Nieustająca grzybica pochwy

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez lelli » Pn paź 01 2018, 11:02

Witam. Mam pewien problem i to nie Mały. Od jakis 6-8 miesiecy mam grzybka. U ginekologa bylam juz 3 razy, za 1,5 tyg ide po raz kolejny. Otóż ten grzybek mk wgl nie przechodzi. Po lekach jakie dostalam (np flumycon (dla mnie i dla partnera) , clotrimazolum, gynazol i cos tam na g w tabletlach do lykania co tydzien) poprawa byla tylko przez chwile. Po tych lekach, ktore mam teraz przeszlo na jakies 2tyg (nie do konca przeszlo ale troszke) a teraz bam i od dwoch zaczyna sie to samo....
Co moze byc nie tak?
Od razu mowie ze z partnerem nie sypiam od czerwca poniewaz jest za granica.
Co zrobic zeby to cholerstwo sie odczepilo?
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez justaM » Pn paź 01 2018, 12:51

Ale grzybica pochwy nie musi wcale być spowodowana zarazeniem podczas stosunku. Sama łapałam czesto jak chodzilam na basen oraz jak nakładałam majtki poliestrowe. Wymieniłam bieliznę na bawełnianą, poza tym zaczęłam unikac miejsc publicznej kąpieli i mam wrazenie,że jest o wiele lepiej. Poza tym jeśli leki od lekarza nie wykazują dobrego działania, może dobrze byłoby zrobić odpowiednie badanie, które pokaże jaki jest to szczep grzyba? Dzięki temu będzie można wprowadzić do leczenia leki specjalnie do leczenia danego grzybka.

Zerknij sobie również tutaj:
https://zdrowie.tvn.pl/a/grzybica-pochw ... c-nawrotom

Na stronie opisane sa najlepsze sposoby leczenia grzybicy pochwy oraz to jak zapobiegac nawrotom!
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 525
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25

Re: Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez marysienka » Pn paź 29 2018, 10:28

U mnie problem wyglądał podobnie a to dlatego że po stosowaniu leków na grzybice jest potem osłabiona flora bakteryjna, teraz jak stosuje probiotyki ginekologiczne typu Lactovaginal nie mam nawrotów. :) to bardzo ważne a mało który lekarz zwraca na to uwagę
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez chaberka » Cz lis 22 2018, 10:15

Czytałam niedawno bardzo ciekawą publikację na temat grzybicy ogólnoustrojowej https://adamed.expert/grzybica-ogolnoustrojowa-jakie-sa-przyczyny-objawy-i-sposoby-na-odgrzybienie-organizmu/ może przydadzą się Wam te informacje w walce z grzybicą. Nie jest łatwa do wyleczenia ale można z nią wygrać stosując się ściśle do zaleceń lekarza
chaberka
 
Posty: 169
Dołączył(a): Cz mar 08 2018, 08:26

Re: Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez misi3k » Pt cze 14 2019, 09:43

Witajcie,
Od lat mam podobny problem, w końcu zaczęłam regularnie chodzić do ginekologa i wykonywałam jego polecenia. Wybrałam centrum medyczne Babka Medica , przeszłam przez badanie pod kątem infekcji ginekologicznych, które pozwoliło wykryć pewne nieprawidłowości. Proponuje i wam wybrać się na tego typu badanie
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez marysienka » Pt cze 21 2019, 17:41

moze trzeba zrobic tez inne badania? ja co rusz mialam jakies infekcje, ciagle cos sie dzialo, w koncu po szerszej diagnistyce okazalo sie, ze jestem zakazona wirusem HPV, na szczescie jest cos takiego jak zel dopochwowy Papilocare, ktory wlasnie w takich sytuacjach sie stosuje, moj ginekolog mi polecil
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez sabanek5 » Pt sty 31 2020, 00:36

Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że z takim problemem najlepiej jest udać się do dobrego i doświadczonego ginekologa. Jeśli jesteś z Poznania lub okolic, jak najbardziej polecam Ci centrum medyczne interlab-poznan.p/ . Z tego co wiem to przyjmuje to bardzo dobry ginekolog, który moim zdaniem powinien Ci pomóć z tym problemem. Na pewno warto spróbować
sabanek5
 
Posty: 1178
Dołączył(a): Cz paź 12 2017, 17:54

Re: Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez mamuśka17 » Cz lut 20 2020, 17:11

A byłaś u ginekologa? Czasami leki są źle dobierane i warto wykonać wymaz by określić co powoduje ten stan. Np. na https://wsibie.edu.pl/ jest wiele artykułów, które dotyczą zdrowia. Poczytaj, bo może znajdziesz odpowiedź na swoje problemy.
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez kate44 » Pn mar 02 2020, 18:01

Problemy tego typu nie tylko są niepokojące ale mogą być bolesne, więc szybka konsultacja ze specjalistą to podstawa, by uporać się z bólem i niepokojącymi objawami. Wiem, że poliklinika zapewnia dobrych ginekologów i dzięii ich wsparciu można leczyć takie choroby.
kate44
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr gru 20 2017, 16:39

Re: Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez misi3k » Śr maja 20 2020, 10:21

też miałam problem z grzybicą, ale podobnie jak u innych kobiet pomógł mi żel i probiotyk, wszystko było okej, aż do momentu kiedy to niedawno pojawił się nowy kłopot, chodzi mi o nietrzymanie moczu, wstydziłam się tego problemu i zaczęłam szukać jakiś rozwiązań na tą przypadłość. Odpuściłam sobie treningi na siłowni, ponieważ w czasie wysiłku ten problem jeszcze bardziej się nasilał, pewnego dnia szukając jakiś porad w Internecie natknęłam się na informacje o tamponach Uritam poczytałam i zamówiłam kilka na próbę, jeśli ktoś z was ma też taki problem to tampony Uritam z pewnością się sprawdzą! Łatwa aplikacja, różne rozmiary i ogromny komfort, używam ich gdy wychodzę na trening, dzięki temu mogę ćwiczyć intensywnie i nie musze się niczego obawiać 
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Nieustająca grzybica pochwy

Postprzez smelka » So wrz 23 2023, 00:20

Na pewno trzeba po leczeniu stosować środki które zadziałają ochronnie, aby nie pojawiały się nawroty zapalenia. Może to być synbiotyk ginekologiczny od Trilac. Ma on za zadanie odbudować prawidłową florę bakteryjną układu moczowo-płciowego. Wystarczy brać jedną kapsułkę dziennie, popijając dużą ilością wody.
smelka
 
Posty: 309
Dołączył(a): N lip 24 2016, 06:49


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości