Pielęgnacja włosów olejkami

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez kagerrina2 » Śr gru 21 2016, 13:34

Szukacie dobrych wskazówek z zakresu jak mieć zdrowe i piękne włosy ? Jeśli tak to koniecznie zajrzyjcie na rewelacyjnej jakości blog http://olejowaniewlosow.org w którym znajdziecie świetne wskazówki dotyczące jak dbać o własne włosy, co spowoduje że znowu będą piękne, zdrowe i lśniące. Dają rewelacyjne wskazówki w tym zakresie, olejowanie włosów jest naturalne i daje świetne efekty !
kagerrina2
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn gru 12 2016, 13:08

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez arenika » Cz gru 29 2016, 12:30

U mnie ta metoda się nie sprawdziła, bo miłam strasznie obciążone włosy po tym olejwaniu
portal medyczny http://sanitera.pl
arenika
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt paź 25 2016, 12:04

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez gloniger » Pt sty 13 2017, 20:51

Ja wlasnie lubie kokosowy, tylko trzeba naprawde dobrze zmyc. Migdalowy mam w domu, ale jakos nie wpadlam na to, zeby nalozyc go na wlosy. Oczywiscie polecam tez odzywke z zoltka. Ogolnie od naturalnej pielegnacji duuzo poprawily mi sie wlosy, polecam tez rozejrzec sie za dobrym szamponem.
Choc ostantio w jednym miejscu na glowie bardzo mi sie wlosy koltunia i nic poki co na to calkowicie nie dziala
gloniger
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 20:45

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez fromeras » Śr sty 18 2017, 13:10

U mnie olejowanie sprawdziło ie idealnie
fromeras
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr sty 18 2017, 13:07

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez kamilakot70 » Pt sty 27 2017, 09:58

Moje włosy na końcach są bardzo przesuszone, natomiast u nasady szybko się przetłuszczają. Smaruję końcówki olejami, ale to za dużo nie pomaga. Macie jakiś pomysl?
kamilakot70
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sty 27 2017, 09:35

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez merlina » Śr lut 22 2017, 07:44

Ja w sumie nie mam. Ja mam ten problem, że mi się bardzo rozdwajają końcówki, a co do przetłuszczania u nasady, to też mam ten kłopot niestety.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez Marysia500 » Cz lut 23 2017, 09:41

Ja rzadko używam olejków do włosów.
Marysia500
 
Posty: 196
Dołączył(a): Śr sty 11 2017, 12:47

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez marta3333 » Śr kwi 05 2017, 06:36

Widziałam ze dziewczyny tak robią aczkolwiek sama nie wiem czy bym siena to zdecydowała..... Mam cienkie włosy i jednak oleje by je znacznie obciążały.....

Jeśli macie również takie słabe włosy polecam Wam tą koloryzację:
http://www.gospodyni24.pl/profesjonalny ... carmilane/

Z racji tegoże daje dobry efekt i jednocześnie nie niszczy włosów.
Avatar użytkownika
marta3333
 
Posty: 464
Dołączył(a): Wt sty 24 2017, 13:53

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez Szymonek84 » Cz kwi 06 2017, 17:37

Olejowanie to jeden z najważniejszych zabiegów.
Jako fryzjer - stwierdzam, że wiele kobiet o nim zapomina.

Sam zalecam olejować minimum raz w tygodniu.
Szymonek84
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt mar 28 2017, 20:18

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez michalmazur » Śr kwi 12 2017, 13:50

Ja używam olejku arganowego, jest doskonały.




kliknij tutaj
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez agimo » Wt kwi 18 2017, 11:34

Olej kokosowy jest bardzo lekki i doskonale nadaje się do olejowania :) Tylko trzeba pamiętać żeby kupić nierafinowany, bo ma lepsze właściwości lecznicze.

http://nadcisnienie.org.pl/
agimo
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt kwi 14 2017, 20:13

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez sKrzywiona » Wt maja 02 2017, 11:34

Macie jakąś alternatywę dla oleju kokosowego? Chciałabym wypróbować coś nowego, może będzie lepsze dla moich włosów, które są raczej cienkie i przesuszone
sKrzywiona
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt maja 02 2017, 11:02

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez Neste » Wt maja 02 2017, 15:38

A próbowałaś może oleju arganowego albo macadamia? Są bardzo fajne. A ktoś wie jak z oliwą z oliwek, próbowałyście czy taka nie będzie odpowiednia?
Neste
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr kwi 19 2017, 07:59

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez sKrzywiona » Cz maja 04 2017, 15:30

Słyszałam dużo dobrego o arganowym i to chyba będzie teraz mój wybór, poszukam jakieś małe opakowanie na początek :) Widziałam na jakimś blogu przepis na maskę do włosów z żółtkiem i oliwą, nie było napisane jaką konkretnie, ale skoro było napisane ogólnie to może taka z oliwek też będzie ok. Ktoś potwierdzi?
sKrzywiona
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt maja 02 2017, 11:02

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez katron » Wt maja 09 2017, 14:20

Arganowy jest najbardziej uniwersalny spośród wszystkich olejów, nie słyszałam jeszcze, by u kogoś się nie sprawdził. Jest dobry, jak chce się odpocząć od innych kosmetyków odżywiających, ale nie rezygnować całkowicie z pielęgnacji. Wiśniowy czy bananowy też są dobre, ale to już raczej z odżywką. Ze swojej strony polecam też malinowy albo truskawkowy, choć najlepiej się przyjmują na włosach grubych i sztywnych.
Avatar użytkownika
katron
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt maja 09 2017, 13:12
Lokalizacja: Głowno

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez Neste » Cz maja 11 2017, 13:00

Olej z owoców pewnie nadaje też piękny zapach? Czy są raczej bezwonne? Ja mam włosy cienkie, także chyba się to nie sprawdzi tak czy inaczej.. Już wypróbowałam tą oliwę z oliwek, ale jest za ciężka jak dla mnie, domyć ją to była katastrofa, raczej drugi raz się nie zdecyduję
Neste
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr kwi 19 2017, 07:59

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez loniksax » Wt maja 23 2017, 20:43

Najchętniej używane olejki to:
Olejek migdałowy. Posiada słodko-gorzki zapach i oleistą konsystencję. Powinny go stosować osoby o włosach suchych i wymagających regeneracji. Przy włosach cienkich lub przetłuszczających się można uzyskać niechciany efekt zlepionych kosmyków, dlatego w takim przypadku lepiej stosować go przed myciem szamponem.
Olejek arganowy. Jest przydatny w stylizacji włosów i układaniu ich za pomocą gorącego powietrza. Mogą go używać wszyscy, dobrze przystosowuje się do typu włosów. Działa również na ich porost. Jest częstym składnikiem odżywek i masek.
Olej makadamia. Sprawdza się po farbowaniu, ponieważ świetnie chroni kolor i odnawia blask. Działa także na porost włosów. Nałożony przed suszeniem przyspieszy wysychanie włosów.
loniksax
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn maja 22 2017, 20:38

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez michalmazur » Pt cze 30 2017, 08:22

Olejek rycynowy, używany przez nasze babki jest również rewelacyjny, choć niedoceniany mam wrażenie.







More Bonuses
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez ElzbietaKorcz » Pt cze 30 2017, 13:06

Jeśli chcemy uzyskać zregenerowane i mniej przesuszone włosy należy stosować olejki na włosy regularnie np. raz w tygodniu. Trzeba pamiętać, aby nie nakładać olejku przy samej nasadzie głowy, jeśli nie chcemy uzyskać efektu przetłuszczonych włosów. Olejek arganowy jest najbardziej uniwersalny, jednakże trzeba zwracać uwagę na jego skład oraz cenę. Przy kupnie olejku arganowego powinniśmy się przyjrzeć ilości procentowej olejku, ponieważ te oryginalne posiadają 100% oleju wytłoczonego z orzechów.
ElzbietaKorcz
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr cze 28 2017, 12:33

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez michallina85 » Śr sie 16 2017, 13:46

Kiedyś próbowałam olejowania z użyciem oliwy z oliwek, a później z olejem kokosowym. Wydawało mi się, że wcale nie nakładam za dużo oleju, to potem pomimo, tego że myłam włosy bardzo dokładnie to i tak były tłuste (wręcz nie do wytrzymania). Cały czas jednak czytam jakie to olejowanie nie jest dobre dla włosów i chyba zrobię jeszcze do tego podejście :)
michallina85
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr sie 16 2017, 13:11

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez Abii » N wrz 03 2017, 16:46

Szymonek84 napisał(a):Olejowanie to jeden z najważniejszych zabiegów.
Jako fryzjer - stwierdzam, że wiele kobiet o nim zapomina.

Sam zalecam olejować minimum raz w tygodniu.


Ja stosowałam na włosy różne preparaty i doszłam do wniosku że naturalne jest najlepsze i teraz po poleceniu przez mojego fryzjera stosuje olejek kokosowy. To dobrze że w salonach fryzjerskich można liczyć na dobrą radę i nową fryzurę.
Abii
 
Posty: 4
Dołączył(a): N wrz 03 2017, 16:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez kerat » Wt wrz 05 2017, 14:01

Ja bym radziła osobom, których włosy mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się, ostrożnie testować olejki, bo niektóre mogą powodować jeszcze szybsze przetłuszczanie się albo po prostu włosy będą wyglądać nieciekawie, jak u zmokłej kury. Niestety, sama kilka razy przesadziłam z pielęgnacją w ten sposób, więc znam z własnego doświadczenia te skutki. Prawdą jest, że olejki są potrzebne włosom naprawdę zniszczonym, cienkim i o wysokiej porowatości - z kolei te względnie zdrowe mogą różnie reagować na konsystencję olejków. Ze swojej strony polecam szczególnie kokosowy i malinowy na ten drugi typ włosów ;)
Avatar użytkownika
kerat
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt wrz 05 2017, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez andziala » Pn paź 02 2017, 14:06

To się zgodzę, do włosów przetłuszczających się nie bardzo one się nadają. Prędzej stosuje się je w przypadku włosów po zabiegach fryzjerskich, np. rozjaśnianiu czy farbowaniu. Wcześniej jednak lepiej zastosować Acid Balance Hair Acidifying Shampoo szampon zakwaszający do włosów , który głęboko pielęgnuje strukturę włosa
andziala
 
Posty: 451
Dołączył(a): Cz lut 23 2017, 15:36

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez Alanek56 » Pn paź 02 2017, 18:25

Z tym olejowanie to na dwoje babka wróżyła. Jednym włosom służy, innym wręcz przeciwnie. Zadbane włosy w ogóle nie potrzebują olejów, bo maja naturalną ochronną warstwę lipidową, która jest wystarczająca.
Zapraszam tutaj i tutaj
Alanek56
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn wrz 25 2017, 18:58

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez Elifka » Wt paź 03 2017, 20:16

Ja mam swoje włosy tak cienkie i słabe, że zaczęłam się zastanawiać nad doczepianymi - http://remy-hair.pl/wlosy-clip-in/ . Co sądzicie o takich doczepianych włosach? Ja wiem, że to są naturalne, ale czy mimo wszystko to nie wygląda sztucznie? No i jak sie takie włosy? Czy to nie powoduje jakiegoś dyskomfortu czy coś?
Elifka
 
Posty: 399
Dołączył(a): Śr wrz 20 2017, 14:31

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez kitek89 » Pt lis 24 2017, 16:28

Ja uwielbiam olejki kokosowy i kameliowy. Mam bardzo grube, ciężkie włosy, a mimo to ich nie obciążają. Co więcej, olejku kokosowego używam także do zmywania makijażu, i na usta.
A czy Ty znasz już farbyloreal majirel?
kitek89
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt lis 24 2017, 15:10

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez michalmazur » Śr gru 13 2017, 11:32

warto robić maseczki z olejków, dają na prawdę super efekty


http://vid-tube.biz/id/2017/11/06/downl ... siest-way/
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez mamuśka17 » Pt sty 19 2018, 13:23

Olejowanie sprawdza jeśli mamy suche włosy. Ja niestety mam przetłuszczające i często farbuję. Jakiś czas temu zamówiłam maskę do włosów, naturalną (https://sklep.elfa-pharm.pl/pl/pielegnacja-wlosow/212-o-herbal-maska-do-wlosow-farbowanych-z-ekstraktem-z-macierzanki-tymianku-5901845500753.html) i jest rewelacyjna. Jakiś czas temu w podobnej cenie kupiłam też maskę marokańską z Planety Organica i też polecam.
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez ankaKom » Wt sty 30 2018, 09:43

Ja też wolę olejowanie włosów, niż używanie masek. Mają lepszy skład, bo są naturalne :)
Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.
Alan Alexander Milne – Kubuś Puchatek
Avatar użytkownika
ankaKom
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn sty 29 2018, 17:41

Re: Pielęgnacja włosów olejkami

Postprzez weronika259 » Wt mar 13 2018, 03:40

A jak myślicie, dla kogo pasuje fryzura długi bob? Bo podoba mi się taka fryzura u innych, widziałam ją bardzo często, a w temacie pielęgnacji włosów mi się o tym przypomniało.
weronika259
 
Posty: 1264
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07

Następna strona

Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron