Praca a macierzyństwo

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Praca a macierzyństwo

Postprzez lelli » N wrz 30 2018, 10:02

cześć, tak w skrócie przedstawię sytuację. Otóż mam stałą pracę, męża i niedawno się dowiedziałam, że zostanę mamą ale... jak pogodzić macierzyństwo z pracą?? Nie mówię tu o urlopie macierzyńskim, bo z tego co wiem to jest obowiązkowy, ale jak mi się skończy co wtedy? Bardzo zależy mi na pracy, zawsze to dodatkowy grosz poza tym nie wyobrażam sobie siedzenia w domu.. Kochane kobietki czy Wam udało się to jakoś pogodzić? Macie kogoś, kto zajmuje się Waszymi pociechami podczas gdy Wy pracujecie? Wasze mamy? Może wynajęliście nianie? Bardzo proszę o rady/opinie.
Czytałam mnóstwo tekstów w necie, że pogodzenie macierzyństwa z pracą jest niemożliwe, ale przecież tyle mam pracuje, że da się to zrobić!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Praca a macierzyństwo

Postprzez Alienora » Śr paź 03 2018, 15:01

Jest to możliwe, mama w ciąży może pracować. Nie musisz od razu brać pod uwagę pełnego etatu jeśli po urodzeniu dziecka nie chcesz przechodzić na okres macierzyński, pomyśl np o pracy tymczasowej tzw. dorywczej. Wiele ofert znajdziesz na https://pl.gigroup.com/pracodawcy/praca-tymczasowa/.
Alienora
 
Posty: 887
Dołączył(a): Pt cze 17 2016, 16:51

Re: Praca a macierzyństwo

Postprzez justaM » Cz paź 04 2018, 09:56

Z tego co wiem to nie możesz podjąć pełnego etatu w pracy z uwagi na to,ze stracisz zasiłek.Co nie znaczy oczywiscie,że nie mozesz sobie dorabiac. Bo jak najbardziej możesz:
opiekować się innym dzieckiem
pisac artykuły w sieci
ewentualnie zajać się sprzedażą kosmetyków......

Dobre możliwosci daje klub konsultantek Oriflame. Na tej stronie znajdziesz kontakt do Agnieszki Kowal, która jest liderką sprzedaży, Do niczego Cie to nie zobowiązuje, ale dostaniesz darmowy katalog oraz informacje w jaki sposób sprzedawać kosmetyki. Mi osobiscie podoba sie to,ze konsultantki maja spore zniżki dla siebie i moga kupować kosmetyki o wiele taniej.
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 526
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25

Re: Praca a macierzyństwo

Postprzez merlina » Wt paź 16 2018, 08:15

Powstało przecież mnóstwo żłobków, jak dziecko podrośnie i skończy ci się urlop można dać do żłobka, ewentualnie do dziadków jak są gdzieś blisko.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Praca a macierzyństwo

Postprzez weronika259 » Pn gru 31 2018, 16:46

Jeśli czegoś się obawiasz lub jeśli masz jakieś wątpliwości, to polecam zajrzeć Ci na stronę https://poradnikpracownika.pl/ Na pewno znajdziesz tam odpowiedź na wiele pytań. Okres macierzyńskiego zdecydowanie Ci się należy, o ile masz umowę i pracę.
weronika259
 
Posty: 1264
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07

Re: Praca a macierzyństwo

Postprzez marysienka » Wt lut 12 2019, 16:10

Można połączyć pracę i macierzyństwo. Teraz można pracować z domu więc to nie problem. Ja mam konto na https://influe.me/?utm_source=Fora&utm_ ... nternetowe i dorabiam na promowaniu produktów online, za pomocą FB - dziecko śpi a ja mogę dorobić :)
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: Praca a macierzyństwo

Postprzez Zuzka25 » Wt cze 18 2019, 14:27

Zdarzają się sytuacje, że będąc w ciąży kobieta z różnych powodów otrzymuje od swojego lekarza zwolnienie lekarskie. Powody są różne, taki najważniejszy to stan zdrowia. Również charakter pracy czasem nie pozwala na jej wykonywanie, zwłaszcza w bardziej zaawansowanym stanie. Takie zwolnienie obliguje nas do znajomości przepisów z tym związanych. Ile można chorować, kiedy należy takie zwolnienie dostarczyć przeczytacie na https://www.aplikuj.pl/porady-dla-praco ... olnieniach . Te sprawy są bardzo ważne.
Zuzka25
 
Posty: 208
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 00:18

Re: Praca a macierzyństwo

Postprzez merlina » Cz lut 20 2020, 10:21

Czasami z pracą bywa trudno, a rodziny znajdują się wówczas w trudnej sytuacji materialnej, a trzeba się jakoś utrzymać, więc może zobacz też, na jakie wsparcie mogą liczyć osoby w trudnej sytuacji. Ubogie rodziny mimo wszystko mają dość szerokie pole możliwości.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Praca a macierzyństwo

Postprzez andziala » Pt kwi 15 2022, 03:02

Jak najbardziej można pogodzić pracę z macierzyństwem. Jest to trudne, ale do wykonania. Najlepiej po prostu poszukać oferty pracy , które są przyjazne młodym mamom
andziala
 
Posty: 451
Dołączył(a): Cz lut 23 2017, 15:36


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

cron