Niestrawność w ciąży

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Niestrawność w ciąży

Postprzez lelli » Pt lip 23 2021, 09:27

Cały czas mi się odbija i na czczo i po jedzeniu ;/ już od jakiegoś czasu tak mam, teraz 20 tc. Czy to normalne? Macie jakieś sposoby?
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Niestrawność w ciąży

Postprzez marta3333 » Pt lip 23 2021, 12:10

Mi też się non stop odbija taka ala pojedyncza czkawka (17+1) od początku ciąży, ale wczesniej miałam problemy z refluksem w przeszłości. Oprócz tego non stop zgaga i zarzucanie treści pokarmowej. Jeżeli chodzi o te inne dolegliwości to odpowiednią dietą udało mi sie ich pozbyc i ograniczyc odbijanie do hmm 5 dziennie (a było co chwilę). Dieta - wyeliminowałam wszystko co powoduje u mnie zgage (wszystko co smazone, cieżkostrawne czyli pierogi, knedle, róznego rodzaju kluchy, kakao i wszystko co je zawiera, czerwone warzywa - pomidory papryke (po żółtych czy zielonych nie mam objawów), wszystkie słodzone napoje, soki, kompoty, wedliny (sama piekę pierś, szynke, ryby na kanapkę), pieczywo na zakwasie, arbuza. Piję również regularnie te zioła na zołądek https://kredensziolowy.pl/produkt/refluxoherbs/ Dodatkowo mam nietolerancje laktozy więc wszystko co ją zawiera tez wyeliminowałam. Wszyskie problemy żołądkowo jelitowe ustały tylko pozostało sporadyczne odbijanie. Trochę wyrzeczeń jest, ale za to ja się duzo lepiej czuję.
Avatar użytkownika
marta3333
 
Posty: 464
Dołączył(a): Wt sty 24 2017, 13:53


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości