babcine sposoby na przeziebienie

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez marysienka » So maja 25 2019, 23:05

pamietam jak bylam mala i zaawsze dostawalam mleko z miodem jak tylko sie przeziebilam, teraz tez podaje dzieciom i sama sobie robie, zastanawiam sie ile w tym prawdy, no bo miod przeciez faktycznie zdrowy jest
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez nastka29 » Wt cze 04 2019, 20:11

Tez sie kiedys nad tym zastanawialam bo moja babcia podawala mi za dzieciaka :D Poszperalam w necie i faktycznie miod ma wlasciwosci lecznicze https://tantumverde.pl/blog/miod-na-prz ... nie-dziala ale wiadomo nie jest lekiem samym w sobie wiec dobrze polaczyc go z czyms dodatkowym
nastka29
 
Posty: 155
Dołączył(a): N sie 13 2017, 20:29

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez pinacol » Pt cze 28 2019, 09:20

Przeziębienia nie zawsze da się uniknąć. Jeśli już jest to osobiście działam wspomagająco (dużo witaminy C + miód). Zaprzyjaźniam się z urządzeniem - https://pewnypomiar.pl/produkt/visiofocus-smart-termometr-na-podczerwien/ :) i staram się wypocząć.
Avatar użytkownika
pinacol
 
Posty: 52
Dołączył(a): Wt paź 17 2017, 11:27
Lokalizacja: Zabrze

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez marysienka » Śr paź 30 2019, 12:42

Najlepiej przeciwdziałać i nie dopuszczać do przeziębień, to tak naprawdę najlepszy sposób. U mnie na przykład się sprawdza stosowanie probiotyków - https://www.smartpharma.com.pl/produkty/diflos odpowiednia flora bakteryjna chroni organizm przed zarazkami
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez Margoo » Cz sty 02 2020, 18:57

Przeziębienie to infekcja wirusowa, przy której leczyć można tylko objawy. W zasadzie chodzi o uzyskanie lepszego samopoczucia. Te babcine sposoby to w większości niestety lipa. Pomagają jedynie środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i zapewniające energię. Czasem mocna kawa będzie najlepsza ;)
Margoo
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr mar 28 2018, 10:36

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez Macadamia » N lut 16 2020, 20:18

no u mnie to herbata z cytryną i imbirem i czosnek w każdej ilości :P zawsze pomaga. Jedyne co to to nie działa na opryszczkę a u mnie przy przeziębieniu od razu pojawia się zimno ;/ czasem mam spuchniętą wargę i nawet nie moge mówić a o jedzeniu czy piciu nie w spomne. W pogotowiu mam zawsze hevipopin w sztyfcie. Działa super bo jak tylko czuję, że zaczyna mi wychodzić zimno to od razu smaruję bolące miejsce i problem znika.
Macadamia
 
Posty: 258
Dołączył(a): N maja 29 2016, 18:19

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez Zuzka25 » N lut 28 2021, 12:22

Babcie to mają najlepsze sposoby na przeziębienie i na ich radach warto polegać. Moja babcia Ania też ma pomocne naturalne sposoby na przeziębienie , którymi chętnie się dzieli kiedy ktoś w naszej rodzinie jest chory. Dobrze jest od razu zacząć takie stosować, kiedy tylko infekcja się zaczyna.
Zuzka25
 
Posty: 208
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 00:18

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez sabanek5 » Wt lip 13 2021, 11:50

W moim przypadku najlepiej sprawdza sie herbata, dlatego chciałbym Wam polecić sklep internetowy - https://cupandyou.pl/herbata/herbata-zielona.html . Jest to sklep internetowy z najróżniejszymi herbatami oraz kawami, które kupicie w bardzo atrakcyjnej cenie.
sabanek5
 
Posty: 1178
Dołączył(a): Cz paź 12 2017, 17:54

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez merlina » Cz lip 15 2021, 10:05

Udowodniono naukowo, że porządny rosół jest dobry na wszystko :)
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez natasza098 » Śr wrz 28 2022, 10:55

naturalne probiotyki czyli np kiszonki i sok malinowy ;)
natasza098
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt lip 25 2017, 13:29

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez chaberka » Pt paź 14 2022, 16:57

Wiadomo, takie rzeczy się sprawdzają, ale trudno jeść non stop kiszonki, zwłaszcza u dzieci to problem bo nie moje nie lubią, ale zgadzam sie co do probiotyków, ja zawsze podczas podawania antybiotyku czy przy rotawirusie podaję dziecku multilac baby dla wsparcia dobrych bakterii w jelicie
chaberka
 
Posty: 169
Dołączył(a): Cz mar 08 2018, 08:26

Re: babcine sposoby na przeziebienie

Postprzez weronika259 » Wt gru 20 2022, 13:10

W sezonie zimowy jesteśmy narażeni na infekcje wirusowe. W tym czasie nasz organizm wystawiony jest na działanie niskich temperatur I osłabienie. W wyniku tego pojawić się może przeziębienie. Jest ono dla nas bardzo uciążliwe, gdyż dokucza nam katar, kaszel oraz ogólne osłabienie. Warto w tej kwestii dowiedzieć się jakie fazy przeziębienia pojawiają się i jak sobie z nimi radzić, tak by złagodzić wszelkie objawy przeziębienia.
weronika259
 
Posty: 1264
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości