Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

Postprzez rita0102 » Cz lut 10 2011, 20:25

Witam
Mam takie zapytanie,czy któraś z Was moze dostała taka dotację na rozpoczęcie dzialalnosci gospodarczej???
jestem ciekawa jak dlugo sie czeka i jakie są szanse aby tą dotacje uzyskac.
Z gory dzięki za odpowiedzi :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
rita0102
 
Posty: 3229
Dołączył(a): Pn sty 31 2005, 01:00
Lokalizacja: Krynica Górska

Re: Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

Postprzez zubelek » Cz lut 10 2011, 22:52

Starałam się 4 razy...nie dostałam :sad:
Moje doświadczenia są takie...

Wiele zależy od organizatora, która zajmuję się przyznawaniem dotacji. Jakie mają kryteria, jaki regulamin.

Są projekty skierowane np. tylko dla kobiet więc szanse są większe ;)

Pierwsze co trzeba zrobić to złożyc wniosek, który jest na stronach organizatora projektu.
Potem wniosek jest oceniany punktowo. Mi brakowało punktów za brak doświadczenia zawodowego do planowanej działaności i brak wykształcenia.
Miałam tez mało punktów w kryteriach wiekowych, bo były dodatkowe za wiek mniej niż 25 lub powyżej 45 lat....czyli jestem za stara lub za młoda ;)
Za sam pomysł miałam maksymalną ilość punktów, ostatnio brakowało mi tylko 2 punktów aby przejść I etap :roll:

Raz mój wniosek w ogóle nie przeszedł oceny formalnej bo brakowąło parafki na jednej stronie :shock: :evil: A to był akurat projekt bez facetów, tylko dla kobiet, więc sznse, ze zmieszczę się w punktacji była większa :eusa_eh:

Jak już przejdziesz pierwszy etap dalej masz rozmowy kwalifikacyjne. Jak je przejdziesz jest szkolenie dla np. 25 wybranych osób. Uczycie sie przedsiębiorczości, pisania biznes planu aby potem go przedstawić bo z tych 25 osób wybierane jest np. 20 którym wypłacają dotacje.

Cały projekt trwa róznie, jak zaobserwowałam w Łodzi to najkrócej trwało to 5 m-cy ( od wniosków do listy rankingowej osób które dotacje otrzymają). Znaczy to, ze możesz znaleźć się w grupie 25 osób, przez kilka miesięcy przygotowywac biznes plan, uczyć się a i tak na koniec nie dostaniesz dotacji :sad:

Ja już darowłam sobie starania o pieniądze unijne....za długo, nie pewne.
Walczyłabym jeszcze jakby nadal dawali po 40 tysięcy, ale teraz dają już tylko maksymalnie 20 :neutral:

Teraz czekam i będę starać się z PUP o 19 tysięcy. Większe szanse a i szybszy proces bo od złożenia wniosku może to potrwać do 3 m-cy :) Tylko też za pieknie nie jets bo czekam już kilka miesięcy aby PUP miał środki i wznowił przyjmowanie i rozpatrywanie wniosków....i tak cały czas obiecują, że lada chwila a trwa to i trwa....
Karinka zwana Jagodą
Obrazek
Rozalka
Obrazek

www.edukatorek.com.pl
Avatar użytkownika
zubelek
 
Posty: 7288
Dołączył(a): Cz paź 26 2006, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

Postprzez majamajka1111 » Pt lut 11 2011, 23:53

to widze ze nie kolorowo :( przyznam ze watek ciekawy i chetnie poczytam Wasze doswiadczenia drogie Panie:)
majamajka1111
 
Posty: 282
Dołączył(a): Wt sie 17 2010, 22:15

Re: Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

Postprzez kava » Pn kwi 10 2017, 18:44

ja też zastanawiałam się nad taką dotacja, ale za każdym razem bylam skutecznie zniechęcana przez urzędników, a to że trzeba dlugo czekać, a to że tony papierków, a to że późnej sa kontrole i tak dalej, ostatecznie (po opiniach z którymi zetknęłam się od innych ludzi - nie urzędników) doszlam do wniosku że gra jest niewarta świeczki. Miałam szansę na ok 15. tyś dofinansowania przy czym ju w momencie składania wniosku musiałam okrelsić na co je wydam (precyzyjnie określić). Jako osoba początkująca w temacie własnego biznesu byłam mocno zdezorientowana, dzisiaj pewnie bym się podjęła ale wtedy miałam wątpliwości. Dzisiaj wszystkie środki przeznaczyłabym na reklamę firmy w siec lub tego rodzaju reklamę tradycyjną: http://fabrykareklamy.pro/produkcja/dru ... llboardow/ Na błędach się człowiek jednak uczy i na pewno takie rzeczy też się w rezultacie do czegoś przydają.
kava
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 10 2017, 18:22

Re: Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

Postprzez sake » Śr wrz 06 2017, 23:18

No nie powiem duzo w tej wypowiedzi prawdy. Czesto wlasnie przez zaniedbanie urzednika moze ominac nas taka dobra okazja na zyskanie dodatkowych srodkow. Ja osobiscie tez przymierzam sie do otwarcia swojej wlasnej dzialalnosci. Nie ukrywam, ze te przydalyby mi sie jakies bonusowe pieniadze na start. Sporo udalo mi sie pozyczyc od rodziny, ktora zaufala mi i mojej wizji. Mam zamiar otworzyc w moim rejonie wypozyczalnie sprzetu ciezkiego (foto pogladowe dam na dole). Doszly mnie sluchy o duzych inwestycjach planowanych na przelomie 2018 roku .. maja byc budowane duze osiedla mieszkalne. Zastanawiam sie jeszcze jak do calej sprawy podejsc od strony marketingowe i wyprowomac wczesniej swoja firme. Macie moze jakies doswiadczenie w tej kwestii lub znacie kogos kto skutecznie by sie tym zajal? Z gory dzieki za pomoc :)

Obrazek
sake
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr wrz 06 2017, 22:53

Re: Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

Postprzez DanusiaNowak » Wt lis 28 2017, 16:41

Z mojej strony mogę polecić współpracę z zewnętrzną firmą, która pomoże Wam w tym skomplikowanym procesie. Ja jak zakładałam sklep to dostałam dofinansowanie i teraz korzystam z programu unijnego http://www.innpuls.pl/oferta/kredyt-technologiczny/, żeby rozwinąć swoją działalność. Wiem, że nie wszystkim się udaje i wiem, że sama też bym tego nie ogarnęła bez pomocy.
DanusiaNowak
 
Posty: 87
Dołączył(a): Pn lis 27 2017, 13:07

Re: Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

Postprzez Martyncia » Cz lut 14 2019, 12:26

A ja odsyłam tu do informacji o finansowaniu technologii informatycznych. Kto wie, może i dla was ten temat okaże się przydatny.
Martyncia
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt maja 08 2018, 09:43

Re: Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

Postprzez DanusiaNowak » Wt mar 05 2019, 10:31

Ja myślę, żeby się starać o dotację, tylko nie wiem jak zacząć. Wnioski o dofinansowanie unijne pisaliście sami, czy ktoś Wam pomagał?
DanusiaNowak
 
Posty: 87
Dołączył(a): Pn lis 27 2017, 13:07

Re: Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

Postprzez Alienora » Wt maja 21 2019, 22:29

Eeee, moim zdaniem za dużo jest zachodu z dostaniem takiej dotacji... Jak mamy w firmie jakąś nagłą potrzebę finansową, to zazwyczaj po prostu biorę sobie komputer i sprawdzam na stronie https://pozyczkazafree.com.pl/ jaka chwilówka jest obecnie bezpłatna. Dzięki temu nie muszę płacić za pieniądze żadnych dodatkowych kosztów !! :)
Alienora
 
Posty: 887
Dołączył(a): Pt cze 17 2016, 16:51

Re: Dotacja finansowa z Uni Europejskiej na rozpoczącie działaln

Postprzez tomacoma » Śr maja 22 2019, 15:52

A nie lepiej pomyśleć o kredycie inwestycyjnym dla firm? Tutaj możesz poczytać więcej: https://www.expander.pl/dla-firm/kredyty/.
tomacoma
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pt wrz 30 2016, 15:45
Lokalizacja: Toruń


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

cron