Suplementacja w rodzinie

Kącik dla wszystkich Tatusiów :)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Suplementacja w rodzinie

Postprzez dragon7 » Śr sie 09 2017, 10:58

Dbając o swoje dziecko nie możemy zapominac o zdrowiu rodziców :)
Dlatego tworzę ten post abyśmy podzielili się w jaki sposób wprowadzacie do diety witaminy.
Ja z żoną przyjmujemy magnez w tabletkach i staramy się do diety wprowadzac szpinak.
Jak jest u Was? Co robicie aby wesprzeć organizm w tak stresującym etapie życia?
No jasne, walimy do Albanii. Przeszukanie całego kraju zajmie nam najwyżej jedno popołudnie" – zadrwił Ron
dragon7

Re: Suplementacja w rodzinie

Postprzez kerat » Śr wrz 06 2017, 14:56

My z mężem mamy oddzielne zestawy witamin, choć przez wiele lat braliśmy Centrum. Po prostu z czasem wyszło na jaw, że mamy inne zapotrzebowania na minerały i potrzebujemy zupełnie odmiennych dawek tych samych witamin. On, jako, że jest bardziej aktywny fizycznie ode mnie, z racji pracy i uprawiania sportu na świeżym powietrzu, musi brać Androvit, który kupuję mu tutaj: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/androvit-plus-30-kaps-zel-pod-prysznic-gratis,7428.html, żeby uzupełniał witaminy z grupy B. Ja biorę różne suplementy, głównie żelazo, magnez, wapń i potas, bo tych mi regularnie brakuje. Zauważyliśmy, że teraz czujemy się znacznie lepiej niż wcześniej, gdy zażywaliśmy ten sam kompleks witamin.
kerat

Re: Suplementacja w rodzinie

Postprzez katuszka » Śr wrz 20 2017, 11:22

W miarę możliwości staram się dostarczać rodzinie witamin i minerałów w naturalnej formie, a nie w tabletkach. Część spośród nich "suplementuję" np. w postaci aptecznych soków i wyciągów roślinnych, dolewając je do herbaty albo do wody (zamiast słodzików, cukru i tym podobnych). W sezonie jesienno-zimowym czasami coś podaję, ale tylko w razie konieczności.
katuszka

Powrót do Kącik Tatusia