“Nie pójde do przedszkola”

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

“Nie pójde do przedszkola”

Postprzez kelly30 » Śr cze 27 2018, 10:31

Moja córka we wrześniu będzie dumnym przedszkolakiem. Albo zbuntowanym przedszkolakiem. Próbuje ją jakoś do tego przygotowac, czytałam że dobrze z dzieckiem rozmawiać i informowac że sytuacja się zmieni. Ale jak tylko wchodze na temat przedszkola to Ada kategorycznie mówi że nie idzie do przedszkola. Czasem nas wręcz bawią jej teksty, np. jak słyszę “Żadną siłą nie pójde” albo “Nie ma takiej możliwości”. Nie wiem na ile powaznie powinnam traktować takie deklaracje 5-latki… Co wy o tym myślicie? Troche sie boje że spełni groźbe i będzie sie buntowac albo ryczeć. I jeszcze mi powie że mnie ostrzegała Pyskula mała ;)
kelly30
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz mar 15 2018, 16:59

Re: “Nie pójde do przedszkola”

Postprzez aldinka » Śr cze 27 2018, 18:40

może tak mówi, bo nie wie co dokładnie ma nastąpić, zapisz ją na jakiś dzień próbny czy coś, nawet kilka godzin raz w tygodniu, albo pokaż jej przedszkole na spacerze, jak się dzieci bawią itd.
aldinka
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz lis 09 2017, 17:03

Re: “Nie pójde do przedszkola”

Postprzez nenna » Cz cze 28 2018, 08:32

Myśle ze tylko tak mówi. Zobaczy jak jest fajnie to nie bedzie chciała wychodzić jak przyjdziesz ją odebrać. Moj pierwszy tydzien zalewał sie łzami a potem mi powiedział że moge przyjść po niego dopiero wieczorem.
nenna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn mar 19 2018, 10:05

Re: “Nie pójde do przedszkola”

Postprzez PrzedszkoleGorzków » Pn lip 02 2018, 12:54

Bardzo dobrze, że rozmawiasz z córką. Dziecko trzeba przygotować na nadchodzące zmiany, budując w nim pozytywne nastawienie. Trudno powiedzieć, z czego wynika obecna niechęć dziewczynki. Być może z przekory, być może usłyszała od kogoś o przedszkolu w jakimś niezadowalającym ją kontekście. Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zabranie ją do placówki, do której będzie chodziła od września i pokazanie jej, jak wygląda typowy dzień w przedszkolu. Może być tak, że na ten moment mała neguje coś, czego nawet sobie nie wyobraża. W naszym Prywatnym Przedszkolu w Gorzkowie organizujemy specjalne dni adaptacyjne dla naszych przyszłych wychowanków i ich rodziców. Dzięki nim mogą oswoić się z nowym miejscem, przez co pierwsze dni września mogą być łatwiejsze :) Zapytaj, czy w Waszym przedszkolu też jest taka możliwość.
Przedstawiciel Prywatnego Przedszkola im. Błogosławionego Księdza Bronisława Markiewicza w Gorzkowie, Gorzków 64, 32-012 Wieliczka, tel. 691 702 523
PrzedszkoleGorzków
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr mar 21 2018, 12:14
Lokalizacja: Gorzków

Re: “Nie pójde do przedszkola”

Postprzez nenna » Śr lip 04 2018, 11:22

Też w sumie zastanawiam sie czy ona gdzies nie usłyszała czegos negatywnego o przedszkolu. No bo skąd takie nastawienie? Chyba ze jest tak przywiązana do rodziców ze tak reaguje na myśl o opuszzeniuu domu. Ty i tak chyba nadużywasz słowa “bunt” - gdybys widziała co mój Mikołaj robi w ramach buntu. Swoja drogą nie wiecie jak poskromić 6-latka który od jakiegoś czasu swoje emocje wyraża rzucając sie po podłodze i krzycząc? Mi juz brakuje pomysłow. Czasem po prostu przenosze go na dywan zeby sie nie zabił o płytki i patrze…
nenna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn mar 19 2018, 10:05

Re: “Nie pójde do przedszkola”

Postprzez PrzedszkoleGorzków » Śr lip 04 2018, 15:56

Tego typu zachowania niestety są powszechne w wieku przedszkolnym. To czas, w którym dzieci dowiadują się o obowiązujących zasadach i buntują się przeciwko nim. Dopiero muszą się nauczyć, że nie wszystko im wolno, że złe zachowania są karane, a dobre nagradzane. Potrzeba także, aby maluch nauczył się wyrażać swoje emocje - to rola rodziców, aby pokazać, że np. rozmowa o problemie powinna zastąpić tarzanie się po podłodze, a odreagowanie na miękkiej poduszce jest lepsze od bicia. Bunt przyjmuje różne formy, dlatego rodzice powinni być szczególnie wyczuleni na zachowanie dziecka w tym wieku. Cierpliwość to cecha, której potrzebujecie teraz najbardziej. Zapraszam na bloga naszego przedszkola: http://www.przedszkole.wieliczka.pl/blo ... edszkolaka. Piszemy tam więcej o buncie malucha i sposobach, jak się z nim uporać.
Przedstawiciel Prywatnego Przedszkola im. Błogosławionego Księdza Bronisława Markiewicza w Gorzkowie, Gorzków 64, 32-012 Wieliczka, tel. 691 702 523
PrzedszkoleGorzków
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr mar 21 2018, 12:14
Lokalizacja: Gorzków

Re: “Nie pójde do przedszkola”

Postprzez marysienka » Wt lip 31 2018, 09:10

Mi się wydaje że wiele zależy od przedszkola. My w Łodzi znaleźliśmy takie - http://przedszkolealbercik.com.pl/ I na prawdę zarówno kadra, jedzenie, podejście do dzieci, zajęcia są super. Syn uwielbia tam chodzić, sporo opowiada co robił, jak się bawił. Widać ze dla niego to ogromna radość a nie zaden stres :)
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: “Nie pójde do przedszkola”

Postprzez mautka » Cz wrz 06 2018, 17:59

Ja też jestem tego samego zdania co marysieńka. Bardzo dużo zależy też od tego, do jakiego przedszkola dziecko będzie chodzić. U nas były może 2-3 gorsze dni na samym początku, ale synek bardzo szybko się zaklimatyzował. Ciocie potrafiły tak zarządzać czasem i organizowały takie zajęcia i zabawy, że dzieci szybko angażowały się we wspólną zabawę. Gdybyście szukali takiego przedszkola w stolicy to polecam z czystym sumieniem placówkę Towarzystwa Edukacyjnego Vizja na Wawrze.
mautka
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pn cze 11 2018, 08:06


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

cron