Malowanie szafek kuchennych

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Malowanie szafek kuchennych

Postprzez prinen1988 » Pt sty 20 2017, 10:52

właśnie remontuję mieszkanie. Jestem w trakcie odnawiania mebli kuchennych po moich rodzicach. Fronty od szafek są drewniane, reszta to sklejka. Meble chcę pomalować farbą akrylowa do drewna i metalu. I tu mam zbitego ćwieka. O ile mam doświadczenie w malowaniu okleiny, gdzie tylko matowiłam i kładłam 3-4 warstwy farby i 2 lakieru i było ok, to nie wiem, czy tak samo mogę zrobić z drewnianymi frontami? Czy może oprócz matowienia na drewno kładzie się jakiś grunt pod farbę, czy nie ma to znaczenia? Pytam, bo wiadomo- fronty sa najbardziej narażone na wszelkie odpryski. A zmatowione fronty są bardzo gładkie, najpierw przejechalam ściernym papierem,a później gąbkami o gradacji 80 i 60. No i jesli już opłaca mi się gruntować, to może lepiej też przejechac tym gruntem po sklejce? Czy to ma sens? Czy ktoś mógłby cos doradzić? Panowie?
prinen1988
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sty 20 2017, 10:48
Lokalizacja: Manchester

Re: Malowanie szafek kuchennych

Postprzez lelli » Pn sty 23 2017, 07:42

prinen1988 napisał(a):właśnie remontuję mieszkanie. Jestem w trakcie odnawiania mebli kuchennych po moich rodzicach. Fronty od szafek są drewniane, reszta to sklejka. Meble chcę pomalować farbą akrylowa do drewna i metalu. I tu mam zbitego ćwieka. O ile mam doświadczenie w malowaniu okleiny, gdzie tylko matowiłam i kładłam 3-4 warstwy farby i 2 lakieru i było ok, to nie wiem, czy tak samo mogę zrobić z drewnianymi frontami? Czy może oprócz matowienia na drewno kładzie się jakiś grunt pod farbę, czy nie ma to znaczenia? Pytam, bo wiadomo- fronty sa najbardziej narażone na wszelkie odpryski. A zmatowione fronty są bardzo gładkie, najpierw przejechalam ściernym papierem,a później gąbkami o gradacji 80 i 60. No i jesli już opłaca mi się gruntować, to może lepiej też przejechac tym gruntem po sklejce? Czy to ma sens? Czy ktoś mógłby cos doradzić? Panowie?


A czemu nie pytasz się tutaj pań ? :) W wielu przypadkach posiadają one o wiele wiekszą wiedzę na temat takich spraw niż panowie ( sama jakiś czas temu pomagałam rodzicom malować meble kuchenne ponieważ nie chcieli ich wymieniać). Po pierwsze trzeba bardzo dobrze przygotować fronty. Dokładnie je wyczyścić.

Jeśli masz odpowiednią farbę to nie musisz gruntować, a po prostu pomalować bezpośrednio farbą. I to nie jeden raz ale dwa. Sugeruje tutaj kontakt z nimi:
http://www.pigmentologia.pl/oferta/farby/farba-do-mebli
W sklepie mają sporą ofertę farb do mebli.
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Malowanie szafek kuchennych

Postprzez mariia001 » Pn maja 07 2018, 09:56

Po co tracić czas na malowanie szafek, skoro na rynku istnieje tak wiele gotowych zestawów i bardzo korzystnej cenie. Ja kupiłam w tym sklepie https://www.resmar.pl/pol_m_Zestawy-kuchenne-360.html i jestem bardzo zadowolona z zakupu.
Ostatnio edytowano Cz sie 01 2019, 11:19 przez mariia001, łącznie edytowano 1 raz
mariia001
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt paź 06 2017, 12:54

Re: Malowanie szafek kuchennych

Postprzez michalmazur » Śr maja 09 2018, 11:51

No wszystko zależy jakie meble posiadamy. Jeśli ktoś kilka lat temu zainwestował sporą sumę w kuchnię i chciałby ją tylko odświeżyć to czemu nie. Ja mam meble ogrodowe drewniane i po kilku latach zamarzyłem sobie by były w bieli. Drewno daje fajne możliwości przemalowania
http://www.drewbud24.pl/
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Malowanie szafek kuchennych

Postprzez Polanka » Śr cze 16 2021, 11:20

A myślicie, że taki malarz z Krakowa by się pomalowaniem szafek kuchennych zajął? Czy raczej trzeba szukać stolarza?
Polanka
 
Posty: 321
Dołączył(a): Śr kwi 04 2018, 09:13

Re: Malowanie szafek kuchennych

Postprzez weronika259 » Cz cze 17 2021, 00:04

A na długo jest taki efekt?

___
namioty magazynowe
weronika259
 
Posty: 1264
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07

Re: Malowanie szafek kuchennych

Postprzez mamaMai » Cz lut 03 2022, 21:14

Ja z własnego doświadczenia polecam wam farbę flugger do drewna mają znakomitą jakość. Farba znakomicie pokrywa powierzchnię drewnianą jest mega wydajna oraz dobrej jakości. Sama malowałam naprawdę sporo mebli u siebie w domu i testowałam różne farmy także tylko flugger zrobiła na mnie tak bardzo dobre wrażenie.
mamaMai
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt mar 23 2018, 17:54

Re: Malowanie szafek kuchennych

Postprzez sabanek5 » Cz lut 17 2022, 11:59

Uważam, że to świetny pomysł. Możecie odświeżyć swoją kuchnię a nie musicie kupować nowych drogich teraz mebli


____________________
dekoracje ogrodowe z metalu
sabanek5
 
Posty: 1178
Dołączył(a): Cz paź 12 2017, 17:54

Re: Malowanie szafek kuchennych

Postprzez marika89 » Cz gru 01 2022, 19:51

To świetna opcja, sama ostatnio przemalowałam swoją betonową ściankę. Szczerze mówiąc nie sądziłam, że jest to możliwe, ale na nobiles.pl dowiedziałam się, że jest farba do betonu i czym prędzej ją zamówiłam. Pomieszczenie wygląda teraz dokładnie tak jak chciałam.
marika89
 
Posty: 310
Dołączył(a): Pn sty 15 2018, 10:08

Re: Malowanie szafek kuchennych

Postprzez Klitka » Cz lut 23 2023, 15:48

Jeśli chodzi o fronty meblowe to dobrze sprawdza się też płyta meblowa biała. Dzięki niej można uzyskać rewelacyjny efekt.
Klitka
 
Posty: 306
Dołączył(a): Cz lut 22 2018, 13:40


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

cron