POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez OLA111 » Śr lis 03 2010, 16:02

Wizyty w mojej bibliotece to czyste koszmar
Pani tam pracjaca jet okropnie nie mila
wiec prosze was moje drogie kolezanki,pomozcie
Szukam dobrej ksiazki z okresu miedzywojennego,tytuly ktore sa lekturami m.in. Rozmowy z katem,Medaliony-przeczytane po kilka razy
Nie mam kompletnie czasu na szukanie tytułow w necie,wiec moze wy cos znacie i mi podpowiecie;)
OLA
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
OLA111
 
Posty: 3512
Dołączył(a): Wt gru 27 2005, 17:17
Lokalizacja: UK

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez kokiam » Śr lis 03 2010, 19:45

Olu - ksiazka, ktora polecam powstala zdaje sie juz po wojnie, ale opowiada o czasach XX-lecia miedzywojennego. Chociaz zdaje sie, ze nie tylko - ma nieco szersze spektrum czasowe o ile dobrze pamietam. Pisze, ze "o ile dobrze pamietam", bo przeczytalam te ksiazke w liceum, a wiec lata :lol: temu. Chodzi mi o "Marie i Magdalene" Magdaleny Samozwaniec.
Ksiazka cudna, plakalam gdy skonczylam ja czytac. Nie dlatego, ze zakonczenie bylo takie wzruszajace, ale dlatego, ze sie skonczyla. Ale minelo wiele lat i musze ja przeczytac ponownie, bo w pamieci zostal mi tylko taki ogolny zarys :) Mocno polecam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hania 14.03.2006r. (*21 t.c.)
kokiam
 
Posty: 926
Dołączył(a): Wt sie 04 2009, 10:26

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez pysia208 » Śr lis 03 2010, 22:15

Czytałam podobnie jak kokiam Marie i Magdalene szmat czasu temu,ale polecam z czystym sumieniem,mozna sie posmiać i popłakać,tym bardzie że i Magda i Maria to córki znanego malarza Kossaka :)
Avatar użytkownika
pysia208
 
Posty: 243
Dołączył(a): Wt mar 25 2008, 10:32
Lokalizacja: Włocławek

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez mysiak » Śr lis 03 2010, 22:44

Olcia... hm... wrzucilam ci tu knige, ale to nie ten okres hyhyhy :)
Obrazek
http://www.fertilityfriend.com/home/1b6f2b

15.06.2012 [*] 9tydz
i moje dwa malutkie aniołeczki 2003-2005
Avatar użytkownika
mysiak
 
Posty: 4201
Dołączył(a): Śr sty 12 2005, 01:00
Lokalizacja: zielona góra

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez Xenia » Cz lis 04 2010, 05:43

Olcia - wspomniana tu ksiazka Magdaleny Samozwaniec: Maria i Magdalena nie zalicza sie do literatury miedzywojennej, powstala po II WS i opisuje zycie siostr Kossak. Jak by Ci sie spodobala, to polecam tez Zalotnice niebieska tejze samej autorki.
Typowa literatura miedzywojenna to Zeromski rzecz jasna - polecic moge Przedwiosnie - naprawde fajnie sie czyta. Michal Chomanski - Zazdrosc i medycyna - tez godne polecenia :D
Kariera Nikodema Dyzmy- Dolegi-Mostowicza, Ksiazki Ireny Zarzyckiej np. Dzikuska czy wreszcie wszystkie ksiazki Kornela Makuszynskiego czyta sie mimo uplywu czasu z zapartym tchem :D
Poza tym Bruno Schulz i Sklepy cynamonowe, Noce i Dnie Marii Dabrowskiej (Swietne!!!), Krzyzowcy - Zofii Kossak-Szczuckiej ,Lato lesnych Ludzi Marii Rodziewiczowny, Popiół i perły - Kazimiery Iłłakowiczowny i naprawde wciagajaca powiesc Dziewczęta z Nowolipek - Poli Gojawiczynskiej. To oczywiscie tylko mala czesc literatury miedzywojennej i tylko proza, ale moze Ci troche pomoze w lektur doborze :wink:
Obrazek
Benjamin 05.12.2004 * 29 tc
Kruszynka 15.12.2005 * 10 tc
Aniolinek 15.09.2007 * 8 tc




Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Xenia
 
Posty: 13328
Dołączył(a): Śr cze 30 2004, 00:00
Lokalizacja: Jakarta

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez OLA111 » Cz lis 04 2010, 12:25

dzieki dziewczyny

mam jeszcze pytanie moze wiecie czy Pianista to film na podstawie ksiazki czy nie?
OLA
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
OLA111
 
Posty: 3512
Dołączył(a): Wt gru 27 2005, 17:17
Lokalizacja: UK

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez kokiam » Cz lis 04 2010, 12:58

Olu - co do pianisty - film powstal w oparciu o autobiograficzna ksiazke Wladyslawa Szpilamana. Wpisz sobie "pianista" w google i wywali ci kilka linkow
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hania 14.03.2006r. (*21 t.c.)
kokiam
 
Posty: 926
Dołączył(a): Wt sie 04 2009, 10:26

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez Xenia » Cz lis 04 2010, 13:01

Ola - Pianista to film oparty na autobiograficznej ksiazce Wladyslawa Szpilmana (pierwotny tytul Smierc miasta, pozniej zmieniony na Pianista)
Obrazek
Benjamin 05.12.2004 * 29 tc
Kruszynka 15.12.2005 * 10 tc
Aniolinek 15.09.2007 * 8 tc




Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Xenia
 
Posty: 13328
Dołączył(a): Śr cze 30 2004, 00:00
Lokalizacja: Jakarta

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez punahilka » Pn lis 08 2010, 01:53

Polecam Marię Rodziewiczównę (absolutnie wszystko), chociaż to ciut wcześniejsze czasy oraz Jana Dobraczyńskiego przede wszystkim Najeźdźcy ( o wojnie), a także Stanisławę Fleszarową-Muskat.
Avatar użytkownika
punahilka
 
Posty: 437
Dołączył(a): Śr gru 29 2004, 01:00

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez Ise » Śr lis 10 2010, 09:11

Do listy możesz też dodać "Początek" A. Szczypiorskigo i "Zdążyć przed Panem Bogiem" H. Krall, bo nikt ich nie wymienił.

I jeszcze z zagranicznych pisarzy i tytułów:
Franz Kafka -" Proces"," Zamek", "Ameryka", "Wyrok", "Kolonia karna", "Dociekania psa", "Przemiana".
Tomasz Mann - " Czarodziejska góra", "Buddenbrookowie ", "Doktor Faustus", "Mario i czarodziej", "Śmierć w Wenecji", "Lotta w Weimarze", "Tristan", "Tonio Kröger".
Polecam "Czarodziejską Góre" i "Tonia", "Buddenbrookowie" też mi się dość podobali.

Virginia Woolf - " Pani Dalloway", " Do Latarni Morskiej", " Pokój Jakuba", " Noc i dzień", "Fale", "Lata", "Chwile istnienia"
Polecam "Panią Dalloway"

Michaił Bułhakow - " Mistrz i Małgorzata". Inne utwory to: " Notatki na mankietach", " Zapiski młodego lekarza", "Szkarłatna wyspa", " Zmowa świętoszków", " Adam i Ewa", "Iwan Wasiliewicz".
"Mistrza i Małgorzatę" uwielbiam, ale pewnie znasz.

Marcel Proust - "W poszukiwaniu straconego czasu"
James Joyce - "Ulisses"
Antoine de Saint-Exupéry - " Ziemia, planeta ludzi"

Bertold Brecht - " Człowiek jak człowiek", " Opera za 3 grosze", " Strach i nędza III Rzeszy", " Życie Galileusza", " Matka Courage i jej dzieci".
Akurat za jego twórczością nie przepadam, ale być może Tobie akurat podpasuje:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ise
 
Posty: 698
Dołączył(a): Śr gru 30 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez Diabełek » Cz lis 18 2010, 12:45

Może "Inny Świat" Grudzńskiego.
Swego czasu bardzo lubiłam ten klimat, a tę książkę przeczytałam jednym tchem mimo tego, że jest dość mroczna.
Avatar użytkownika
Diabełek
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz paź 28 2010, 11:29

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez OLA111 » Cz lis 18 2010, 17:27

Dziekuje dziewczyny
narazie przeczytałam Pianiste i ksiazke ktora podsunela mi sasiadka -W snie do nieba
a teraz czytam Elektryczny Bog
super ksiazki
OLA
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
OLA111
 
Posty: 3512
Dołączył(a): Wt gru 27 2005, 17:17
Lokalizacja: UK

Re: POMOC W ZNALEZIENIU DOBREJ KSIAZKI

Postprzez Elifka » Cz lis 02 2017, 21:35

Kwestia tego, jakie książki kto lubi. Ja lubię bardzo książki o różnych państwach, o innych kulturach itd. Teraz bardzo ciekawi mnie Turcja. Tutaj https://www.digitalo.pl/wiadomosc/ksiaz ... nych/5766/ sobie zerknijcie na ranking książek o Turcji, może któraś się Wam spodoba :)
Elifka
 
Posty: 399
Dołączył(a): Śr wrz 20 2017, 14:31


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

cron