Co do szpitala?

Moderatorzy: extreme, saba79

Co do szpitala?

Postprzez malaaahehe » Pn sty 22 2007, 12:04

Witam :D
Jestem nowa na forum ale od dluzszego juz czasu sledze pilnie wszystko oczym piszecie, bo duzo mozna sie dowiedziec :D .
Teraz ja zwracam sie do was drogie mamusie o pomoc.Jestem w 37 tygodniu ciazy i juz niedlugo bede rodzic i rodzic bede w sulechowie. Moje pytanie do was mamusie to czy ktos z was wie co jest wymagane do szpitala w sulku jesli ktokolwiek cos wie bede bardzo wdzieczna za pomoc. Bardzo mi na tym zalezy prosze o pomoc . Chodzi mi mniejwiecej o to co dla dziecka trzeba wziasc i dla siebie zeby wrazie czego miec wszystko. Czekam na wasze odpowiedzi
POZDRAWIAM CIEPLUTKO :lol:
Avatar użytkownika
malaaahehe
 
Posty: 638
Dołączył(a): N sty 21 2007, 22:51
Lokalizacja: Sulechow

Postprzez Kate » Pn sty 22 2007, 12:10

Możesz przyjśc goła i wesoła, byle mieć dowód osobisty ;)
Reszte mąż lub ktoś inny może donieść ;)
Znajdę listę ze szkoły rodzenia to napiszę ;) :D
Obrazek
Obrazek
Kate
 
Posty: 10755
Dołączył(a): Śr lis 26 2003, 01:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez malaaahehe » Pn sty 22 2007, 12:15

Dzieki za pomoc niewiem czemu sie stresuje to chyba normalka jak juz sie tak zbliza porod :)
Avatar użytkownika
malaaahehe
 
Posty: 638
Dołączył(a): N sty 21 2007, 22:51
Lokalizacja: Sulechow

Postprzez Kate » Pn sty 22 2007, 12:16

Co zabrać do szpitala?

- dokumenty: karta ciąży, książeczka RUM, legitymacja ubezpieczeniowa, oryginalny wynik grupy krwi i Rh
- przybory toaletowe, ręcznik, szlafrok, koszule nocne przeznaczone do karmienia, laczki
- woda mineralna niegazowana, sztućce, kubek
- stanik do karmienia
- dla męża: laczki, kawa, herbata, cukier, kanapki
- papier toaletowy, papierowe ręczniki
- oliwka do masażu
- do porodu w wodzie: dwa duże ręczniki, plastikowe klapki, krótki top
- aparat fotograficzny
- telefon komórkowy
- ubranka dla dziecka na wyjście ze szpitala
- ubrania dla siebie
- adres przychodni do której będziesz chodziła z dzieckiem na szczepienia i wizyty lekarskie

wymagane w Sulechowie :D
Obrazek
Obrazek
Kate
 
Posty: 10755
Dołączył(a): Śr lis 26 2003, 01:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kate » Pn sty 22 2007, 12:18

Wiesz, z tym apratem i kamerą to tak jakby ktoś chciała i dla przypomniena, bo w stresie człowiek zapomina różnych rzeczy :0


A po porodzie i tak dostaje siez e szpitala płytę CD ze zdjęciami z porodu :D Oczywiście jak ktoś sobie nie życzy zdjęć to NIE ROBIĄ :)
Ja chciałam i przy CC mi robili zdjęcia :)
Obrazek
Obrazek
Kate
 
Posty: 10755
Dołączył(a): Śr lis 26 2003, 01:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez malaaahehe » Pn sty 22 2007, 12:23

Dziekuje bardzo mi pomoglas :) juz sie niemoge doczekac kiedy zobacze swojego skarba :) a dla dziecka zadnych husteczek nawilzanych albo czegos takiego nietrzeba????
Avatar użytkownika
malaaahehe
 
Posty: 638
Dołączył(a): N sty 21 2007, 22:51
Lokalizacja: Sulechow

Postprzez Kate » Pn sty 22 2007, 12:37

No widzisz bo to co tu podałam to w sumie to co do porodu potrzebne :)
A pielęgnacja malucha...
:eusa_doh:
aaaa w sumie wkleję wszystko co dostałam z tej szkoły rodzenia :P

Pielęgnacja noworodka



Do pielęgnacji pępka

- 1% pyoctanini na spir. lub saszetki Leko
- jałowe gaziki o wym. 9x9 cm – 10 opakowań

Dodatkowo

- płatki kosmetyczne
- patyczki higieniczne
- gruszka gumowa
- sól fizjologiczna (do nawilżania noska, aby zapobiec przesuszeniu błony śluzowej), albo roztwór wody morskiej o nazwie Sterimar
- maść majerankowa do smarowania pod noskiem, stosowana łącznie z solą fizjologiczną do lepszego udrożnienia noska, również przy katarze
- sudokrem lub inna maść na odparzenia
- maść nagietkowa (na wysypkę)
- herbatki na kolki np. Plantex
- rumianek (na kolki lub do kąpieli)
- nadmanganian potasu (do kąpieli przy wysypce), działa odkażająco i można stosować z kąpielą w krochmalu (sporządzonego z 1 łyżki mąki ziemniaczanej i w postaci rzadkiego kisielu wlanego do kąpieli)
- termometr do mierzenia temp. ciała, do pomiaru temp. wody do kąpieli niezawodny jest sposób łokciowy

Przybory toaletowe i kosmetyki

Skóra noworodka i później niemowlęcia jest delikatna i wymaga troskliwej pielęgnacji. Przy wyborze kosmetyków zwracamy uwagę, aby były bez dodatków zapachowych, barwników. Zawsze sprawdzaj datę ważności.
Podstawowe kosmetyki to:
- zasypka (doskonale ją zastępuje mąka ziemniaczana)
- oliwka (dla dzieci szczególnie wrażliwych polecany jest olej prafinowy lub oliwa tłoczona na zimno)
- do kąpieli mydełko, płyn do kąpieli, przy tendencjach alergicznych płyn Oilatum, Balneum lub kąpiel w krochmalu
- szczotka do włosów, nożyczki do paznokci
- proszek do prania bielizny niemowlęcej

Dla siebie przygotuj

· herbatka expresowa:
- szałwia (nawał pokarmu, 1 – 2 herbaty dziennie)
- melisa (uspokajająca w zmianach nastroju po porodzie)
- laktacyjna, mlekopędna (kryzysy laktacyjne mogące wystąpić w pierwszych dniach po porodzie, pod koniec pierwszego miesiąca, na przełomie2/3 miesiąca oraz około 6 miesiąca życia dziecka

Popijanie herbaty laktacyjnej + spokój, odpoczynek i częste przystawianie dziecka do piersi reguluje przybór pokarmu zgodnie z potrzebą rosnącego dziecka.

· herbatki na kolki np. Plantex, które popija mama, gdy dziecko ma problemy z brzuszkiem. Dodatkowo należy ewentualnie zweryfikować technikę karmienia oraz zadbać o poprawienie trawienia u dziecka przez układanie na brzuszku, masaż, wyeliminowanie ewentualnych alergenów z diety mamy (owoce cytrusowe, pomidory, truskawki, sztuczne barwniki, konserwanty, mleko krowie). Pamiętaj, że dieta kobiety karmiącej zasadniczo nie odbiega od wcześniejszych nawyków żywieniowych, ale wszystkie nowości należy wprowadzać stopniowo i w małej ilości oraz nie wcześniej jak po 2 – 3 tygodniach po porodzie
· liść maliny (1 herbata dziennie na 3 tygodnie przed porodem)
· żel do higieny intymnej dotychczas stosowany, polecane są też saszetki ginekologiczne Tantum Rose (kilka sztuk)
· wkładki laktacyjne
· podpaski duże (Bella max)
· maść PUROLEN 100 (do nabycia w oddziale – na bolesne, popękane brodawki)

Kącik pielęgnacyjny

- specjalnie przygotowany stolik (przewijak), wysokość dostosowana do wygody rodziców
- przy stoliku przygotowane w zasięgu ręki: waciki, zasypka, gaziki, patyczki, pojemnik na odpadki, miseczka do mycia buzi, chusteczki do mycia pupy, termometr, gruszka, ubranka, pieluszki, wiaderko.

Postępowanie w przypadku wystąpienia wysypki uczuleniowej

- wyeliminowanie przyczyny (kosmetyki, środki piorące, żywność)
- pranie bielizny w płatkach mydlanych
- dokładne płukanie i prasowanie bielizny i ubranek
- wietrzenie skóry niemowlęcej
- kąpiel dziecka w wodzie z dodatkiem rumianku, nadmanganianu potasu, nagietka lub krochmalu
- w razie nie ustąpienia objawów należy zasięgnąć porady lekarza

Co zabrać do szpitala?

- dokumenty: karta ciąży, książeczka RUM, legitymacja ubezpieczeniowa, oryginalny wynik grupy krwi i Rh
- przybory toaletowe, ręcznik, szlafrok, koszule nocne przeznaczone do karmienia, laczki
- woda mineralna niegazowana, sztućce, kubek
- stanik do karmienia
- dla męża: laczki, kawa, herbata, cukier, kanapki
- papier toaletowy, papierowe ręczniki
- oliwka do masażu
- do porodu w wodzie: dwa duże ręczniki, plastikowe klapki, krótki top
- aparat fotograficzny
- telefon komórkowy
- ubranka dla dziecka na wyjście ze szpitala
- ubrania dla siebie
- adres przychodni do której będziesz chodziła z dzieckiem na szczepienia i wizyty lekarskie

Telefony:
Oddział położniczy 68 352 87 33
Blok porodowy 68 35287 34
Tel. dla pacj. na oddz. położniczym 68 352 87 24
Oddział noworodków 68 352 87 37
Obrazek
Obrazek
Kate
 
Posty: 10755
Dołączył(a): Śr lis 26 2003, 01:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kate » Pn sty 22 2007, 12:39

a chusteczki to oczywiście też.. ale jak nie chcesz używać chusteczek do mycia pupki, to waciki i woda przegotowana wg uznania :)

Pieluchy na oddziale maluszek dostaje za darmo :) Więc nie potrzeba. Tak samo z ubrankami i rozkami, wszystko jest na miejscu.
Obrazek
Obrazek
Kate
 
Posty: 10755
Dołączył(a): Śr lis 26 2003, 01:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ania19 » Pn sty 22 2007, 12:43

:)
Ostatnio edytowano Pn sty 22 2007, 13:24 przez Ania19, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Ania19
 
Posty: 9782
Dołączył(a): Pn maja 23 2005, 00:00
Lokalizacja: Sulechów

Postprzez Kate » Pn sty 22 2007, 13:19

Ania to co napisałaś to wszystko jest powyżej :roll:

A ubranka dla noworodków wcale nie są szorstkie :? Moze nie są NOWE, ale są jałowe i czyściutkie.
Obrazek
Obrazek
Kate
 
Posty: 10755
Dołączył(a): Śr lis 26 2003, 01:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ania19 » Pn sty 22 2007, 13:23

Kate no kurczak, sorry, nie wiedziałam, że jedna osoba ma prawo się wypowiadać :roll: chciałam też coś doradzić ... ok, usuwam post.

Co do ubranek, to jak dla mnie były szorstkie, niestety. Dlatego napisałam, że jeżeli chce się zabrać ubranka dla Maleństwa do szpitala, to nie ma żadnego problemu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ania19
 
Posty: 9782
Dołączył(a): Pn maja 23 2005, 00:00
Lokalizacja: Sulechów

Postprzez wioleta_r » Pn sty 22 2007, 14:33

malaaahehe- Jak widzisz Kate Ci wszytsko pieknie napisała :D więc ja tylko dodam od siebie nie stresuj się mocno!!Wszytsko bedzie dobrze bo poród to najpiekniejesze przezycie na świecie(jak dla mnie oczywiście:)

..no i zapraszamy do nas na watek- lubuskie odbiór!!!!

Ania :eusa_eh:
Avatar użytkownika
wioleta_r
 
Posty: 826
Dołączył(a): Śr wrz 07 2005, 00:00
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez malaaahehe » Pn sty 22 2007, 23:11

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi ale jesli tkos cos jeszcze bedzie wiedzial to prosze piszcie cokolwiek wiecie na temat sulechowskiego szpitala wszystko sie przyda :):)
Pozdrawiam cieplutko :):)
Avatar użytkownika
malaaahehe
 
Posty: 638
Dołączył(a): N sty 21 2007, 22:51
Lokalizacja: Sulechow


Powrót do Lubuskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości