Jak samemu uszyć firankę?

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Jak samemu uszyć firankę?

Postprzez wapu1989 » Cz sty 19 2017, 10:58

Mam małą smykałkę do szycia i posiadam w domu maszynę. Ostatnio wpadłam na pomyśl uszycia firanki. Z trudem w internecie znalazłam jeden szablon tzw. "wody". Zabrałam się do szycia. Dwie godzinki i firanka była gotowa:) Ku mojemu zaskoczeniu udało mi się. Nabrałam chęci do zmierzenia sie z innymi sposobami szycia firan. Ale nie mogę nic więcej znaleźć:( Bardzo żałuję, ponieważ naprawdę spodobało mi się to zajęcie! Proszę o pomoc. Chodzi mi o gotowe szablony i wymiary firanek. Może ktoś mi poleci jakąś stronkę? Z góry serdecznie dziękuję:) A może któraś z Was dopiero się przymierza do takiego pomysłu? Muszę przyznać, że mało kto zajmuje się tym hobbystycznie, więc możecie zrobić furorę wśród znajomych mówiąc o swoim niecodziennym zajęciu Tym bardziej proszę o namiary na jakieś szablony, może więcej z nas z tego skorzysta, bo naprawdę warto!
wapu1989
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz sty 19 2017, 10:55
Lokalizacja: Albuquerque

Re: Jak samemu uszyć firankę?

Postprzez lelli » Pn sty 23 2017, 07:47

wapu1989 napisał(a):Mam małą smykałkę do szycia i posiadam w domu maszynę. Ostatnio wpadłam na pomyśl uszycia firanki. Z trudem w internecie znalazłam jeden szablon tzw. "wody". Zabrałam się do szycia. Dwie godzinki i firanka była gotowa:) Ku mojemu zaskoczeniu udało mi się. Nabrałam chęci do zmierzenia sie z innymi sposobami szycia firan. Ale nie mogę nic więcej znaleźć:( Bardzo żałuję, ponieważ naprawdę spodobało mi się to zajęcie! Proszę o pomoc. Chodzi mi o gotowe szablony i wymiary firanek. Może ktoś mi poleci jakąś stronkę? Z góry serdecznie dziękuję:) A może któraś z Was dopiero się przymierza do takiego pomysłu? Muszę przyznać, że mało kto zajmuje się tym hobbystycznie, więc możecie zrobić furorę wśród znajomych mówiąc o swoim niecodziennym zajęciu Tym bardziej proszę o namiary na jakieś szablony, może więcej z nas z tego skorzysta, bo naprawdę warto!


Jesli nigdy nie szyłaś firanek to nie polecam. Nie dość,że zajmie Ci to dużo czasu. To jeszcze nie masz pewności czy ładnie uszyjesz firankę oraz czy jej nie zmarnujesz ( moje doświadczenia). Obecnie mozna sobie zamówić szycie w tak niskiej cenie, ze naprawde nie ma sensu sie męczyć i pół dnia siedzieć z szyciem.... Szczególnie jeśli nie robisz tego na co dzień.
Rozumiem,że zależy Ci tutaj na dobrej cenie. Jeśli tak to zorientuj się w Firaneo:
https://firaneo.net/firany-szyte-na-wymiar

Jest tam bardzo duży wybór firanek. Zamawiałam tam ostatnio firanke szytą na wymiar i jestem bardzo zadowolona z jakości wykonania.
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Jak samemu uszyć firankę?

Postprzez Marysia500 » Cz sty 26 2017, 12:58

Moim zdaniem to dość proste, wystarczy taśma, maszyna i materiał. No i warto znać wymiary.
Marysia500
 
Posty: 196
Dołączył(a): Śr sty 11 2017, 12:47

Re: Jak samemu uszyć firankę?

Postprzez Martyncia » Śr wrz 26 2018, 09:47

Ja to chciałabym uszyć sobie jakąś tego rodzaju firankę- zazdrostkę. Do kuchni. Ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać.
Martyncia
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt maja 08 2018, 09:43

Re: Jak samemu uszyć firankę?

Postprzez Alienora » N gru 30 2018, 13:30

Wydaje mi się, że samemu raczej nie ma sensu, bo ja na przykład kompletnie na takie coś nie miałabym czasu. Ze swojej strony mogę Wam za to polecić zajrzeć na stronę https://kasandra.com.pl/firanki-firanki ... -3_19.html , z której zamawiałam jakiś czas temu firanki do kuchni i według mnie są one jedne z lepszych jakie do tej pory miałam jeśli chodzi o jakość. Co do wyglądu to już kwestia gustów, ale na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie ;)
Alienora
 
Posty: 887
Dołączył(a): Pt cze 17 2016, 16:51

Re: Jak samemu uszyć firankę?

Postprzez heniutek » Wt sty 29 2019, 00:00

Szycie nie jest takie trudne, jak mogłoby się to pierwotnie wydawać. Trzeba znaleźć tylko dobrej jakości materiały i dodatki. Te drugie bez problemu kupisz w tym miejscu https://flek.pl/10/dodatki-pasmanteryjne. Jest to jeden z lepszych i bardziej sprawdzonych sklepów.
heniutek
 
Posty: 125
Dołączył(a): Śr maja 02 2018, 08:33

Re: Jak samemu uszyć firankę?

Postprzez sabanek5 » Pt kwi 05 2019, 09:31

Przede wszystkim musisz mieć dobrej jakości materiał, który nada się na coś takiego. Osobiście kupuję materiały w tym sklepie https://polimex.net/pl/sklep/8-tkaniny-i-dzianiny i uważam, że są one na prawdę świetnej jakości oraz co ważne także niedrogie. Polecam Ci zajrzeć do tego sklepu, jestem pewna że wybierzesz w nim idealny materiał na swoją firankę!
sabanek5
 
Posty: 1178
Dołączył(a): Cz paź 12 2017, 17:54

Re: Jak samemu uszyć firankę?

Postprzez weronika259 » Wt lut 09 2021, 23:12

A nie lepiej kupić? Tak naprawdę to tylko od Waszego podejścia zależy, czy wybierzecie rolety, czy inne rozwiązania na Wasze okna. Od środka na pewno warto postawić na dobre firany do kuchni, bo one zawsze dają pozytywne efekty. Zresztą, zajrzyjcie do https://kasandra.com.pl/firanki-firanki ... -3_19.html a sami się o tym przekonacie.
weronika259
 
Posty: 1264
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07

Re: Jak samemu uszyć firankę?

Postprzez sabanek5 » So lut 20 2021, 14:29

Jakiś czas temu szukałem w sieci sklepu z tkaninami, a znajomy polecił mi sklep z materiałami tapicerskimi. Według mnie oferta jest genialna, wiele materiałów tapicerskich w świetnej cenie. Co Wy o tym sądzicie ?
sabanek5
 
Posty: 1178
Dołączył(a): Cz paź 12 2017, 17:54


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości