Sam materac zamiast łóżka?

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez justaM » Wt maja 29 2018, 10:53

Byłam ostatnio u koleżanki. Jej siostra w pokoju zamiast łóżka ma materac (nie wiem, czy chwilowo, czy tak chciała) i nie wiem czemu, ale podobało mi się to.
Myślicie, że takie rozwiązanie się sprawdzi? Czy źle się śpi na samym materacu?

I drugie pytanie o łóżko pompowane; otóż potrzebuję takie na działkę. Możecie mi polecić jakieś w miarę wygodne?
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 526
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez lelli » Wt maja 29 2018, 11:55

justaM napisał(a):Byłam ostatnio u koleżanki. Jej siostra w pokoju zamiast łóżka ma materac (nie wiem, czy chwilowo, czy tak chciała) i nie wiem czemu, ale podobało mi się to.
Myślicie, że takie rozwiązanie się sprawdzi? Czy źle się śpi na samym materacu?

I drugie pytanie o łóżko pompowane; otóż potrzebuję takie na działkę. Możecie mi polecić jakieś w miarę wygodne?


Bardzo dobrze się śpi. Możesz się zdziwić alo nie ale w sypialni mamy sam materac bez ramy łózka :) Zaoszczędziliśmy przy budowie i mieiśmy dokupić sobie ramę potem, jednak jakoś nie było okazji. zawsze były jakieś wydatki. Tak wieć się to ciągnie, ale nam za bardzo to nie przeszkadza.... Mamy porządny materac na sprężynach tak wiec jest bardzo wygodnie:
https://zamowmeble.pl/blog/46_materac-d ... lozka.html

Zerknij sobie tutaj. Musisz wziąc pod uwage kilka punktów:
W czasie odpoczynku regenerujesz umysł, dajesz odpocząć mięśniom i koisz nerwy po ciężkim dniu pracy. Twój materac odpowiada za jakość i komfort Twojego snu. Dlatego nie szczędź czasu na wybór najbardziej komfortowego modelu!
Dopasuj materac do swoich indywidualnych potrzeb. Jedyną możliwością, by to zrobić jest przeprowadzenie testu elastyczności i komfortu. No to hop!
Krążąc po sklepie w poszukiwaniu wygodnego materaca nie zwracaj uwagi na innych. Właśnie dokonujesz wyboru, który zagwarantuje Ci przespaną noc, ogromną wygodę i satysfakcję.
Często warto zapytać wykwalifikowanego sprzedawcę o radę. Dzięki temu być może pozbędziesz się kłopotów z kręgosłupem lub bezsennością.
W czasie wyboru kieruj się swoją masą ciała, wzrostem i pozycją, jaką zajmujesz w czasie snu. Zwracając uwagę na te cechy, będziesz w stanie wybrać model dopasowany do Twoich indywidualnych preferencji.
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez paulineczka02 » Wt maja 29 2018, 15:56

Zrób sobie w stylu industrialnym łóżko i postaw materac na paletach. Nie wychodzi drogo a fajnie wygląda. Palety sobie tylko pomaluj na jakiś kolor, albo bezbarwną farbą. I nie masz samego materaca na podłodze, tylko stylowe łóżko :)
Próżniak zawsze z trudnościami walczy.
Zobacz koszt prac remontowych w Krakowie w naszym Cenniku Usług Remontowych
Avatar użytkownika
paulineczka02
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt maja 29 2018, 15:15
Lokalizacja: Siemanowice Śląskie

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez marysienka » Pt cze 01 2018, 08:54

Z tego co wiem wiele osób tak robi, albo robi takie łózka na paletach. My mamy akurat normalne, ale kupiliśmy taki porządny materac na https://materacyk.pl/ bo stary już był bardzo ale to bardzo zużyty.
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez Borycina5 » Pn cze 04 2018, 14:00

Ja już nie raz widziałam takie rozwiązanie, zwłaszcza u nastolatków. Nie wiem, może taka dzisiejsza moda?
Borycina5
 
Posty: 269
Dołączył(a): Pt maja 25 2018, 17:03

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez Joannica » Pt cze 08 2018, 11:02

Ja bym chyba jednak wolała normalne łóżko. Pamiętam że czasem spałam na materacu albo samej ziemi i była to ciekawa odmiana ale jednak jestem tradycjonalistką. Tyczy się to zarówno mnie, jak i moich dzieci, ostatnio kupiliśmy córce takie łóżko https://dedekids.pl/content/jakie-lozko-dla-dziewczynki Jest przepiękne :)
Joannica
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz mar 22 2018, 10:56

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez Majoli » Pt cze 08 2018, 15:11

Gdzieś kiedyś widziałam wypowiedź jakiegoś eksperta, który odradzał kładzenie materaca bezpośrednio na podłodze. Chodziło z tego co pamiętam o zbieranie się wilgoci pod materacem, co sprzyjało rozwojowi drobnoustrojów. Morał z tego był taki, żeby choć odrobinkę nad ziemią go ułożyć, tak by był przepływ powietrza.
Sprawdź co ciekawego dzieje się w ciepłych krajach :D
Majoli
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn wrz 18 2017, 10:40

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez Frozen » N cze 17 2018, 11:50

No czasami jednak trzeba... wiadomo różnie to bywa z naszyi budżetami domowymi ;p Tez na poczatku spalismy przez dluzszy czas na materacu... pozniej jak sie uzbieralo kaski wreszcie mozna bylo zaszalec ze stelazem. Bez problemu dobrali nam pod materac w salonie agaty. Polecam wlasnie kupowac w sklepie meblowym, zeby pozniej zgrac jedno z drugim bez problemu
Frozen
 
Posty: 125
Dołączył(a): N sty 14 2018, 23:12

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez Telwermika » Pn cze 25 2018, 14:06

Myślę, że to słaby pomysł na dłuższą metę bo nie jest to zbyt zdrowe i z pewnością wygodne. Ja jestem teraz fanką takiego rozwiązania jak regulowane stelaże do łóżek takie gdzie można podnieść sobie np głowę do czytania książki. Widziałam takie na stronie https://www.ceneo.pl/Stelaze_do_lozek i chyba kupie :) Czy myślicie że ten z Koła to dobra inwestycja?
Telwermika
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt kwi 24 2018, 10:00

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez grzesiek1 » Wt cze 26 2018, 12:33

Ja mam z grubsza to samo zdanie. Nic dodać oraz nic ująć w tej sytuacji :)
grzesiek1
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt cze 15 2018, 17:13

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez marysienka » So cze 30 2018, 11:53

Moi bracia tez maja tak w pokoju :) Glownie bylo to spowodowane niewielka iloscia miejsca w pokoju i tata zamowil im porzadne materace na http://materacyk.pl - koncowo wyszla z tego naprawde fajna aranzacja pokoju, ktora u nastolatkow sie swietnie sprawdza.
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez heniutek » Pt sie 17 2018, 00:28

Hm.. Faktycznie może to wyglądać całkiem fajnie. Dla dzieci może to być bardzo wygodne, jednak nie wiem, czy ja jako osoba dorosła, chciałbym spać na samym materacu. Wydaje mi się, że może się ciężko wstawać. Tak czy inaczej ważne jest to, jaki materac wybierzesz. Zajrzyj na stronę https://materace-viscotherapy.pl/ i przeczytaj o właściwościach materacy z pianki VISCO. Jak dla mnie te materace to mistrzostwo świata! A powracając do materacy na podłodze – jest jeszcze jedna kwestia. Materac chyba powinien mieć zapewnioną wentylację. Leżąc na ziemi nie ma możliwości „oddychania”. Czy ktoś może to potwierdzić?
heniutek
 
Posty: 125
Dołączył(a): Śr maja 02 2018, 08:33

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez Alienora » Pn mar 25 2019, 23:17

Oj moim zdaniem to niedobry pomysł, łóżko jest naprawdę ważne! Ja moim dzieciom kupiłam łóżko piętrowe z https://www.meble-bogart.pl/lozka-pietr ... -6.67.html i jest naprawdę świetne :) Bezpieczne, ma solidne barierki i jest bardzo stabilne. Dzięki temu mogę być pewna, że moje dzieci śpią zdrowo i bezpiecznie :)
Alienora
 
Posty: 887
Dołączył(a): Pt cze 17 2016, 16:51

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez House » Wt maja 26 2020, 09:35

Niektóre materace są na tyle wygodne, że takie coś by na pewno przeszło, no ale mimo wszystko wydaje mi się, że warto jest w łóżko zainwestować. Na dłuższą metę sam materac jest po prostu średnim rozwiązaniem.

:)
Szok, sos do spaghetti nie działa jako barwnik dla tkanki węzła chłonnego. Spróbuję kawy!
Avatar użytkownika
House
 
Posty: 181
Dołączył(a): Wt maja 09 2017, 15:10

Re: Sam materac zamiast łóżka?

Postprzez Dimer » Wt maja 26 2020, 13:51

Ja śpię na samym materacu, który został dopasowany do mojej wagi i dzięki temu ma odpowiednią dla mnie twardość. Uważam, że materace na wymiar https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na ... -do-spania stanowią dobre rozwiązanie ponieważ można je w pełni dopasować do własnych potrzeb. Dzięki temu mogą nam zapewnić wysoki komfort podczas każdego wypoczynku. Szczerze polecam takie dodatki do sypialni.
Dimer
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt mar 20 2018, 13:26


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 47 gości

cron