super ekspres do kawy od Breville, jest naprawdę rewelacyjny, kawę robi na bardzo wysokim poziomie, a do tego cena nie jest jakaś wygórowana.
marika89
 
Posty: 310
Dołączył(a): Pn sty 15 2018, 10:08

Re: co wybrac - kawa

Postprzez kasia777 » Cz gru 16 2021, 18:18

Ja na co dzień korzystam z kawiarki, niezależnie od rodzaju ziaren kawa smakuje świetnie, tylko trzeba pamiętać, żeby właśnie wybrać dobrej jakości ziarna. Jak zastanawiacie się nad zakupem dobrej kawiarki to polecam wam artykuł na stronie https://www.2cafe.pl/kawiarka-aluminiowa-czy-stalowa-ktora-wybrac bo fajnie tam jest opisany ten temat i na pewno ułatwi wam wybór odpowiedniej.
kasia777
 
Posty: 1292
Dołączył(a): N maja 13 2018, 14:48

Re: co wybrac - kawa

Postprzez salamandiks4 » Śr lip 13 2022, 14:26

Mogę Wam wszystkim polecić ofertę, z której sam regularnie korzystam. Jeżeli lubicie dobrej jakości kawę lub herbatę, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić ofertę sklepu internetowego, gdzie znajdziecie np. kawa włoska .
salamandiks4
 
Posty: 1065
Dołączył(a): Pt paź 13 2017, 11:23


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron