Astma u dziecka?

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Astma u dziecka?

Postprzez mamuśka17 » Pt sty 24 2020, 18:48

Czy którejś mamusi pociecha choruje na astmę i może podzielić się informacjami jakie macie wdrożone leczenie? Czy ktoś z was korzysta z tlenoterapii?
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Astma u dziecka?

Postprzez pinacol » Cz sty 30 2020, 15:10

A czy DLT zalecił lekarz? Bo z tego co wiem tlen jest lekiem i nie można podawać go bez konsultacji i zalecenia lekarza. Owszem możesz kupić koncentrator tlenu do domowego użytku ale tu chyba trzeba zapytać lekarza.
Avatar użytkownika
pinacol
 
Posty: 52
Dołączył(a): Wt paź 17 2017, 11:27
Lokalizacja: Zabrze

Re: Astma u dziecka?

Postprzez mamuśka17 » Pn lut 03 2020, 09:58

Ok, może faktycznie zapytam lekarza. Ale z tego co czytam to przy astmie i nasilonych objawach podawanie tlenu jest zalecane, tylko trzeba dokładnie skonsultować się z lekarzem co do ilości. Udało mi się znaleźć na https://24medyczny.pl/kategoria-produktu/inhalacje-i-tlenoterapia/koncentratory-tlenu/ dostępne są dwa koncentratory tlenu do użytku domowego i tu pytanie, jaki kupić jeśli okarze się, ze takie leczenie zostanie zalecone.
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Astma u dziecka?

Postprzez wyjur » Wt lut 04 2020, 11:50

A na co taka tlenoterapia może być jeszcze stosowana? Bo kiedyś słyszałam o jakiejś komorze hiperbarycznej.
wyjur
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt lip 19 2016, 12:12

Re: Astma u dziecka?

Postprzez Borycina5 » Cz lut 06 2020, 15:47

o ta komora teraz jest bardzo polecana, korzystaliście, skąd nagle jej fenomen
Borycina5
 
Posty: 269
Dołączył(a): Pt maja 25 2018, 17:03

Re: Astma u dziecka?

Postprzez mamuśka17 » Cz lut 27 2020, 13:57

Dotlenianie organizmu zawsze było ważne. Tylko kiedyś poziom tlenu w powietrzu był dużo większy i wystarczył spacer czy aktywność fizyczna. Obecnie przez to, ze powietrze jest tak bardzo zanieczyszczone — można powiedzieć, ze się dusimy. Dlatego coraz więcej osób stosuje tlenoterapię gdzie podawany jest czysty tlen który pomaga nam funkcjonować. Można korzystać z komór hioerbarycznych, ale też z domowych koncentratorów tlenu jak Oterapia.
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Astma u dziecka?

Postprzez andziala » Cz lut 27 2020, 13:59

My mamy leki wziewne podawane przez tubę, codziennie jedna dawka. Do tego w pokoju córki stoi oczyszczacz powietrza Coway Classic i chodzi przez cały czas , monitoruje zanieczyszczenia i je natychmiastowo usuwa tak że dziecku nie przeszkadzają w oddychaniu. Póki co jest naprawdę dobrze, ataków nie ma żadnych. Tylko raz ale to podczas infekcji, to wtedy już silniejsze leki dostawała córka przez parę dni
andziala
 
Posty: 451
Dołączył(a): Cz lut 23 2017, 15:36

Re: Astma u dziecka?

Postprzez wyjur » Pt lut 28 2020, 16:35

No ja właśnie czytałam, ze przy tak silnych objawach wielu lekarzy zaleca właśnie tlenoterapię. Bo wtedy może pojawić się niedotlenienie przez problem z oddychaniem. Więc może warto jednak taki koncentrator tlenu w domu posiadać. Szczególnie, ze Oteraia CLV C1 jest mały i przenośny więc nie zajmuje dużo miejsca i można z niego korzystać nawet w samochodzie.
wyjur
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt lip 19 2016, 12:12

Re: Astma u dziecka?

Postprzez mamuśka17 » Pn cze 29 2020, 12:33

Faktycznie, a o Oterapii i sprzęcie opinie są dobre. Ale zanim na taką tlenoterapię się zdecydujemy warto skonsultować się z lekarzem, bo przedawkowanie tlenu może być bardzo groźne. Są też punkty z komorami hiperbarycznymi. Ale obecnie chyba bałbym się z nich korzystać przez tą całą pandemię.
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Astma u dziecka?

Postprzez merlina » Pn lip 06 2020, 09:33

Nie powinno się tego przedyskutować z lekarzem?
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Astma u dziecka?

Postprzez KaroLinka26 » Pn paź 12 2020, 09:50

A słyszałyście o nebulizacji? Podobno jest o wiele lepsza niż zwykłe inhalacje. Ogólnie to chciałam przetestować urządzenia do inhalacji/ nebulizacji z https://healthin.com/
Któraś z mamuś miała do czynienia z takim urządzeniem?? Chodzi o astmę dziecka
KaroLinka26
 
Posty: 95
Dołączył(a): Pt gru 16 2016, 15:44

Re: Astma u dziecka?

Postprzez mamuśka17 » Śr sty 06 2021, 15:15

Każde leczenie musi być przedyskutowane z lekarzem. A szczególnie tlenoterapia. Oczywiście można kupić koncentrator do własnego użytku. Tak jak wspominałam Oterapia ma sprzęt do domowej tlenoterapii. Jednak nie można zapominać, że tlen jest lekiem i można go brać tylko według zaleceń lekarza. A tym bardziej w przypadku terapi dla dzieci.
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Astma u dziecka?

Postprzez pinacol » Wt kwi 06 2021, 10:09

To prawda tlen to lek. I jeśli przedawkujemy możemy nawet uszkodzić płuca. Jednak jeśli będziemy go podawać w odpowiedniej ilości i pod okiem lekarza, to będzie on miał dużo korzyści. Z tego co wiem, tlenem można leczyć człowieka w każdym wieku. Na https://24medyczny.pl/kategoria-produkt ... ory-tlenu/ koncentratory Oterapia są w obniżonej cenie. Więc można zaoszczędzić. Szczególnie, że obecnie możliwości wypożyczenia takiego sprzętu nie ma.
Avatar użytkownika
pinacol
 
Posty: 52
Dołączył(a): Wt paź 17 2017, 11:27
Lokalizacja: Zabrze


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości