Dziura w sercu dziecka

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Dziura w sercu dziecka

Postprzez marta3333 » Cz sty 07 2021, 11:41

Na usg połówkowym okazało sie, ze córka ma dziurkę w sercu. Nie wiem co robić i zaczynam panikować.

Lekarz stwierdził aby czekać i pewnie zniknie.
Avatar użytkownika
marta3333
 
Posty: 483
Dołączył(a): Wt sty 24 2017, 13:53

Re: Dziura w sercu dziecka

Postprzez lelli » Cz sty 07 2021, 12:44

U mnie od 24 tygodnia także stwierdził lekarz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Czytałam i słyszałam że do porodu może być okej albo krótko zaraz po urodzeniu. W 33 tygodniu już nic nie było widać potem w 36 dla upewnienia znowu echo serduszka i także czysto.
Po urodzeniu malucha po prostu skonsultujecie to z kardiologiem dzieciecym:
https://ptnchstereo.pl/kardiolog-dzieci ... -leczenie/

Poczytaj sobie na stronie.
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 553
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Dziura w sercu dziecka

Postprzez merlina » Cz sty 07 2021, 14:16

Nie martw się, jeżeli lekarz nic nie powiedział, to nic się nie stanie. Moja znajoma miała podobną sytyacje - dziecko 100% zdrowe, ale z małą dziurką w sercu, która po pewnym czasie sama się zasklepiła.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Dziura w sercu dziecka

Postprzez sabanek5 » Śr gru 07 2022, 19:41

Czy wiecie jakie są miażdżyca objawy i jak przeciw temu działać? Jeżeli chodzi o mnie, to przez nieodpowiedni tryb zycia oraz mój wiek zacząłem mieć problemy związane z sercem, dlatego zdecydowałem się skorzystać z oferty profesjonalnego kardiologa z Warszawy.
sabanek5
 
Posty: 1179
Dołączył(a): Cz paź 12 2017, 17:54

Re: Dziura w sercu dziecka

Postprzez salamandiks4 » Wt gru 27 2022, 21:25

Miałem spore problemy z ciśnieniem, dlatego zgłosić się o pomoc do profesjonalnego kardiolog prywatnie , u którego wykonałem m.in. badania EKG serca. Wszelkie badania i pomoc lekarską uzyskałem w terminie i bez problemów.
salamandiks4
 
Posty: 1109
Dołączył(a): Pt paź 13 2017, 11:23

Re: Dziura w sercu dziecka

Postprzez smelka » Cz maja 04 2023, 11:21

Bardzo dobrze, że taka wada została wykryta w ciąży, po porodzie będzie można od razu wdrożyć leczenie. Dlatego tak ważne jest poza usg wykonać w ciąży badania prenatalne. Jeśli mieszkacie w Warszawie to przez stronę https://testnifty-warszawa.pl/ możecie się zarejestrować na nieinwazyjny test Nifty Pro. Terminy dostępne nawet w dniu zapisu, wystarczy podjechać do jednej z 7 autoryzowanych placówek pobrań bądź umówić się na wizytę domową. Nifty Pro jest badaniem kompleksowym, w wielu przypadkach pozwala uniknąć amniopunkcji.
smelka
 
Posty: 315
Dołączył(a): N lip 24 2016, 06:49


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

cron