SAŁATKI NA KOMUNIĘ

Wasze rady i przepisy. Jak dobrze zjeść i nie przytyć :-)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

SAŁATKI NA KOMUNIĘ

Postprzez ewula144 » Cz maja 16 2013, 11:23

witam
bardzo proszę o przepisy na sałatki, które mogę zrobić na komunię w tą niedzielę
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
ewula144
 
Posty: 249
Dołączył(a): Pn lut 07 2005, 01:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: SAŁATKI NA KOMUNIĘ

Postprzez arenika » Cz gru 29 2016, 12:34

Dobra sałatka jest z selera naciowego, kurczaka, szczypioru, ananasa i cili z sosem z majonezu i śmietany
portal medyczny http://sanitera.pl
arenika
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt paź 25 2016, 12:04

Re: SAŁATKI NA KOMUNIĘ

Postprzez Jutkana » Pt lut 24 2017, 22:39

Przepisów na fajne dania nie brakuje i myślę, że jedynie musisz się zastanowić, który wariant ostatecznie wybrać. Sałatka z kozim serem i sałatą lodową jest dość prosta w przygotowaniu i z pewnością posmakuje wszystkim zaproszonym gościom.
Jutkana
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt lut 24 2017, 22:32

Re: SAŁATKI NA KOMUNIĘ

Postprzez Klara263 » N cze 11 2017, 08:20

Dla mnie najlepsza - polska jarzynowa. Myślę, że nie ma osoby, której taka sałatka nie smakuje.
Mam swój zaufany online sklep buty sportowe kupuję tam bez żadnego problemu i w dobrej cenie. A Wy gdzie robicie zakupy? Online czy nie>
Avatar użytkownika
Klara263
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt maja 12 2017, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: SAŁATKI NA KOMUNIĘ

Postprzez kahtex » Pn cze 26 2017, 10:56

SAŁATKA WARSTWOWA NA KRAKERSACH

Składniki:

27 krakersów
1 puszka tuńczyka w sosie własnym
10 dag sera żółtego
1 ogórek konserwowy
4 jajka ugotowane na twardo
Pęczek szczypiorku
Słoiczek majonezu
Pieprz
Wykonanie:
Do sałatki zrobiłam trzy pasty. Pierwsza: starłam ser na tarce o drobnych oczkach, dodałam pokrojonego ogórka konserwowego, 3 łyżki majonezu i pieprz (do smaku). Na blaszce ułożyłam 9 krakersów (w rzędach po 3 krakersy). Na to włożyłam pierwszą warstwę. Przykryłam krakersami (9 sztuk). Zrobiłam drugą masę. Tuńczyka rozdrobniłam widelcem, dodałam łyżkę majonezu, pieprz i wszystko razem wymieszałam. Tak przygotowaną masę wyłożyłam jako drugą na sałatce. Przykryłam ponownie krakersami. Trzecia masa: jajka ugotowałam, po ugotowaniu oddzieliłam biała od żółtek. Starłam osobno białka, dodałam 2 łyżki majonezu, dodałam pieprz, sól, wymieszałam. Następnie wyłożyłam jako trzecią warstwę sałatki. Żółtka starłam na tarce i wysypałam na górę. Pokroiłam szczypiorek i obsypałam brzegi sałatki. Tak przygotowaną sałatkę należy odstawić do lodówki na całą noc.
kahtex
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn cze 26 2017, 10:15

Re: SAŁATKI NA KOMUNIĘ

Postprzez majka34 » Wt lip 18 2017, 19:45

Sałatka mi posmakowała z papryki. Zerknij sobie na: https://przepisy.pl/przepis/kolorowa-salatka-paprykowa . Mają tam godne uwagi propozycje różnych sałatek, ale mi ta posmakowała bardzo. Papryka teraz nie droga a do tego taka sałatka na każdą okazję jest dobra.
majka34
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 31 2016, 17:01


Powrót do Dieta, kulinaria i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości