Obroża antyszczekowa dla psa !!!

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Obroża antyszczekowa dla psa !!!

Postprzez abmo1986 » Cz sty 19 2017, 12:48

Mam spory problem z psem-sznaucerem. W czerwcu skończy 13 lat, ale jest w świetnej formie- nie choruje. Czasem mam wrażenie, że w ogóle nie czuje się na swoje lata. Mam nadzieję, że pożyje jak najdłużej. Problem niestety dotyczy szczekania, podczas nieobecności domowników. Ponieważ, absolutnie nie wchodzi w grę uśpienie psa szukam innych rozwiązań. Słyszałam o obrożach antyszczekowych ultradźwiękowych i elektrycznych. Nie wiem na ile jest to dobre rozwiązanie, ale ja już nie potrafię sobie poradzić z tym problemem... Próbowałam wielu metod. Psina jest bardzo pojętna, ale z drugiej strony bardzo z nami związana. Zdaję sobie sprawę, że metody szkoleniowe w jej wieku na wiele by się nie zdały. Być może ta obroża tak jak odruch Pawłowa dała by jakieś efekty. Z drugiej strony nie chcę narażać psa na niebezpieczeństwo ze względu na uszkodzenie obroży, a w konsekwencji ból lub śmierć psa. Czy macie może jakieś doświadczenie w kwestii obroży. Może jakąś byście mi polecili. Jest bardzo pilne, bo dosłownie na dniach muszę coś kupić. Pozdrawiam i bardzo proszę o radę i wsparcie.
abmo1986
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz sty 19 2017, 12:41
Lokalizacja: Provo

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości