TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez ewula144 » Śr sie 03 2011, 16:38

WITAM
czy mozecie mi poradzić jaki kupić tornister dla pierwszaka, czy jakis ogromny czy wystarczy mniejszy? czy dzieci noszą wszystko ze sobą do szkoły
na co zwrócić uwagę przy kupowaniu? jakie kieszonki?
proszę o radę

pozdrawiam wszystkich
Obrazek
Avatar użytkownika
ewula144
 
Posty: 249
Dołączył(a): Pn lut 07 2005, 01:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez aniadavid » Śr sie 03 2011, 20:44

Ja jestem tez na etapie kupowania plecaka wic wszelkie rady beda pomocne :D Znalazlam taki nawet fajny, bo jest lekki, ma profilowane plecy, w srodku ma przegrodki bodajze 3 z przodu kieszonka z podeleczkiem na sniadanie i dodatkowo jeszcze dwie po bokach. Takze ten jest nr 1 na mojej liscie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
aniadavid
 
Posty: 145
Dołączył(a): Wt sty 16 2007, 13:56
Lokalizacja: Garwolin

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez andzia2611 » Cz sie 04 2011, 08:46

no hej!
moze nie pomoge zbyt wiele,poniewaz ten temat będzie mnie dotyczyl za rok,ale z tego co zauwazylam to nasze dzieci noszą w tornistrach coraz wiecej książek,więc ja chyba bym kupywala lżejszy tornister ale z usztywnianymi pleckami.
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url
Obrazek
Avatar użytkownika
andzia2611
 
Posty: 166
Dołączył(a): Cz kwi 26 2007, 09:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez asica » Cz sie 04 2011, 09:48

Witam :wink:
Nikodem do szkoły już obkupiony,plecak mamy też .
Więc na co zwracałam uwagę,kupując go:
-lekki
-profilowane plecy
-szerokie i miękkie paski na ramiona
-ma podobać się młodemu
-ma wystarczyć na 3 lata

Mamy taki, firma Hama

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
" Kobieta bardziej kocha dziecko niż męża. Bo dziecko jest na pewno jej, a mąż nie zawsze."


Obrazek
Avatar użytkownika
asica
 
Posty: 4045
Dołączył(a): Śr mar 02 2005, 01:00
Lokalizacja: Pomorskie Ateny

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez NICOLKA » Cz sie 04 2011, 14:04

My mamy dokładnie taki...:)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nasze Księżniczki i Aniołeczek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
NICOLKA
 
Posty: 6355
Dołączył(a): Pn paź 04 2004, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez asiaczek » Cz sie 04 2011, 17:24

Właśnie kupiliśmy Duśce w sobotę taki
Obrazek
Compact HERLITZ - wydawał mi się najbardziej dostosowany do 7latki. Przymierzyła i dobrze leżał jej na plecach , widać było że jej nie przeszkadza, nie zsuwają się ramionka, nie garbi się i tornister wręcz ,,wymusza" prawidłową sylwetkę. Co do ciężaru to nie jest źle, zważywszy na to , że Dorota nie będzie właściwie nosić w nim zbyt wielu rzeczy. P rzybory i książki mają zostawiać w szkole a do domu jedynie czasem coś do odrobienia.
Ale nie wiem jak to będzie z tym noszeniem książek u was, bo wiem,że różnie to bywa w szkołach :roll:
Pozdrawiam :)
Dorotka zwana Duśką - 16.09.2004
Avatar użytkownika
asiaczek
 
Posty: 6236
Dołączył(a): Śr mar 10 2004, 01:00

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez -JUSTYNA » Cz sie 04 2011, 18:47

Właśnie wszystko zależy od szkoły i od tego czy dzieci mają w klasie szafki i na codzień noszą tylko piórnik, dzienniczek i tę książkę lub zeszyt w których są do odrobienia lekcje czy też wszystko, codziennie jest przez pierwszaka noszone
W szkole w której moja Natala zaczęła 1 klasę sześciolatków był ten pierwszy wariant i tornister kupiliśmy taki sztywniejszy, nie za lekki (teraz to wiem! :( ) ale sam piórnik i jakiś zeszyt z zadaną do domu pracą to nic takiego. Zresztą dzieci uczyły się w jednej sali, nie było zbyt tego noszenia. W drugim półroczu się przeprowadziliśmy i nowa szkoła to właśnie codzienne noszenie wszystkich książek, zeszytów, wf... Przemieszczanie się z sali do sali... Ciężko jak dla mnie a co dopiero dla malucha :shock:
Poza tymi więc usztywnieniami, szerokimi paskami (...) proszę zwracać uwagę na to by był LEKKI! My właśnie taki kupimy do 2 klasy

Pozdrawiam
MOGŁABYM NIE SPAĆ TYLKO PO TO BY SŁYSZEĆ JAK ODDYCHASZ, PATRZEĆ JAK SIĘ UŚMIECHASZ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Miłość może i nie wprawia świata w ruch, ale muszę przyznać, że nadaje temu ruchowi sens"
Avatar użytkownika
-JUSTYNA
 
Posty: 3726
Dołączył(a): Pn sie 23 2004, 00:00
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Mińsk Mazowiecki

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez jkosok » Wt mar 14 2017, 12:42

Byłoby zdecydowanie lepiej gdyby w szkołach były szafki szkolne do dyspozycja dla każdego ucznia. Takie meble metalowe szkolne http://sklep.techmark.com.pl/szkolne.html sprawiłby że dzieci nie musiałyby dźwigać aż tak wielu książek miałby lżejsze plecaki i tornistry. Wydaje mi się że zagospodarowanie odpowiedniej przestrzeni na takie szafki mogłoby być lekko problematyczne dla niektórych szkół ale wydaje mi się że do zrobienia.
jkosok
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt mar 14 2017, 12:29

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez michalmazur » Śr kwi 12 2017, 13:35

Myślę, że przede wszystkim lekki i wygodny.



kliknij tu
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez weronika259 » Pn maja 03 2021, 18:16

No, a jaki piórnik wybrać? Dla mnie najważniejsze jest to, aby piórnik był jak najbardziej pojemny, więc myślę, że propozycja ze strony https://www.oleole.pl/artykuly-szkolne/ ... i_13.bhtml jak najbardziej może się sprawdzić. Również tak uważacie?
weronika259
 
Posty: 1264
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez merlina » Cz maja 06 2021, 11:45

Wyboru tornistrów nie brakuje, z pewnością trzeba byłoby poszukać i sprawdzić.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: TORNISTER DLA PIERWSZAKA?

Postprzez doratka » Cz maja 06 2021, 22:44

Mi bardzo zależało żeby kupić tornister dla pierwszoklasisty, który jest lekki i zarazem pojemny. Na stronie: https://nos-to.pl/kategoria-produktu/tornistry/ znajdziecie ofertę z której skorzystałam. Mają bardzo duży wybór produktów, więc jestem przekonana że wpadnie Wam w oko coś odpowiedniego ;)
doratka
 
Posty: 370
Dołączył(a): Wt kwi 10 2018, 14:41


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości