bóle kręgosłupa po porodzie

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez Angelus » Cz sty 22 2009, 14:16

witam
moje dziecko ma obecnie 15 miesięcy, od czasu porodu mam ogromne problemy z kręgosłupem,
przypuszczam, (i tak "uprzedzał" mnie mój lekarz prowadzący, że bóle mogą być kilka miesięcy lub kilka lat po zastosowaniu znieczulenia zewnątrz oponowego)
boli mnie część lędźwiowa, czasami ból jest tak silny, iż zatruwa mi życie całkowicie i czuje się jakbym miała 80 lat :-(
spanie w innych pozycjach nie pomaga, czasem nawet nie potrafię kucnąć, nadmienię iż dziecka nie noszę ani ciężarów

nadmienię, że mam tryb pracy 8-12 h dziennie przy komputerze

parę miesięcy temu jeszcze pomagały ćwiczenia trochę oraz środki przeciwbólowe (niwelowały ból o 40 %), teraz natomiast nie pomaga mi nic, środki przeciwbólowe typu najmocniejszy ketonal na recepte NIC, środ. przeciwból. stosowany po amputacjach NIC itp......

byłam kilka razy na masażu (koszt jak dla mnie za wysoki i stać mnie na 3x zabiegi w miesiącu, koszt jednego to 70 zł, pomagały na 2-3 dni, potem znów to samo)

co ja mam robić..........?
czy ktoś ma podobny problem i jak sobie pomógł...........?
może jakieś namiary na specjalistów w Krakowie
bardzo proszę o opinię eksperta
Obrazek
Avatar użytkownika
Angelus
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt sie 28 2007, 15:16

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez Pchełka » Wt sty 27 2009, 21:26

Mi bardzo pomógł basen, chodze regularnie i poki co jest ok.
Avatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 3075
Dołączył(a): Wt mar 28 2006, 09:54
Lokalizacja: z Północnej :)))

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez milaN83 » Cz lip 27 2017, 10:21

Basen jest bardzo dobrym rozwiązaniem, z basenu powinny korzystać nie tylko kobiety w ciaży i po ciąży ale regularne chodzenie na basen służy tak naprawdę każdemu.
BeautyExpert - piękno kobiecego ciała w pigułce
milaN83
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt mar 07 2017, 10:28

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez pyszny » So lip 29 2017, 09:43

Skoro masaże robione prywatnie są drogie to idź do tego lekarza prowadzącego, niech przestanie tylko uprzedzać a skieruje Cię na rehabilitację na NFZ. Na zabiegi może troszeczkę poczekasz ale skierowanie powinien wystawić od ręki. Sam to powinien pasożyt zaproponować :) Najlepiej by było porozmawiać najpierw z jakimś doświadczonym fizjoterapeutą co za zabiegi warto by w Twoim przypadku zastosować bo lekarze zazwyczaj raczej średnio znają się na fizjoterapii i diabli wiedzą, co Ci przypisze. A do wyboru jest sporo - żona w podobnej sytuacji miała robioną krioterapię i terapię falą uderzeniową, połączoną chyba z laserem w Centrum Rehabilitacji u pani Gawłowskiej (Wrocław, na Piłsudskiego, gawlowska.com.pl/leczenie-kregoslupa - polecam, bo Baśka odżyła :) ) tyle, że to były płatne zabiegi i tak jak napisałaś, koszt spory - fala 60, krioterapia 30 za zabieg. No ale zdrowie jest najważniejsze :)
pyszny
 
Posty: 15
Dołączył(a): So maja 20 2017, 16:58

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez pyszny » So lip 29 2017, 09:48

O, Barbara się zainteresowała czym to się tak zaciekle zajmuję i mówi, że tu http://www.mamazone.pl/artykuly/mama/zd ... apobiegac/ znajdziesz kilka ciekawych wiadomości i porad :)
pyszny
 
Posty: 15
Dołączył(a): So maja 20 2017, 16:58

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez madrala1 » Pn lip 31 2017, 14:18

A czy przed porodem zmagałaś się z bólami kręgosłupa?
A może gwałtownie schudłaś po porodzie?
Bardzo cięzko pomóc, jeżeli nie wiem co ten ból wywołało.
Na pewno nie zdrowe jest spędzenie czasu w jednej pozycji.
Jeżeli to trwa dłużej niż dwa miesiace, po prostu udaj się do lekarza.
On najprawdopodbniej skieruje Cię na rezonans.
Chciałbyś wiedzieć jak odtruć wątrobę z Hepa Vitale ?
Avatar użytkownika
madrala1
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lip 31 2017, 14:14

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez michalmazur » Śr sie 23 2017, 12:24

może warto rozważyć jakąś rehabilitację
dig this
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez lolanowak » Pt sie 25 2017, 13:38

w takim przypadku chyba tylko rehabilitacja, niestety też odczuwam bóle w plecach, ale na razie masaże mi pomagają,
lolanowak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt sie 25 2017, 13:28

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez pesta » Wt sie 29 2017, 09:15

Ból kręgosłupa to bardzo poważna sprawa, jeśli zaczyna boleć to znaczy że zmiany zwyrodnieniowe już się pojawiły. Też mam ten problem, po badaniach wyszło na szczęście że nie są to zmiany zbyt duże i może pomóc rehabilitacja. Wykorzystałam wszystkie zabiegi na NFZ i jeszcze kilka dokupiłam prywatnie. Magnetoterapia w Natural Medical była bardzo skuteczna, po niej w końcu całkowicie się pozbyłam bólu kręgosłupa.
pesta
 
Posty: 169
Dołączył(a): Pt sty 06 2017, 17:53

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez House » Pt gru 29 2017, 12:54

Rehabilitacja w takich przypadkach rzeczywiście okazać się może całkiem skuteczna, o ile tylko zostanie przeprowadzona w sprawny i umiejętny sposób. Do tego oczywiście przydałoby się w domu odpowiednie wyposażenie choćby jakieś łóżko rehabilitacyjne z http://gamareha.pl/88-lozka-uzywane. Takie sprzęt okazać się może w domowych warunkach niezwykle przydatny i często nie kosztuje jakoś specjalnie dużo pieniędzy. :wink:
Szok, sos do spaghetti nie działa jako barwnik dla tkanki węzła chłonnego. Spróbuję kawy!
Avatar użytkownika
House
 
Posty: 181
Dołączył(a): Wt maja 09 2017, 15:10

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez illona » Pt lut 09 2018, 09:28

Z takim problemem powinno się iść do dobrego centrum medycznego http://cmsf.pl/ gdzie masz wszystko na miejscu. Pomogą szybko specjaliści i odpowiednia rehabilitacja, wiem po sobie, już po kilku zabiegach postawili mnie na nogi.
illona
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pn kwi 17 2017, 17:14

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez misi3k » Pn lut 12 2018, 15:16

Witam,
na bóle kręgosłupa polecam hipertermię ogólnoustrojową, sami zobaczcie co to za metoda https://imc.wroc.pl/oferta/hipertermia-ogolnoustrojowa/ działa szybko i skutecznie. Metoda hipertermii jest całkowicie bezpieczna! polecam przy bólach, nerwobólach, reumatologicznych bólach i nie tylko :)
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez samarytka » Pn lut 19 2018, 10:07

Po porodzie bardzo często kręgosłup zaczyna boleć, ponieważ ta pozycja bardziej pochylona do przodu, która dłużej się utrzymywała, została nagle zmieniona. Stopniowa rehabilitacja pomoże.
Wszystko o laserowym zamykaniu naczynek - http://lifemedica.pl/zabiegi/laserowe-zamykanie-naczynek/
Avatar użytkownika
samarytka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn lut 19 2018, 10:01
Lokalizacja: Płock

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez Olaaa90 » Cz lut 22 2018, 10:15

https://lepszytrener.pl/blog-trenera/trening-w-biurze Tutaj znalazłam fajne ćwiczenia do przeprowadzenia w biurze. Nie zajmują wiele czasu, a można się pozbyć bólów kręgosłupa :)
Olaaa90
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pt gru 15 2017, 10:17

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez olkaflorka » Wt mar 06 2018, 14:08

Wiem co czujesz.. ja mialam podpajęczynowkowe i cc i tez po porodzie dlugo odzuwalam jego skutki... Probowalam ćwiczen, masazy, fizjoterapi i plastrow rozgrzewajacych, niestety wszystko na marne... Znajoma polecila mi poczytac o kapsulach floatingowych wiec znalazlam Jura floating w Częstochowie, umowilam sie na sesje i nieco sceptycznie nastawiona poszlam na umiwione spotkanie. Okazalo sie ze moj kregoslup bardzo szybko sie rozluznil, odciążył i uwolnil od napięcia.. Tak wlasnie dziala kapsula, łagodzi bóle, pomaga sie odprezyc i zrelaksowac.. Poczytaj sobie o nich i sproboj a napewno nie pozalujesz
olkaflorka
 
Posty: 167
Dołączył(a): Wt maja 16 2017, 13:53

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez weronika259 » Cz mar 15 2018, 23:47

Bóle pleców? Wiem coś na ten temat. Próbowałam mnóstwo opcji, aby przestało boleć, ale efekt czasami był tylko chwilowy. Teraz zastanawiam się nad tym, czy poduszki ortopedyczne do siedzenia będą w stanie mi pomóc. Czy ktoś z Was może takich używał?
weronika259
 
Posty: 1264
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez kate44 » So kwi 28 2018, 08:25

Odpowiednie zabiegi też mogą pomóc. W Krakowie Gabinet G&R Więcków mają dobrą opinię i tutaj sporo osób chodzi na masaże. Takie mogą bardzo pomóc, jeśli zmagamy się z poważnym bólem kręgosłupa. Byliście na masażu czy jakimś takim zabiegu?
kate44
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr gru 20 2017, 16:39

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez Klaciak » Śr maja 02 2018, 16:28

Myślę, że mój poprzednik ma rację. Zgadzam się z nim w 100% :)
Klaciak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr maja 02 2018, 16:15

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez agatakulka » Cz maja 03 2018, 00:45

oj wiem o czym mowa. Bóle po porodzie były straszne. Przez długi czas nie mogłam się ruszyć, miałam pod kręgosłup podkładane miękkie i twarde poduszki, a żadnych przeciwbóli nie chciałam brać, bo przecież karmiłam. Pomogły mi masaże. Najpierw przychodził do mnie masażysta, a potem mąż nauczył się jak masować żeby zmniejszyć bóle. Niestety podczas ciąży kręgosłup jest bardzo obciążony, dlatego warto w pierwszych miesiącach ciąży ćwiczyć i wzmacniać kręgosłup, by później mniej odczuwać dolegliwości.
Bejbiki :)
Avatar użytkownika
agatakulka
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr kwi 11 2018, 21:47
Lokalizacja: Sopot

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez merlina » Wt maja 08 2018, 11:32

Może przydałaby się rehabilitacja?
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez kate44 » So maja 12 2018, 18:49

Rehabilitacja na pewno może pomóc. Warto o jakiejś pomyśleć. Np. ci rehabilitanci z Krakowa http://rehaexpert.pl/ mogą wam pomóc wybrać odpowiednie zabiegi i pozbyć się bólu kręgosłupa. Myślałyście o specjalnych zabiegach?
kate44
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr gru 20 2017, 16:39

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez Alienora » N wrz 23 2018, 19:01

Wydaje mi się, że to normalne lecz takich spraw nie powinno się bagatelizować dlatego poczytaj na bioannie o biorezonansie https://bioanna.com.pl/ i o wszystkim z tym związanym. Artykuł jest strasznie ciekawy.
Alienora
 
Posty: 887
Dołączył(a): Pt cze 17 2016, 16:51

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez marysienka » Cz wrz 27 2018, 08:36

Pomyśl też nad dobrej jakości materacem do łóżka, często bóle kręgosłupa są właśnie ze źle dobranego i słabej jakości materaca. Ja jak kupiłam na http://materacyk.pl nowy, taki naprawdę porządny to zupełnie inaczej śpię, budzę się wypoczęta i nie mam takich problemów z kręgosłupem
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez Macadamia » Pn lis 19 2018, 10:37

Po porodzie często zdarzają się bóle kręgosłupa. Ja jakoś miesiąc po rozwiązaniu miałam straszny ból tak mniej więcej na wysokości łopatek. Wydaje mi się, że to od schylania się i noszenia małego. Tak bolały mnie plecy, że nie mogłam znaleźć sobie wygodnej pozycji w nocy, tak samo przy karmieniu prawie płakałam bo nie wiedziałam jak mam usiąść. Dopiero po jakims czasie zgadałam się z koleżanką i powiedziała, że ponoć bardzo dobrze na taki ból działa elektroterapia. Mi już zdążyło przejść do tego czasu, ale załuje, że nie wiedziałam o tym wcześniej. Takie aparaty do elektroterapii można kupić w sklepie rehabilitacyjnym Bardomed https://www.bardomed.pl/16-aparaty-do-elektroterapii . Myślę, że faktycznie zabiego mogą pomóc bo elektroterapia jest przecież stosowana w rehabilitacji i fizjoterapii.
Macadamia
 
Posty: 258
Dołączył(a): N maja 29 2016, 18:19

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez wyjur » Pn lis 26 2018, 11:03

W takich przypadkach konieczne są podstawowe badania. Jeżeli nie ma istotnych problemów, a zazwyczaj to przeciążenie warto być aktywnym i korzystać z rehabilitacji. Sama polecam z oferty typu https://www.sport-shop.pl/ kupić proste urządzenia do ćwiczeń (np. piłka) i samodzielnie nawet poświęcać codziennie chwilę dla swojego zdrowia.
wyjur
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt lip 19 2016, 12:12

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez tomacoma » Wt gru 04 2018, 14:42

A próbowałaś jakichś sesji fizjoterapii? Mojej żonie to bardzo pomogło po porodzie. Zaczyna się od prostych ćwiczeń, później można pracować w domu.
tomacoma
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pt wrz 30 2016, 15:45
Lokalizacja: Toruń

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez Zuzka25 » Pn lip 22 2019, 19:21

Przy problemach z kręgosłupem najlepiej wybrać się do odpowiedniego specjalisty. Albo na przykład w Warszawie jest klinika https://carolina.pl/ , która zajmuje się problemami związanymi z kręgosłupem. Z pewnością znajdą przyczynę bólu i skutecznie pomogą.
Zuzka25
 
Posty: 208
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 00:18

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez KaroLinka26 » Pn lip 29 2019, 14:51

tomacoma napisał(a):A próbowałaś jakichś sesji fizjoterapii? Mojej żonie to bardzo pomogło po porodzie. Zaczyna się od prostych ćwiczeń, później można pracować w domu.


Zgadzam się z przedmówczynią - fizjoterapia bardzo często jest kluczem na wiele pytań. Moja mama też odczuwała bóle poporodowe i została skierowana na rehabilitację. Rehabilitant/ fizjoterapeuta to osoba, która wykonuje masaże, trakcję czy terapię manualną i wiele innych. Zapytaj o odpowiednią dietę i zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu. Mama korzystała z pomocy fizjoterapeuty we Wrocławiu - Grzegorza Tokarczyka, którego usługi mogę Ci polecić.
Pozdrawiam
KaroLinka26
 
Posty: 95
Dołączył(a): Pt gru 16 2016, 15:44

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez Dimer » Cz maja 28 2020, 18:19

Na kręgosłup mogą sprawdzić się też moim zdaniem komfortowe materace na wymiar. Na stronie https://sweetsen.pl/80x200-cm-c23 dopasowałem z powodzeniem materac pod kątem wymiarów oraz twardości na której mi zależało najbardziej. Tak dostosowany do indywidualnych wymagań produkt, zapewnia zawsze wysoki komfort podczas snu i stanowi doskonałą podporę dla mojego kręgosłupa. Szczerze polecam takie rozwiązania. Materace na wymiar stanowią doskonałe miejsce do wypoczywania.
Dimer
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt mar 20 2018, 13:26

Re: bóle kręgosłupa po porodzie

Postprzez Mery6 » Pt cze 12 2020, 12:54

Może warto wykonać profesjonalny rezonans w profesjonalnej klinice https://efficlinic.pl/diagnostyka-obrazowa/rtg/ Często pozwala to wykluczyć choroby. Następnie wdrążyć odpowiednie leczenie.
Mery6
 
Posty: 80
Dołączył(a): N lis 19 2017, 21:03
Lokalizacja: Opole

Następna strona

Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron