5cio latek boi sie dentysty ...co zrobic??

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

5cio latek boi sie dentysty ...co zrobic??

Postprzez soulija » Pt sty 27 2012, 18:12

Witajcie.....mam pewiem problem z dzieckiem ktory pamicznie boi sie dentysty (nie znam powodu)

nie mam pojecia co zrobic On mnie nie slucha i juz trzy razy podchodzilismy do zwyklego otrwarcia buzi i pokazania zabkow i za kazdym razem konczylo sie krzykiem.....jestem bezradna ....nawet przekupowanie nie pomaga :sad:
Joel 24.09.2006r godz.12:08, 4350g i 55cm PN

Obrazek
Obrazek
soulija
 
Posty: 1046
Dołączył(a): Pn lut 27 2006, 11:24
Lokalizacja: Niemcy

Re: 5cio latek boi sie dentysty ...co zrobic??

Postprzez katarzynka83 » Pt sty 27 2012, 20:26

Proponuje na początek puścic mu bajkę np. z serii Było sobie zycie i pokazanie synkowi jak ważne są dla nas zęby, ich higiena i kontrola u lekarza dentysty. Wytłumacz mu po co chodzimy do dentysty, co to za lekarz, jaki ma sprzęt itd. Może synek ma jakieś pytania do Ciebie. Cierpliwie słuchaj i odpowiadaj mu. Im więcej sie dowie tym mniej bedzie sie bał. My też boimy się nowych sytuacji i czujemy sie niepewnie.
Synek na pewno jest pełen obaw i sie boi. Osobiście jako dorosła nie znosze dentystów ;) nie jest to specjalnie przyjemny lekarz :?
Okaż zrozumienie synkowi, mówiąc zwyczajnie, że rozumiesz jego obawę.
Spróbuj dowiedzieć się czego sie obawia synek przy takiej wizycie.
Ważne jest tez samo podejście lekarza. Postaraj się wybrać takiego, który naprawdę ma dobre podejście do dzieci.

Im więcej bedziesz nalegać żeby coś zrobił, tym bardziej on nie będzie chciał tego robic ;) ot taki paradoks ;)
Powodzenia :)
Obrazek
Obrazek
katarzynka83
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Pn maja 09 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Re: 5cio latek boi sie dentysty ...co zrobic??

Postprzez soulija » Pt sty 27 2012, 22:42

Dziekuje...moze sprawdze jak bajka podziala.....bo On idzie w zaparte...a nie ma powodu by sie bac
Joel 24.09.2006r godz.12:08, 4350g i 55cm PN

Obrazek
Obrazek
soulija
 
Posty: 1046
Dołączył(a): Pn lut 27 2006, 11:24
Lokalizacja: Niemcy

Re: 5cio latek boi sie dentysty ...co zrobic??

Postprzez anula-j » So sty 28 2012, 17:52

Przeżywałam podobną sytuację z córką. Z tym że nasza słuchała poleceń i ładnie otwierała buzię ale wszystko odbywało się w ogólnej histerii i płaczu. Znalazłam gabinet bardzo nowoczesny. Z lekarką która ma świetne podejście. Bardzo fajne było to, że Pani dr od początku wszystko wyjaśniała. Tłumaczyła co będzie robić. Córka siedziała na fotelu na kolanach u taty....a przed rozpoczęciem badania ząbków miała możliwość wybrania sobie bajki, która została włączona na monitorze i mogła ją oglądać w trakcie badania. Minusem tego był tylko koszt wizyty. Ale warto było bo córka wyszła z naprawionym ząbkiem i uśmiechem na twarzy ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
anula-j
 
Posty: 178
Dołączył(a): Wt paź 18 2005, 00:00
Lokalizacja: KaToWiCe

Re: 5cio latek boi sie dentysty ...co zrobic??

Postprzez soulija » So sty 28 2012, 19:39

Moj dentysta daje jakies naklejki i jedyna rzecza jaka musi zrobic syn to otworzyc buzie.....ma zdrowe zabki i nie mial powodow do histerii....zadnego przykrego doswiadczenia....nic...myslalam by zabrac jego kolege (8lat) by go wsparl??
Joel 24.09.2006r godz.12:08, 4350g i 55cm PN

Obrazek
Obrazek
soulija
 
Posty: 1046
Dołączył(a): Pn lut 27 2006, 11:24
Lokalizacja: Niemcy

Re: 5cio latek boi sie dentysty ...co zrobic??

Postprzez anula-j » Śr lut 01 2012, 19:32

Może warto spróbować z kolegą... usiądzie jako pierwszy i na sobie pokaże jak dzielnie otworzy buzię....oraz że to nic nie boli... może się uda ;) powodzenia
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
anula-j
 
Posty: 178
Dołączył(a): Wt paź 18 2005, 00:00
Lokalizacja: KaToWiCe

Re: 5cio latek boi sie dentysty ...co zrobic??

Postprzez Antyloppka » Wt lis 12 2019, 14:26

Na pewno warto iść do stomatologa, który ma odpowiednie podejście do dzieci. Może on jakoś będzie w stanie pomóc? Osobiście słyszałam wiele pozytywnych opinii o gabinecie https://yesdent.pl/ z Wrocławia, więc jeżeli tylko mieszkasz gdzieś w okolicy, warto tam się wybrać.
Antyloppka
 
Posty: 273
Dołączył(a): Pt cze 01 2018, 12:14


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 67 gości

cron