SZPITAL SULECHÓW I DR RZEPKA

Moderatorzy: extreme, saba79

SZPITAL SULECHÓW I DR RZEPKA

Postprzez LUNKA28 » Wt lut 07 2006, 14:56

KTO RODZIŁ W SULECHWIE LUB PLANUJE TAM RODZIĆ?
A JAKIE SĄ WASZE OPINIE O DR KRZYSZTOFIE RZEPCE?
LUNKA28
 

Postprzez Kate » Wt lut 07 2006, 21:20

Ja planuje tam rodzic, juz za okolo 7 tygodni.
I moim prowadzacym jest Krzysiu Rzepka. Szczerze polecam!!
Facet wie co robi i naprawdę przejmuje się ciążą i maluszkiem w brzuszku, a mamą to na 1-szym miejscu.

Więc polecam!!

jakby jakieś pytania... odpowiem chętnie.
Obrazek
Obrazek
Kate
 
Posty: 10755
Dołączył(a): Śr lis 26 2003, 01:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez lunka28 » Śr lut 08 2006, 14:10

fajnie że się odezwałaś
oczywiście mam setki pytań
mam nadzieję że odpowiesz...
jak wyglada 1 wizyta u niego, co i jak bada? delikatnie?( ja jestem chyba w 4 tyg)
ile kosztuje wizyta, czy dodatkowo płacisz za cytologię , usg i inne?
jaki ma stosunek do cesarki?
czy obiecuje pobyt przy porodzie?
na co szczególnie zwracać uwagę,czy chętnie odpowiada na pytania?

BYŁABYM WDZIĘCZNA GDYBYŚ ODPISAŁA
lunka28
 

Postprzez Gość » Śr lut 08 2006, 15:27

Rodziłam w Sulechowie 24 września i leżełam tam dwa razy na patologii ciąży. Było naprawdę w porządku, niw mam żadnych zastrzeżeń. Jeżeli interesują Cię jakieś szczegóły to pytaj :)
Gość
 

Postprzez Mathilda » Śr lut 08 2006, 15:29

ten gość to byłam ja :D
Avatar użytkownika
Mathilda
 
Posty: 1183
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00

Postprzez lunka 28 » Śr lut 08 2006, 21:40

będę wdzięczna za odpowiedz na powyższe- z poprzedniego postu- pytania
interesuje mnie też stosunek połóżnych do rodzących(kogo polecacie, czy trzeba zapłacić położnej za dobrze prowadzony poród?), wielkości sal

kto jeszcze oprócz ordynatora rzepki pracuje na interesującym nas oddziale, czy całodobowo jest tam pediatra

pozdrawiam i dziękuję za odzew
lunka 28
 

Postprzez Kate » Pt lut 10 2006, 12:17

lunka28 napisał(a):fajnie że się odezwałaś
oczywiście mam setki pytań
mam nadzieję że odpowiesz...
jak wyglada 1 wizyta u niego, co i jak bada? delikatnie?( ja jestem chyba w 4 tyg)
ile kosztuje wizyta, czy dodatkowo płacisz za cytologię , usg i inne?
jaki ma stosunek do cesarki?
czy obiecuje pobyt przy porodzie?
na co szczególnie zwracać uwagę,czy chętnie odpowiada na pytania?

BYŁABYM WDZIĘCZNA GDYBYŚ ODPISAŁA


Pierwsza wizyta była dla mnie zaskoczeniem. Bo poszłam nieumówiona. Chciałam tylko zapytać na kiedy mogę sięumówić i zobaczyć w jakich godzinach dr przyjmuje.
A pielęgniarka - Basia - zapytała co mi jest, no i powiedziałam, że jestem w ciązy i chciałabym jak najszybciej umówić sie na wizyte.
I w tego samego dnia, kilka minunt później byłam już w gabinecie.
Wchodząc do gabinetu dr ZAWSZE podaje Ci dłoń. Jest miły i pyta jak się czujesz. Mnie zapytał na pierwszej wizycie: Co się dzieje? A ja na to, że nic tylko jestem w ciąży :) I usłyszałam odpowiedź: "to jednak coś się dzieje" Oczywiście z usmiechem na twarzy.
Na pierwszej wizycie miałam badanie ginekologiczne i usg, żeby potwierdzić ciążę. Byłam wtedy w 5 i 2 dniu. Za każdym razem kiedy masz robione USG dostajesz zdjecie a nawet zdjecia, o ktore nie musisz sie prosic.

Wizyta kosztuje 50 zł.
Dodatkowo trzeba płacić za USG, Cytologie... itp.

Do cesarki stosunek, pozytywny. Ostatnio jakby mi to zasugerował... bo mam duże dziecko i na dodatek pupką w dół. Więc jeśli mała się nie obróci, anic na to nie wskazuje, że jednak się obróci, to prawdopodobnie będzie cesarka.
Jednakże rozmawiałam z nim o porodzie w wodzie, bo za namową Mathi chciałabym w ten sposób rodzić. Ale dokładniejszą rozmowę na ten temat odbędziemy kiedy będę w 36 tc. Bo od tegoż tygodnia dr Rzepka kwalifikuje pacjentkę do rozwiązania.
Powiedział mi także, że wcześniaczków do wody nie wpuszczają. Więc czekam na kolejną wizytę, która już 25 lutego.


czy obiecuje pobyt po porodzie? Nie rozumiem pytania... Gdzie ten pobyt?

Co do pytań, chętnie odpowiada i tłumaczy wszystko o co zapytasz.
Mnie kiedyś bardzo bolał brzuch na dole, jakby jajnik... no i dowiedziałam się DOKŁADNIE jak to się dzieje i dlaczego boli i że wszystko ok.

Kiedyś zapytałam o sex w czasie ciąży i dostałam baaardzo wyczerpującą odpowiedź. Można pytać doslownie o wszystko.

I z każdym problemem pójść do niego.

Moja znajoma martwiła się kiedyś o to, że nie ma jajeczkowania, była u niego raz. Dostała wyklad co i jak się dzieje, jak to u niej jest, pokazał jej na USG jej własne jajeczko, bo właśnie lada dzień miała mieć owulację...


Naprawdę warto chodzić do tego lekarza.

W szpitalu na oddziale pracuje jeszcze kilku ginekologów położników.
Pani Barska, o niej to może Mathi się wypowiedzieć.
Pani Reczuska - jej nie polecam :evil:
Jaraczewski, młody i lekko świrnięty, nieodpowiedzialny.
I jeszcze jedna kobieta, ale nie znam jej nazwiska.

Nie wiem może jeszcze ktoś, ale tego już nie wiem.


Poza tym jak jesteś pacjentką Rzepki, to zupełnie inaczej Cię traktują w szpitalu, wiem, bo leżałam tam ponad tydzień na samym początku ciąży.

O pediatrze nie wiem, ale Mathi może coś wie.. bo ona już rodziła.
No Mathi, napisz jak wyglądają sale... jaka jest opieka.

Wiem, że jest sala jakby pokoik dla rodziców, ale za taką salę trzeba zapłacić z własnej koeszeni, chyba 200 zł. Ale nie jestem pewna, czy po nowym roku nie podrożało.

I to chyba tyle co wiem.
jakby jeszce coś to napiszę :)
Obrazek
Obrazek
Kate
 
Posty: 10755
Dołączył(a): Śr lis 26 2003, 01:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez emma30 » Pt lut 10 2006, 20:19

Ta jeszcze jedna pani na oddziale to dr Magdziorz, bardzo miła nawet nie dla swoich pacjentek. Barska znowu też miła, ale głównie dla swoich pacjentek.
Jeśli chodzi o pediatrę to fantastyczna jest sama pani ordynator. Po pierwsze opukiwała małego i odszlamiła.Ponieważ z małym nie było za ciekawie po porodzie przyszła do mnie i mi wszystko wyjaśniła. Bardzo mnie wtedy uspokoiła.
Jaraczewski potrafi rozprawaić o Napoleonie, ale jak trzeba było to został dłużej aby zobaczyć moje ktg.
Pokoju rodzinnego nie warto brać jka rodzisz pierwsze dziecko, bo dzieląc z kimś to możesz poprośić o popilnowanie dziecka jka idziesz pod prysznic, a i o pielęgnacji malństwa dowiesz sie od bardziej doświadczonej mamy.
Jka mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.
emma30
 

Postprzez LUNKA 28 » Pt lut 10 2006, 21:22

z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ Wam za odpowiedź!!!
Moja wizyta dopiero we wtorek, w Walentynki :)
Coraz bardziej jestem przekonana, że wybór Rzepki jest właściwy, wcześniej jezdziłam do Poznania, do docenta, który operował mnie jakiś czas temu (mięśniaki i torbiele).
Oczywiście mam jeszcze kilka pytań:
- co do pobytu przy porodzie, chodzi mi o to, czy w momencie gdy będę rodzić Rzepka będzie przy mnie? Bo nie chciałabym , by po 9 msc. wizyt u niego , miałabym rodzić z kimś innym, no chyba że z opłaconą położną, tylko którą?
- ile kosztuje USG, CYTOLOGIA? czyli ile mniej więcej zapłacę za jedną wizytę, bo wiecie: 50 wizyta+np. 20 USG+ cytologia i coś jeszcz, no właśnie ------za co jeszcze kasuje?
moja znajoma chodzi na wizyty za 30 zł i nie płaci za nic....ale do innego gina z okolicy

i jeszcze coś ze spraw praktycznych- jak bada? delikatnie?długo?krótko?
pierwszy raz zrobi mi USG dopochwowe czy po brzuszku?
czy usg robi gdy leżę na samolocie czy muszę się przenieś na kozetkę?

jaki ma stosunek do wystawiania zwolnień L4, pytam profilaktycznie, bo na razie wolę pracować?

co jaki czas muszę jezdzić na wizyty?

jak wyposażony ma gabinet?
bo wiecie byłam raz u profesora w Poznaniu na prywatnej wizycie i miał gabinet jak z lat 70' czyli metalowy, ogromny, stary wziernik, stary fotel...


MAM NADZIEJĘ ŻE PO TYM OGROMIE PYTAŃ NIE MACIE MNIE JESZCZE DOŚĆ I CHĘTNIE ODPOWIECIE, JA JUŻ TAK MAM , ŻE WSZYSTKO MUSZĘ WIEDZIEĆ, CHOCIAŻ OBIECUJĘ SOBIE, ZE O KOMPLIKACJACH CIĄŻOWYCH NIE BĘDĘ CZYTAĆ....

POZDRAWIAM WAS CIEPLUTKO I LICZĘ NA DALSZY KONTAKT

MIŁEGO WEEKENDU!!!
ODEZWIJCIE SIĘ
LUNKA 28
 

Postprzez Gość » So lut 11 2006, 12:16

Jeśli chodzi o Rzepkę, to wychodzi z założenia, że jego podwładni mają przyjąć poród jakby to przyjmował. Może się zdarzyć, że nie będzie przy Tobie w czasie porodu, no chyba że będziesz miałą planowaną cesarkę. GAbinet jest bardzo dobrze wyposażony. USg początkowo jest robione dopochwowo i musisz się przenieść na kozetkę.
Jeśli chodzi o położną, to opłacona zawsze jest miła.
Gość
 

Postprzez Kate » So lut 11 2006, 20:41

Lunka, tego czy Rzepka będzie przy Tobie to nie wiem. Może się przecież zdarzyć, że go nie będzie, ale zawsze możesz to z Nim uzgodnić.
Co do położnej, moje koleżanki, które rodziły w Sulechowie baaardzo polecają panią Basię J. Poza tym warto zapisać się do szkoły rodzenia. Tam poznasz kilka położnych, które pracują w szpitalu.

USG kosztuje 50 deszek, po nowym roku podrożało niestety. Nie pamiętam ile teraz cytologia kosztuje, ale jak wejdziesz do rejestracji, to tam jest cennik i możesz sobie wszystko przeczytać, bez krępacji o pytanie cen.. a ... ta pani Basia J. pracuje właśnie w rekestracji i Rzepki. Niby jest taka, hm.. jakby "kamienna twarz", ale przy porodzie jest nieoceniona.

Bada bardzo delikatnie, sama miałam problemy ginekologiczne jakiś czas temu i byłam badana przez kilku innych gin, więc mam porównanie. Naprawdę bada delikatnie, poza tym.. jakoś przynajmniej ja nie czuję skrępowania przy nim.
Bada dokładnie, nie umiem powiedzieć czy krótko czy długo, ważne że wie co robi :!:

Na początku ciąży robi badanie dopochwowe, gdzieś do 14 tc. Dlatego, że przez brzuszek nic nie widać w tak wczesnej ciąży.

Badanie robi na faotelu, a do USG trzeba przejść na łóżko, ale po badaniu wychodzi na moment, żeby pacjentka mogła sobie gatki założyć. Kumaty facet z niego :)

Wiesz, mnie ciągle pyta czy chcę zwolnienie, ale nie jest mi potrzebne bo nie pracuję.
Za każdym razem jak miałam jakieś dolegliwości ciążowe (wymioty, ból kręgosłupa) chciał mi dawać zwolnienie, więc nie jest jakiś negatywnie nastawiony do L4.

Wizyty są co miesiąc :)

W gabinecie ma naprawdę dobry sprzęt.

Pytaj :) Nie obrażamy się.... :)


Gratulacje dzidziusia w brzusiu
Obrazek
Obrazek
Kate
 
Posty: 10755
Dołączył(a): Śr lis 26 2003, 01:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mama_Igi » Wt lut 21 2006, 20:26

Czesc dziewczyny!

Ja tez rodzilam w Sulechowie, chodzilam do Rzepki a porod odbierala mi wlasnie Pani Basia :D , Rzepka swietny facet jak bede kiedys 2 raz w ciazy napewno ide do niego. A co do porodu nie wspominam milo a to dlatego ze moja mala urodzila sie z niedotlenieniem ,dobrze ze dyzur miala dr szumlicz bo gdyby nie ona to nie wiem co by sie stalo z moja mala, do dzisiaj nie wiem dlaczego bo nikt nie chcial mi wytlumaczyc co sie stalo wszyscy unikali tego tematu i wykrecali sie od odpowiedzi. Ale na cala reszta byla ok.

Pozdrawiamy

Natalia i Iga
Pozdrawiamy Natalia i Iga

Obrazek
Avatar użytkownika
Mama_Igi
 
Posty: 71
Dołączył(a): Śr sty 04 2006, 21:17

Postprzez emma30 » Śr lut 22 2006, 10:08

Moim małym też zajęła się pani ordynator Szumlicz. Mały maił w pierwszej minucie 2 pkt w skali Apgar. Teraz sobie uświadomoiłam, że ze mna tez oprócz niej, nikt o tym niedotlenieniu nie rozmawiał. Mam na myśli połozników.
emma30
 

Postprzez Mama_Igi » Śr lut 22 2006, 13:08

Moja mala dostala 1 punk w 1 min. mam nadzieje ze z Twoim malym jest wszystko dobrze. Ja ige kontroluje u Szumliczowej chodzimy do niej co 3 miesiace zeby zobaczyla jak sie rozwija, narazie (pfu pfu) wszytsko jest dobrze, mala rozwija sie normalnie. Zapraszamy tutaj http://www.babyboom.pl/forum/index.php/ ... 350.0.html
Pozdrawiamy Natalia i Iga

Obrazek
Avatar użytkownika
Mama_Igi
 
Posty: 71
Dołączył(a): Śr sty 04 2006, 21:17

Re: SZPITAL SULECHÓW I DR RZEPKA

Postprzez amc_26 » Śr lut 28 2007, 15:00

LUNKA28 napisał(a):KTO RODZIŁ W SULECHWIE LUB PLANUJE TAM RODZIĆ?
A JAKIE SĄ WASZE OPINIE O DR KRZYSZTOFIE RZEPCE?


Witam ja polecam gorąco szpital w Sulechowie sama rodziłam w nim 5 lat temu obsługa przemiła do tego super wyposażenie sal porodowych i pokoi człowiek czuje się tam bardzo dobrze. Dobra obsługa a Pan rzepka to super lekarz zresztą jak i reszta osób na oddziale. Bardzo dużo ludzi z okolic przyjeżdża rodzić do naszego szpitala naprawdę polecam
Avatar użytkownika
amc_26
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr lut 28 2007, 11:39
Lokalizacja: Sulechów

Postprzez fheng » Pt mar 23 2007, 12:03

Jak jest z salą przedporodową? Chodzi mi o miejsce , gdzie mogę się czuć intymnie-ja i mąż.
Avatar użytkownika
fheng
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz mar 22 2007, 22:46

Postprzez mama3dzieci » Pt mar 23 2007, 14:03

fheng napisał(a):Jak jest z salą przedporodową? Chodzi mi o miejsce , gdzie mogę się czuć intymnie-ja i mąż.


sale są dwu-trzy osobowe a kiedy będziesz gotowa do porodu i sale porodowe nie będą zajęte to pójdziesz do jednej z nich
są przytulne i kameralne tam będziesz mogła siedzieć na piłce rozciągać się na drabinkach .... razem z mężem oczywiście nikt wam nie będzie przeszkadzał :lol:
ja rodziłam tam dwa razy i gdyby zdażyło się że znowu stanę przed wyborem gdzie rodzic napewno pojadę do Sulechowa :lol:

pozdrawiam
Avatar użytkownika
mama3dzieci
 
Posty: 2141
Dołączył(a): N lip 23 2006, 22:40
Lokalizacja: Z-G

Postprzez fheng » Pn mar 26 2007, 22:14

Czy sala przedporodowa a raczej pokoik, w którym można być do drugiego okredu porodu- to samodzileny, osobny pokoik? czy to ta 2, 3 osobowa sala?
Avatar użytkownika
fheng
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz mar 22 2007, 22:46

Postprzez mama3dzieci » Wt mar 27 2007, 09:48

są samodzielne

ale proponuję spacerek do szpitala i odwiedzenie sal przedporodowych i porodowych nie ma z tym żadnego problemu pielęgniarki chętnie oprowadzają po oddziale :wink:
Avatar użytkownika
mama3dzieci
 
Posty: 2141
Dołączył(a): N lip 23 2006, 22:40
Lokalizacja: Z-G

Postprzez Fernir » Wt kwi 10 2007, 14:14

Czesc! Jestem w 33 tyg ciazy. Do tej pory miałam rodzic w Gorzowie w szpitalu na Dekerta ale po ostatnich wydarzeniach jakie spotkały moja siostre na oddziale polozniczym a pozniej jak dzidza sie urodziła na dziecicym - po prostu boje sie przekroczyc prog tego szpitala.

Chciała bym bardzo rodzic w Sulechowie. Ale mam pytanie czy nie jest za pozno? Moja ciaza juz jest naprawde zaawansowana a ja nie znam tam zadnego lekarza poniewaz do zadnego tam nie uczeszczalam. Czy moge sobie z miejsca w dniu porodu przyjechac i powiedziec rodze - i mnie przyjma? Czy trzeba sie ustawiac w jakis kolejkach - robic rezerwacje czy cokolwiek innego? A moze najlepiej na nastepna wizyte umowic sie z jakims lekarzem z Sulechowa ktory pracuje w tym szpitalu - na wizyte? Powiem wprost jestem zielona i nie wiem co mam robic. a BARDZO ZALZY MI NA TYM BY TAM RODZIC.
Avatar użytkownika
Fernir
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt kwi 10 2007, 14:05

Postprzez Kate » Wt kwi 10 2007, 16:06

Powiem tak, przyjeżdżasz, rodzisz i nikt nie pyta co i jak ;)
Ale wiadomo, że jak akcja porodowa NIBY się zaczęła, a to nie to, to Ciebie odeślą do domu.

Oczywiście na + byłoby znać jakiegoś lekarza z Sulechowa, ale to żaden wymóg ;) Po prostu lepiej czułabyś się psychicznie.

A.. dobrym rozwiązaniem jest wizyta w szkole rodzenia i na samym oddziale..
Obrazek
Obrazek
Kate
 
Posty: 10755
Dołączył(a): Śr lis 26 2003, 01:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Halina R » Cz kwi 12 2007, 15:54

Ja polecałabym Międzyrzecz. Mam bardzo miłe i świeże wspomnienia z tego szpitala. Bardzo serdeczny personel i doskonałe warunki.
Przed porodem zwiedziłam oddział. Pokazano mi sale porodowe i sale dla pacjentek. Jest przytulnie, panuje ciepły nastrój. Nie skorzystałm jednak z sali porodwej, ponieważ miałam cięcie cesarskie. Mąż był przy mnie praktycznie dzień i noc. Niestety nie mógł być na sali operacyjnej. Nie ma takiego zwyczaju. Wesoły doktorek dodawł mi otuchy.
Avatar użytkownika
Halina R
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr kwi 11 2007, 19:26


Powrót do Lubuskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość