Antykoncepcja hormonalna a ciąża po. Proszę o uwagę.

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Antykoncepcja hormonalna

Stosowałam, mam dziecko/dzieci
3
50%
Stosowałam, jestem w ciąży
0
Brak głosów
Stosowałam, mam problemy z płodnością
0
Brak głosów
Nie stosowałam
3
50%
 
Liczba głosów : 6

Antykoncepcja hormonalna a ciąża po. Proszę o uwagę.

Postprzez dulcehoney » Pn paź 01 2012, 12:41

Witam, założyłam ten wątek, ponieważ chciałabym się więcej dowiedzieć na temat antykoncepcji i to od ludzi, prawdziwych historii, a nie to co piszą w ulotce, czy to co mówi ginekolog, ponieważ planuję swoją przyszłość z dzieckiem, chciałabym być mamą tylko jeszcze nie teraz, ponieważ jestem za młoda, ale wiem, już teraz, że chce mieć dzieci w przyszłości. Dlatego, że opinie na temat hormonów i tego jak wpływają później na płodność są różne, martwię się i rozważam rezygnację z tego rodzaju antykoncepcji proszę o pomoc.

Czego oczekuję, o co proszę.. Chciałbym abyście napisały mi czy stosowałyście antykoncepcję hormonalną przed zdecydowaniem się na dziecko, czy nie miałyście żadnych problemów z płodnością, ciążą, mogą to być przypadki, które znacie, Waszych koleżanek, przyjaciółek itp.

Ja stosowałam tabletki Yasminelle, Yasmin i teraz nuvaring łącznie już ok 2,5 roku.

Proszę o odpowiedź, to dla mnie bardzo ważne.
Liczę na pomoc i dziękuję z góry za odpowiedź :)

Pozdrawiam Paulina
dulcehoney
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt wrz 28 2012, 15:22

Re: Antykoncepcja hormonalna a ciąża po. Proszę o uwagę.

Postprzez dulcehoney » Śr paź 03 2012, 15:56

Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedź, tego mi trzeba było..

Widać cholernie ciężko napisać jedno zdanie, które komuś akurat mogłoby pomóc.
Nie spodziewałam się takiej ignorancji, zwłaszcza na tym forum, które w większości tworzą kobiety, kobiety które powinny sobie pomagać, zwłaszcza w sytuacjach gdy chodzi o te sprawy dotyczące tylko nas..

Zawiodłam się, nie każdy jak widać posiada w sobie miłość do bliźniego, chęć pomocy ale to wiadome było od zawsze, ale jeśli nie posiada tego mama, przyszła mama to pozostaje współczucie.

Potrzebowałam pomocy, liczyłam na Was, ale się przeliczyłam.
dulcehoney
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt wrz 28 2012, 15:22

Re: Antykoncepcja hormonalna a ciąża po. Proszę o uwagę.

Postprzez caliope » Pt paź 05 2012, 23:48

Kochana po co od razu taka agresja, jak widzisz forum to nie jest nie jest jakoś wybitnie aktywne a jak sama zostaniesz Mamą będziesz wiedziała, że czasami ciężko nawet na 5minut do kompa zasiąść

Na dobry początek może ja napiszę, jestem Mamą, obecnie w ciąży po raz kolejny.
Antykoncepcję stosowałam ponad 8lat, pierwsze 3 rigevidon, potem jasmin. z zajściem w ciąże nie miałam żadnych problemów, obie tak jak planowałam 2cykl po odstawieniu tabletek, od ginekologa usłyszałam, że orgaznim potrzebuje ok jednego cyklu aby się "oczyścić" i u mnie faktycznie tak było.
Doświadczenie moich znajomych pokazuje podobnie, tabletki nie miały żadnego wpływu na zajście czy przebieg w ciąży

pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
caliope
 
Posty: 145
Dołączył(a): Wt lip 06 2010, 21:10

Re: Antykoncepcja hormonalna a ciąża po. Proszę o uwagę.

Postprzez kokiam » So paź 06 2012, 11:48

Dulcehoney - niepotrzebnie sie spinasz. Oprocz tego o czym pisze Caliope tzn. miernej aktywnosci na noworodku jest jeszcze inny powod dla ktorego nie doczekalas sie odpowiedzi. Noworodek zasypywany jest przeroznymi spamami, ankietami. Wiel z nas (jak ja) nie ma ani ochoty, ani czasu na nie reagowac. Ten zalozony przez Ciebie watek byl jak mi sie wydaje Twoim pierwszym postem wiec ja od razu zalozylam, ze to kolejny spam, ukryta reklama czy jakies inne dziadostwo. Jak widze watki zakladane przez dziewczyny, ktore pisza na noworodu, ktore maja przynajmniej kilka lub kilkadziesiat postow to wiem, ze sa wiarygodne i jesli mam cos do powiedzenia to odpowiadam. Nikt tu nie wykazal sie zla wola wiec niepotrzebne te wszystkie niesluszne oskarzenia.

Przed zajsciem w ciaze bralam marcilon przez 1,5 roku prawie. Po odstawieniu odczekalam jeden cykl i zaszlam w drugim. Ciaza byla nieudana, ale nie mialo to zwiazku z tabletkami. Po tej ciazy musialam odczekac pol roku z zajciem w druga ciaze znowu wiec bralam przez pol roku mercilon. Znow odczekalam jeden cykl i zaszlam w ciaze bez problemu w 3 po tabletkach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hania 14.03.2006r. (*21 t.c.)
kokiam
 
Posty: 926
Dołączył(a): Wt sie 04 2009, 10:26

Re: Antykoncepcja hormonalna a ciąża po. Proszę o uwagę.

Postprzez dulcehoney » So paź 06 2012, 17:08

Dziękuję bardzo i przepraszam, widziałam, że wątek jest otwierany i zero odpowiedzi to poczułam się ignorowana, a tylko Wy możecie mi pomóc i no trochę mnie poniosło. Dziewczyny.. Dziękuję i przepraszam.
dulcehoney
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt wrz 28 2012, 15:22

Re: Antykoncepcja hormonalna a ciąża po. Proszę o uwagę.

Postprzez kokiam » So paź 06 2012, 21:39

Dulcehoney - OK :) Zdarza sie. jesli pomoglam choc troche to bardzo sie ciesze :)))
bardzo fajny watek dla mam lub przyszlych mam to "test ciazowy':
viewtopic.php?f=1&t=7854&start=34320
problem w tym, ze w zwiazku z przerwami w dzialaniu noworodka, ktore mialy miesce w przeszlosci cale forum znacznie opustoszalo - test ciazowy tez. Ale widzialam, ze ostatnio cos tam sie zaczelo dziac wiec moze bedzie lepiej :) Smialo mozesz sie wprosic w watek i z pewnoscia dziewczyny milo Cie przyjma :))
Trzymaj sie cieplo :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hania 14.03.2006r. (*21 t.c.)
kokiam
 
Posty: 926
Dołączył(a): Wt sie 04 2009, 10:26

Re: Antykoncepcja hormonalna a ciąża po. Proszę o uwagę.

Postprzez Izabela77 » Śr paź 24 2012, 20:01

Ze względu na torbiele na jajnikach na hormonoterapii byłam 3 lata (Marvelon), po 3 miesiącach od odstawienia zaszłam w ciążę bez problemu (czytaj klasyczna wpadka, co prawda wkalkulowana w ryzyko). Druga ciąża bez problemu, też po odstawieniu tabletek.
Miko&Toto
Avatar użytkownika
Izabela77
 
Posty: 4141
Dołączył(a): So lis 05 2005, 01:00
Lokalizacja: miasto starsze od Krakowa


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 68 gości

cron