Nowa kabina prysznicowa

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Nowa kabina prysznicowa

Postprzez vadi1980 » Pt sty 20 2017, 13:46

Opowiem wam o mojej próbie kupna nowej kabiny prysznicowej i co odkryłam. Sytuacja ta miała miejsce jakieś dwa lata temu. A więc do rzeczy. Zawsze miałam dylemat czy kupić kabinę czy wannę. Z racji tego że mam bzika na punkcie czystości to pomysł na kupno kabiny od razu został skreślony, widząc u moich znajomych jak po pewnym czasie użytkowania takiej kabiny klną że kamień już tak wżarł się w szkło że nie da się tego wymyć to aż mnie ciarki przechodziły na samą myśl że i mnie może to spotkać. Wybór padł na wannę chodź nie była to w pełni zachwycająca decyzja ponieważ mam małą łazienkę i kabina prysznicowa lepiej by się tu sprawdziła. Odwiedzając sklepy i szukając wanny natknęłam się na kabinę prysznicową ze specjalną powłoką która niby powoduje to że kamień z wody dzięki tej powłoce łatwo się zmywa, jednak taka kabina była droższa od takiej samej tylko bez tej powłoki o prawie 500 zł. Nie byłam bym sobą jak bym się nie zainteresowała tym tematem. Zaczęłam przeszukiwać internet co to za powłoka ile działa i czy rzeczywiście działa. Tym sposobem natknęłam się na informację że te powłoki nazywają się fachowo hydrofobowe,zaczęłam czytać dalej i dowiedziałam się że szkło które niby wydaje się płaskie w rzeczywistości posiada dołeczki w które lubi wchodzić kamień i bakterie.Powłoka hydrofobowa zawiera nanocząstki które są tak małych rozmiarów że wypełniają te dołeczki i nie pozwalają tam wchodzić bakteriom i różnym zanieczyszczeniom dzięki temu usuwa się cały brud za pomocą tylko wilgotnej ścierki. Oczęta mi się zaświeciły bo to produkt stworzony chyba z myślą o mnie. Natrafiłam na firmę która sprzedaje ekologiczne powłoki hydrofobowe i tam zestaw do kabiny prysznicowej kosztował mnie zamiast prawie 500 zł coś około 200 zł .Mam tą powłokę już prawie dwa lata na kabinie prysznicowej i nadal działa, myję prysznic tylko wilgotną szmatką i wszystko się zmywa bez problemu. Drogie Panie szczerze polecam ekologiczne powłoki hydrofobowe, to coś jest naprawdę ekstra
vadi1980
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sty 20 2017, 13:43
Lokalizacja: North Las Vegas

Re: Nowa kabina prysznicowa

Postprzez House » Wt maja 09 2017, 15:17

Nie uważam, że kamień nie jest problemem, ale nie sądzę, by był on na tyle duży, by stosować, jakby nie było całkiem drogie środki przeciw niemu. Sam czasami pomagam żonie w domowych porządkach i nawet, jeśli muszę dokładnie wysprzątać łazienkę (a jest ona całkiem spora), to radzę sobie całkiem dobrze przy użyciu zwyczajnych środków czyszczących, które dostać można za niewielkie pieniądze. Może to też kwestia dobrych mebli oraz kabiny prysznicowej (tutaj podziękować muszę http://defra.pl/ za naprawdę świetne wyposażenie łazienki), ale po prostu nie uważam tego za jakiś nadzwyczajny problem, bo w domu zdarzają się znacznie poważniejsze :P. To tyle z mojej strony. :)
Szok, sos do spaghetti nie działa jako barwnik dla tkanki węzła chłonnego. Spróbuję kawy!
Avatar użytkownika
House
 
Posty: 181
Dołączył(a): Wt maja 09 2017, 15:10

Re: Nowa kabina prysznicowa

Postprzez Marysia500 » Cz maja 18 2017, 13:29

Mnie się marzy przekucie łazienki i zamiana wanny na kabinę;-).
Marysia500
 
Posty: 196
Dołączył(a): Śr sty 11 2017, 12:47

Re: Nowa kabina prysznicowa

Postprzez pyszny » So maja 20 2017, 17:12

Polecam do łazienki dokupić automatyczny dozownik do mydła w pianie GOJO - https://higieniczny.pl/dozowniki-do-mydla.html. Bardzo ładnie pachnie a do tego mydło nie rozlewa się po kabinie i umywalce.
pyszny
 
Posty: 15
Dołączył(a): So maja 20 2017, 16:58

Re: Nowa kabina prysznicowa

Postprzez mamaMai » Cz lut 17 2022, 16:54

Ja również jakiś czas temu wymieniałam kabinę prysznicową na taką z wysokim brodzikiem, mam małe dziecko i nie mam wanny ciężko było go wykąpać w kabinie bez brodzika. wysoki brodzik teraz cieszy się dość dużym zainteresowaniem szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi, którzy nie maja wanny. Jeżeli szukacie dobrej jakościowo kabiny prysznicowej to odsyłam was do sklepu https://www.dobralazienka.com.pl/brodzi ... ysznicowej znajdziecie tutaj naprawdę bardzo duży wybór kabin prysznicowych, znakomitych pod względem jakościowym.
mamaMai
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt mar 23 2018, 17:54

Re: Nowa kabina prysznicowa

Postprzez Elifka » N sty 22 2023, 02:03

Gdyby ktoś z Was miał problem z zapchanym odpływem do prysznica to polecam Wam ten poradnik - https://oltens.com/pl/blog/szczegoly/ja ... ysznicowym . Znajdziecie tam konkretne rady jak poradzić sobie z tym problemem. Największą zmorą zapchanych odpływów są włosy. A po ciąży gubi się ich ogromne ilości, taki urok początku macierzyństwa ;)
Elifka
 
Posty: 399
Dołączył(a): Śr wrz 20 2017, 14:31


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Martyncia i 37 gości