Dieta w ciąży

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Dieta w ciąży

Postprzez marta3333 » Pt lis 27 2020, 13:16

Dziewczyny jak to jest z coca cola i salami

Czy mozna jeść w ciąży i pić colę? Mam na nie niesamowitą wprost ochotę
Avatar użytkownika
marta3333
 
Posty: 464
Dołączył(a): Wt sty 24 2017, 13:53

Re: Dieta w ciąży

Postprzez justaM » Pt lis 27 2020, 14:56

Oj wiem przez co przechodzisz ale dla dobra maluszka nie powinnaś pić dużych ilosci coli.... Ja też w odkąd jestem w ciąży mam straszną chęć na colę i na kawę. Ogólnie wiele kobiet ma ochotę na niezdrowe rzeczy.
Myślę, że rozsądne ilości na pewno mocno nie zaszkodzą. Ale nie powinnaś pić wiecej niż jedynie okazyjnie raz na kilka tygodni.Dotyczy to nie tylko coli ale również i innych napojów gazowanych oraz słodzonych. Popijasz w taki sposób mase cukru co może szkodzić.

Podobnie jest z salami w ciąży - na stronie jest opisane czy jest groźne czy nie.
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 526
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25

Re: Dieta w ciąży

Postprzez marysienka » Pt gru 18 2020, 13:26

Ja się w ciąży i okresie karmienia bardzo pilnowałam, żeby wszystko było jak najzdrowsze dla dzieciątka. W ogóle zdrowie maluszka to dla mnie priorytet i dlatego też podczas porodu zdecydowałam się na pozyskanie krwi pępowinowej i bankujemy ją teraz w Diagnostyka bank komórek macierzystych
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: Dieta w ciąży

Postprzez misi3k » Cz lut 18 2021, 12:20

nie ma co przesadzać, trzeba jeść zdrowo, dużo warzyw i owoców, rozsądnie z cukrem i konserwantami (żywność przetworzona), dodatkowo trochę ruchu – spacery czy pływanie i wszystko będzie okej, ja miałam ogromne szczęście, ponieważ trafiłam do świetnego ginekologa, zajmowała się mną lek. Kinga Pospiech doświadczona Pani ginekolog, dodatkowo cierpliwa, przemiła i bardzo pomocna, przyjmuje w centrum medycznym Babka Medica https://babkamedica.pl/ w Warszawie, obecnie są już dwie placówki, nowa na ulicy Wąwozowej 8 – polecam, dobry lekarz to podstawa
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Dieta w ciąży

Postprzez merlina » Pt lut 19 2021, 10:07

Z pewnością będąc w ciąży trzeba o siebie zadbać i zwracać uwagę na to, co się je.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Dieta w ciąży

Postprzez Zuzka25 » So mar 27 2021, 14:39

W ciąży z tym odżywianiem to bywa różnie. Chociażby przez nudności, zwłaszcza na początku. Nie mówiąc już o zachciankach. Czasem to takie połączenia zaskakujące, że trudno uwierzyć. Ale generalnie odżywiać się trzeba. Posiłki powinny być urozmaicone, dla mnie obowiązkowo z produktami nabiałowymi. A wy lubicie te od https://www.krasnystaw.eu/ ? Dla mnie są bardzo smaczne, super jeśli chodzi o jakość i zdrowy skład. Na wybór też nie można narzekać.
Zuzka25
 
Posty: 208
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 00:18

Re: Dieta w ciąży

Postprzez Marysia500 » Wt lip 06 2021, 12:44

Moim zdaniem najważniejsze jest to, aby jeść zdrową żywność, ostatnio kumpela podrzuciła mi bardzo ciekawy tekst, zobacz tutaj, o tym, czym tak naprawdę jest zdrowa żywność, jakie ma zalety i gdzie warto kupować
Marysia500
 
Posty: 196
Dołączył(a): Śr sty 11 2017, 12:47

Re: Dieta w ciąży

Postprzez Elifka » Śr sty 04 2023, 23:56

W ciąży zdrowe odżywianie to podstawa. Polecam Wam ten sklep z żywnością ekologiczną - https://fitorsweet.pl/ . Mają szeroki asortyment, dobre ceny i przede wszystkim - super produkty. Ciąża to specjalny czas i trzeba o wszystko dbać, a zdrowa żywność jest kluczowa. Zresztą nie tylko w ciąży, zawsze trzeba jeść zdrowo.
Elifka
 
Posty: 399
Dołączył(a): Śr wrz 20 2017, 14:31


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości