mamy tegorocznych pierwszoklasistów

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez mati 99 » Śr cze 29 2011, 15:54

jestem na tym forum nowa a raczej wróciłam po długiej przerwie i chciałabym pogadać z mamami które też wysyłają swoje pociechy do pierwszej klasy i nie tylko :D mam dwie córki starsza ma 15 lat a młodsza w grudniu 7 pozdrawiam wszystkie mamy
Obrazek
mati 99
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz cze 23 2011, 20:59
Lokalizacja: katowice

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez ewita » Cz cze 30 2011, 09:44

Moja córcia idzie do 1 klasy od września w marcu skończyła 6 lat więc idzie wczesniej. Cały rok chodzila do szkolnej zerowki. Bedzie miala te samą pania i wiekszośc dzieciakow z jej grypy idzie razem z nia.
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewita
 
Posty: 2152
Dołączył(a): N cze 12 2005, 00:00

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez -JUSTYNA » Cz cze 30 2011, 13:50

A moja Natala właśnie skończyła 1 klasę 6-latków :) Chętnie służę radą
MOGŁABYM NIE SPAĆ TYLKO PO TO BY SŁYSZEĆ JAK ODDYCHASZ, PATRZEĆ JAK SIĘ UŚMIECHASZ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Miłość może i nie wprawia świata w ruch, ale muszę przyznać, że nadaje temu ruchowi sens"
Avatar użytkownika
-JUSTYNA
 
Posty: 3726
Dołączył(a): Pn sie 23 2004, 00:00
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Mińsk Mazowiecki

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez aniadavid » Cz cze 30 2011, 19:23

Dolaczam sie i ja. Moj synek pojdzie do szkoly jako siedmiolatek. Troche dzieci z jego grupy takze trafi do ej szkoly choc mam mieszane uczucia jesli chodzi o to zeby trafily do jednej klasy. :roll: Ciesze sie bo bedzie znal chocby nawet pare dzieciakow ale z drugiej strony z niektorymi kolegami to skumplowali sie "za bardzo" ze tak powiem i nie zawsze sa to pozytywne zabawy :(
Obrazek
Avatar użytkownika
aniadavid
 
Posty: 145
Dołączył(a): Wt sty 16 2007, 13:56
Lokalizacja: Garwolin

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez pudelek » Cz cze 30 2011, 19:27

To i ja się przywitam :lol: :lol: :lol:

Bartek w sierpniu skończy 6lat i tez idzie do pierwszej klasy.
Wychowawczynie zna ponieważ chodząc do przedszkola zawsze mieli z nią godzinę zajęć dodatkowych.
Przedszkole małe i szkoła mała i bardzo się cieszę bo miałam łatwiejszy wybór.
Normalnie w marcu miałam składać podanie do przedszkola ale okazało się ze z grupy Bartka 25osób(5 i 6 latki -grupa mieszana) teraz do szkoły idzie 22dzici więc prawie cała grupa.Lista zamknięta- pierwsza klasa ma 25dziciaków i doszło tylko 3 siedmiolatków-jak widać grupa mieszana będzie ale dopytałam i jest pół na pół(6 i 7latki)

W wakacje musimy przystosować pokój Bartka-kupujemy mebelki z biurkiem etc i jeszcze nie jestem zdecydowana jaki tornister...chętnie wysłucham podpowiedzi.
Szukałam lekkiego z usztywnionym tyłem-nawet widziałam takie któe mają wkładkę na kręgosłup aha i żeby nie był jakiś duży bo Bartek do wysokich nie należy.

Na szczęście w tornistrze będzie nosił tylko ćwiczenia,książkę do angielskiego,opcjonalnie strój gimnastyczny...bo mamy jeden zestaw książek w domu a drugi w szkole.....jak jest u Was????

Co z mundurkami?? bo u nas padła propozycja wychowawczyni żeby uszyć kamizelki z jeansu z tarczą szkoły i kieszonkami.Zdecydowanie za szybko dzieciaki nie wyrosną z niej..ale zobaczymy co na to rada szkoły bo decyzja zapadnie we wrześniu.

Na razie tyle albo aż tyle :wink:
Avatar użytkownika
pudelek
 
Posty: 4422
Dołączył(a): Cz kwi 14 2005, 00:00

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez -JUSTYNA » Cz cze 30 2011, 23:13

Może podpowiem z włanego doświadczenia
Zacznę od tego, że my w zeszłym roku byliśmy zdecydowani na zerówkę w szkole ale na zebraniu dla rodziców przekonali nas do tej pierwszej klasy 6-latków. Ależ miałam nerwy. A już jak poszła do szkoły to przeżywałam takie stresy, że aż wstyd się przyznać. A Natala poleciałą biegiem i wróciła szczęścliwa. Nawet nie czuła, że się uczy tak jej się podobało. To była trafiona decyzja.
Druga sprawa to co szkoła to obyczaj. Akurat w połowie roku zaliczyliśmy przeprowadzkę do innego miasta i moja córa musiała zmienić szkołę.
W pierwszej dzieci nosiły ze sobą tylko piórnik i dzienniczek a reszta zostawała w szkole. Zabierała tylko ten zeszyt badź książkę w których była zadana jakas praca domowa. Szatnię mieli osobną to nawet kapcie zostawały tam na noc. Strój od wf pani dawała do prania 1 w tygodniu.
W obecnej szkole zupełnie inaczej :( Dzieciaki noszą to wszystko ze sobą. Ciężkie książki (3-4 szt dziennie), kredki plus zeszyty i ewentualnie strój do wf. Codziennie. Nie wspomnę o szatni bo tu jest ale taka z numerkami ale dla starszych klas więc te maluchy w kl. 1-3 noszą kutrki, buty ze sobą :(
Teraz już wiem, że plecak kupiłam zły bo chciałam sztywniejszy tył ale ten co mamy jest za ciężki. Tzn w pierwszej szkole ok ale tu gdy trzeba to codziennie nosić to odpada.
Wiele rzeczy zależy od tego właśnie jakie zasady panują w Waszych szkołach
MOGŁABYM NIE SPAĆ TYLKO PO TO BY SŁYSZEĆ JAK ODDYCHASZ, PATRZEĆ JAK SIĘ UŚMIECHASZ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Miłość może i nie wprawia świata w ruch, ale muszę przyznać, że nadaje temu ruchowi sens"
Avatar użytkownika
-JUSTYNA
 
Posty: 3726
Dołączył(a): Pn sie 23 2004, 00:00
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Mińsk Mazowiecki

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez violka » Cz cze 30 2011, 23:45

My zdecydowaliśmy się zostać w przedszkolu jeszcze rok,chociaż Ola kończy w lipcu już 6.5 roku ale emocjonalnie,to jeszcze ho ho.

Jeśli Wam nie będzie przeszkadzać,to będę Was podczytywać aby wiedzieć,co nas czeka za rok. :wink:

pudelek mam nadzieję,że na przedszkolaki nadal będziesz zaglądać :eusa_whistle:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
violka
 
Posty: 16943
Dołączył(a): Pn sie 02 2004, 00:00
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N 22° 34' 13 '' E

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez NICOLKA » Pt lip 01 2011, 11:38

No więc i ja się przyłączam :)

Moja Vika w listopadzie skończy 7lat...a od wrzesnia idze do 1klasy, z tym że chodziła do zerówki szkolnej i pani oraz większość dzieci przechodzi razem do 1klasy :)
Nasze Księżniczki i Aniołeczek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
NICOLKA
 
Posty: 6355
Dołączył(a): Pn paź 04 2004, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez pudelek » Pt lip 01 2011, 17:30

Justyna-masz racje co szkoła to obyczaj.
Ja nawet nie chciałam wspominać o tym że nie każda szkoła pewnie jest przygotowana do tego aby 6latki były już uczniami...nie wspominałam celowo bop akurat w Bartka szkole krzesła i stoliki 6kątne są i niskie-takie jak w przedszkolu i mają salę podzieloną na cześć zabawową.Mnie jeszcze bardzo interesowała sprawa świetlicy-ale nie ma problemu na szczęście.Co prawda jest tylko do 15:30 ale mi to wystarcza.Co do szatni-ponoć będzie osobna więc liczę na to że trampeczki będzie mógł zostawiać ale to się okaże we wrześniu :wink:

Ja się nie stresuję tym że idzie szybciej do szkoły bo jest na to przygotowany i kolejny już 4 rok w przedszkolu byłby taki że nudził by się okropnie.Ja nim podjęłam decyzje w dwa dni przeprowadziłam rozmowy z dyrektorką,przyszłą wychowawczynią,z paniami z przedszkola i panią ze świetlicy a na koniec nim powiedzieliśmy o decyzji Bartkowi to...spytaliśmy go o zdani i ku naszemu zadowoleniu bardzo chciał już do szkoły iść i się uczyć...jak to sam nazywa.
Ja musiałam go wypisać z rytmiki w ostatnie 2 miesiące bo mu się nudziło już :mrgreen: za to chętnie chodził na angielski. informatyką i religię.
Obawiam się trochę jedzenia a raczej nie jedzenia w szkole(śniadania),Zapisze na obiady(dożywianie) i mam nadzieję że jak nie zje śniadania to o 11:30 będzie już na tyle głodny żeby zjeść obiad. :lol:
Pani wspominała że będzie chciała w pierwszym półroczu zostawać z dziećmi w sali na przerwie żeby zjedli śniadanie ale potem odpuści bo wiadomo będą starsze.Mój Bartek dość późno w domu jada śniadania stąd obawy u mnie o te śniadania w szkole :eusa_think:

Czy któraś mama czytałą coś o komuniach które niby miałaby się nie odbywać w drugich klasach -dla dzieci które pójdą szybciej do szkoły??Gdzieś wątek taki czytałam....na innym forum...u was coś wiadomo bo ja jeszcze nie dopytywałam :eusa_think:
Avatar użytkownika
pudelek
 
Posty: 4422
Dołączył(a): Cz kwi 14 2005, 00:00

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez mati 99 » Pt lip 01 2011, 19:48

ciszę się że mój wątek tak się rozwinął ja na razie jestem rzadko ponieważ zachciało mi się remontu kuchni a oprócz tego praca zawodowa to na nic nie mam czasu ale na pewno nadrobię Moja martynka też bedzie chodzić z niektórymi dziecmi z przedszkola Mam pytanie czy wasze pociechy już potrafią czytać bo moja jeszcze nie bardzo
Obrazek
mati 99
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz cze 23 2011, 20:59
Lokalizacja: katowice

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez mati 99 » Pt lip 01 2011, 19:52

Pudelku, u nas są mundurki. Są to własnie kamizelki jeansowe. Na pierwszym zebraniu zbierali na nie kasę. a jakie książki będą mieli i u nas to "wesoła szkoła"A o tym że pszesuną o rok komunie czytałam w jakiejś gazecie że jest taka propozycja ale czy dojdzie do tego zobaczymy
Obrazek
mati 99
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz cze 23 2011, 20:59
Lokalizacja: katowice

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez emila___ » So lip 02 2011, 17:30

Witam.

To i ja dołączę :)

Adaś we wrześniu skończy 7 lat, więc pora jak najbardziej odpowiednia na I klasę :lol:

pudelek napisał(a):Czy któraś mama czytałą coś o komuniach które niby miałaby się nie odbywać w drugich klasach -dla dzieci które pójdą szybciej do szkoły??Gdzieś wątek taki czytałam....na innym forum...u was coś wiadomo bo ja jeszcze nie dopytywałam :eusa_think:


tak, Komunia ma być w III klasie

mati 99 napisał(a): Mam pytanie czy wasze pociechy już potrafią czytać bo moja jeszcze nie bardzo


mój Adaś już bardzo ładnie czyta, mimo, że w p-kolnej zerówce czytać się nie uczyli
czytać i pisać nauczył się w domu

co do mundurków - u nas obowiązują, rodzic sobie wybiera, a do wyboru są koszulki na kr. rękaw - t-shirt lub polo, bluza rozpinana i chyba bluzka na dł. rękaw

jeśli chodzi o wyprawkę - co do plecaka to tak jak piszecie usztywniony i w miarę lekki, nawet mamy upatrzony, gorzej z piórnikiem - czy lepiej taki rozkładany, gdzie wszystkie przybory trzeba wkładać w gumeczki (marna szansa, że moje dziecko będzie tak robiło), czy lepiej taki w postaci tuby, gdzie te przybory się wrzuca :?: jak myślicie :?:
my póki co mamy zakupione podręczniki, u nas w szkole obowiązują "Razem w szkole"

Pudelku dziękuję za życzenia :D
Avatar użytkownika
emila___
 
Posty: 3506
Dołączył(a): Wt gru 06 2005, 02:30

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez aniadavid » So lip 02 2011, 18:44

Razem w szkole ma byc i u nas. Przegapilam niestety kiermasz w szkole i teraz musze szukac :(
David tez nauczyl sie czytac, juz w zeszlym roku :) Nikt go nie przymuszal, po prostu sam pytal co to za literkai tak po troszku sam zaczal lapac :D
Obrazek
Avatar użytkownika
aniadavid
 
Posty: 145
Dołączył(a): Wt sty 16 2007, 13:56
Lokalizacja: Garwolin

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez pudelek » So lip 02 2011, 19:56

emila- u nas wychowawczyni doradzała piórniki tuby.Jest przeciwna tym rozkładanym gdyż niemal każde dziecko nie ma czasu na to żeby w te gumeczki powkładać wszystko.Poza tym u nas wymyśliła tak że wszelkie kredki,mazaki,plastelina etc będzie u każdego w szafce a w piórniku ma być tylko ołówek szt 2,gumka,temperówka(ze wzgledu na ciężkość piórników) a w drugim półroczu pojawi się pióro ale tez dodało że pewnie nie u każdego.
U nas książki to 'Raz dwa trzy teraz MY" z różnymi płytami i pomocami.
Avatar użytkownika
pudelek
 
Posty: 4422
Dołączył(a): Cz kwi 14 2005, 00:00

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez emila___ » So lip 02 2011, 20:19

aniadavid napisał(a):Razem w szkole ma byc i u nas. Przegapilam niestety kiermasz w szkole i teraz musze szukac :(


Ania na kiermaszu taniej :?:
u nas w księgarni nie ma problemu z kupnem, w dodatku do końca lipca kupuje się podręczniki z rabatem
ja jeszcze sprawdzałam cenę na allegro, ale różnica zaledwie 2 zł, więc kupiłam na miejscu


aniadavid napisał(a):Nikt go nie przymuszal, po prostu sam pytal co to za literkai tak po troszku sam zaczal lapac :D


to dokładnie tak samo jak Adaś

pudelek napisał(a):emila- u nas wychowawczyni doradzała piórniki tuby.Jest przeciwna tym rozkładanym gdyż niemal każde dziecko nie ma czasu na to żeby w te gumeczki powkładać wszystko.Poza tym u nas wymyśliła tak że wszelkie kredki,mazaki,plastelina etc będzie u każdego w szafce a w piórniku ma być tylko ołówek szt 2,gumka,temperówka(ze wzgledu na ciężkość piórników) a w drugim półroczu pojawi się pióro ale tez dodało że pewnie nie u każdego.


zgadzam się i popieram
u nas na pewno kredki, pisaki nosi się codziennie, pozostałe plastyczne przybory zostają w szkole
piórem dzieci też będą się uczyły pisać w późniejszym czasie, na początek mamy kupić dużo ołówków, polecam trójkątne, ergonomiczne :wink:
Avatar użytkownika
emila___
 
Posty: 3506
Dołączył(a): Wt gru 06 2005, 02:30

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez aniadavid » So lip 02 2011, 23:13

Z tego co wiem komplet ksiazek do 1klasy tzn caly box razem w szkole+religia+angielski na kiermaszu kosztowal ok 270zl. bylam u nas w ksiegarni i calosc tez mnie tak wyniesie, bo ten box ok 200zl, angielski ok 40 i religia ok 20. No i tez wyczytalam ze do konca lipca jest rabat na podreczniki :D
Obrazek
Avatar użytkownika
aniadavid
 
Posty: 145
Dołączył(a): Wt sty 16 2007, 13:56
Lokalizacja: Garwolin

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez asica » N lip 03 2011, 10:11

To i ja dołączę :D
Nikodem idzie do pierwszej klasy w normalnym trybie- jako prawie 7-latek .
Książki już kupiłam, na allegro tańsze o 50 zł niż w księgarni :shock:
W księgarni wydawnictwa też drogie ...
http://allegro.pl/show_item.php?item=1686734857

Plecak z firmy Heritz mam upatrzony. Z piórnikiem to macie rację, że przy tym rozkładanym to zabawy będzie więcej niż pożytku... chociaż właśnie taki młody dostał na zakończenie p-kola.
Mundurek - kamizelka obowiązkowy, zapłacony, do odbioru 1 września.
Tak więc został mi do kupienia plecak i obuwie na zmianę .

Wczoraj była u nas chrzestna Nikodema i wzięła listę potrzebnych przyborów- bo ponoć dziecko idące do szkoły dostaje wyprawkę w prezencie - od całej rodziny po czymś z "wyposażenia" na powodzenie w nauce szkolnej.
Przyznam, że ja nigdy o tym nie słyszałam :roll:
" Kobieta bardziej kocha dziecko niż męża. Bo dziecko jest na pewno jej, a mąż nie zawsze."


Obrazek
Avatar użytkownika
asica
 
Posty: 4045
Dołączył(a): Śr mar 02 2005, 01:00
Lokalizacja: Pomorskie Ateny

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez pudelek » N lip 03 2011, 12:21

emila- nie widziałam i nie słyszałam o takich ołówkach ale rozejrzę się i mam nadzieję że bez problemu je dostanę....skoro polecasz trza to sprawdzić :lol:

asica-witaj :!: :!: :!: :!:
Wczoraj była u nas chrzestna Nikodema i wzięła listę potrzebnych przyborów- bo ponoć dziecko idące do szkoły dostaje wyprawkę w prezencie - od całej rodziny po czymś z "wyposażenia" na powodzenie w nauce szkolnej.
Przyznam, że ja nigdy o tym nie słyszałam :roll:
ja też nie słyszałam o tym ale w sumie fajna sprawa :eusa_whistle:
Co do piórników to te tuby też są bajkowe wiec jak Nikodem ma ulubionego bohatera to na pewno dobierzecie a plecak na pewno będzie lżejszy bo te wypasione ze wszystkim piórniki mało nie ważą :x

Ja muszę dokupić angielski tylko bo książki zamawiała nam szkoła taniej a do tego dostała szkoła tablice interaktywną i dodatki do niej miedzy innymi do liczenia i pisania więc fajnie-tak sobie myślę a mnie zestawik wyszedł przynajmniej taniej o 30zł jakoś.
Nie wiem nic o książce do religii...podajcie link albo tytuł..chętnie obejrzę bo może jdnak będziemy je mieć ale to dopiero się dowiem we wrześniu.

miłego dnia życzę
Avatar użytkownika
pudelek
 
Posty: 4422
Dołączył(a): Cz kwi 14 2005, 00:00

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez mati 99 » N lip 03 2011, 14:04

u mnie remont na całego wczoraj wyrzucilismy starą kuchnie a nową podłaczą dopiero jak bedą meble no i na razie nic nie mogę gotowac i dziś idziemy jeść do restauracji :eusa_whistle: Co do trójkątnych ołowków to też polecam takie kredki lepiej je trzymać a co do piórnika kupiłam taki zwykły ale i taka tubę kupię bo macie rację że w takim może bedzie szybciej pochować rzeczy wczoraj wyprałam dziecku telefon a ze to stary model i o dziwo działa i tu mam pytanie czy wasze dzieci wychodzą już sama na dwór bo Martynka od kilku dni chodzi tyle że z telefonem a i tak jestem niespokojna bo z okien jej niestety nie widzę
Obrazek
mati 99
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz cze 23 2011, 20:59
Lokalizacja: katowice

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez aniadavid » N lip 03 2011, 16:47

U nas bedzie do religii taka - W drodze do Wieczernika W domu i rodzinie Jezusa - podręcznik + zeszyt ćwiczeń. Oczywiscie jeszcze jej nie mam :D moze jutro przejde sie do ksiegarni :)
Obrazek
Avatar użytkownika
aniadavid
 
Posty: 145
Dołączył(a): Wt sty 16 2007, 13:56
Lokalizacja: Garwolin

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez pudelek » N lip 03 2011, 19:34

mati- Bartek wychodzi sam na podwórko.Ale u nas ten komfort że po przeprowadzce mam Bartka na oku od strony balkonu-tam jest polana więc gra w piłkę, i bawi się dzieciakami.Z drugiej strony mam plac zabaw ale drzewa go zaczęły przysłaniać więc tam chodzi z nami tyle że za często nie chodzimy bo nie ma ochoty.Zwykle jest na rowerze,deskorolce lub szaleje z pistoletami etc. a co do telefonu to uważam że zdecydowanie dostanie go jak mnie życie zmusi...im później tym lepiej.
Od koleżanki 13letnia córka dostała telefon i uważam że wiekowo jest ok

Któraś mama pytała o czytanie:Bartek nie czyta.Zna literki wyrywkowo je wskazuje,pisze,dodaje i odejmuje w zakresie 10 bezbłędnie i co do czytania na razie nie panikuję....choć znam koleżankę Bartusia która już ładnie czyta,nawet te dłuższe wyrazy sylabizując i składając je w wyraz :wink: Za to jej siostra w wieku 5let czytała dzieciom bajki w przedszkolu :shock: :eusa_whistle: :eusa_whistle: :eusa_whistle:
Avatar użytkownika
pudelek
 
Posty: 4422
Dołączył(a): Cz kwi 14 2005, 00:00

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez emila___ » Pn lip 04 2011, 08:42

asica napisał(a):Wczoraj była u nas chrzestna Nikodema i wzięła listę potrzebnych przyborów- bo ponoć dziecko idące do szkoły dostaje wyprawkę w prezencie - od całej rodziny po czymś z "wyposażenia" na powodzenie w nauce szkolnej.


też po raz pierwszy słyszę
Adaś dostał od dziadka kasę na plecak w dniu zakończenia zerówki :)

pudelek napisał(a):Ja muszę dokupić angielski tylko bo książki zamawiała nam szkoła taniej a do tego dostała szkoła tablice interaktywną i dodatki do niej miedzy innymi do liczenia i pisania więc fajnie-tak sobie myślę a mnie zestawik wyszedł przynajmniej taniej o 30zł jakoś.
Nie wiem nic o książce do religii...podajcie link albo tytuł..chętnie obejrzę bo może jdnak będziemy je mieć ale to dopiero się dowiem we wrześniu.


u nas na pierwszym zebraniu w szkole można było kupić książki, tzn. tylko ten box, drożej o 5 zł niż w księgarni :shock:

pudelku u nas taka książka do Religii będzie http://allegro.pl/jezus-nas-kocha-kl-1- ... 81545.html
Avatar użytkownika
emila___
 
Posty: 3506
Dołączył(a): Wt gru 06 2005, 02:30

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez emila___ » Pn lip 04 2011, 08:53

mati 99 napisał(a): mam pytanie czy wasze dzieci wychodzą już sama na dwór bo Martynka od kilku dni chodzi tyle że z telefonem a i tak jestem niespokojna bo z okien jej niestety nie widzę


moje dzieci wychodzą same na dwór, na ogród, więc sytuacja troszeczkę inna i może nie powinnam się w tej kwestii wypowiadać, ale jak ktoś pyta to odpowiadam, tak z grzeczności :wink:

pudelek napisał(a):Któraś mama pytała o czytanie:Bartek nie czyta.Zna literki wyrywkowo je wskazuje,pisze,dodaje i odejmuje w zakresie 10 bezbłędnie i co do czytania na razie nie panikuję....choć znam koleżankę Bartusia która już ładnie czyta,nawet te dłuższe wyrazy sylabizując i składając je w wyraz :wink: Za to jej siostra w wieku 5let czytała dzieciom bajki w przedszkolu :shock: :eusa_whistle: :eusa_whistle: :eusa_whistle:


każde dziecko inne, ja czytałam w wieku 6 lat, mój mąż w wieku 5 lat, więc może Adaś po nas odziedziczył szybkie czytanie :lol:
natomiast już widzę, że u Piotrusia będzie to zupełnie inaczej wyglądało a on teoretycznie będzie musiał pójść do szkoły nie mając skończonych 6 lat :evil:
Avatar użytkownika
emila___
 
Posty: 3506
Dołączył(a): Wt gru 06 2005, 02:30

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez NICOLKA » Pn lip 04 2011, 10:11

To i ja odpowiem...co do piórnika, Vika dostała taki "wypaśny" na urodziny ten rozkładany(a tą tubę w sumie mamy zobaczymy który ona będzie chciała i po kilku dniach jak to będzie wyglądało).
Co do czytania, Vika umie składać słowa w zdania ale jej się nie chce samej z siebie tego robić...więc zobaczymy jak to będzie w szkole... ;)

Aha, i to czy puszczam ją na podwórko...z racji tego że mam młodszą córkę to prawie od rana do wieczora jestem z nią na dworze więc i Vike mam przy sobie :)
Nasze Księżniczki i Aniołeczek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
NICOLKA
 
Posty: 6355
Dołączył(a): Pn paź 04 2004, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez aniadavid » Wt lip 05 2011, 18:33

No, ksiazki juz kupione :D Chociaz jedno z glowy. Teraz pozostaje tornister i wyposazenie :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
aniadavid
 
Posty: 145
Dołączył(a): Wt sty 16 2007, 13:56
Lokalizacja: Garwolin

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez pudelek » Wt lip 05 2011, 21:52

aniadawid-to jesteśmy na tym samym etapie. :mrgreen: :mrgreen:
Zakupy zostawiam na sierpień.
Zaczęłam już dokupywać bluzki wiec jeszcze bluzy i spodnie bo wyrósł mi ze wszystkiego :eusa_whistle:
Avatar użytkownika
pudelek
 
Posty: 4422
Dołączył(a): Cz kwi 14 2005, 00:00

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez aniadavid » Wt lip 05 2011, 22:23

U nas jest to samo :D Tak ostatnio podskoczyl ze wszystko jest male = niestety :wink:
Az mi wlosy deba staja na te wszystkie zakupy :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
aniadavid
 
Posty: 145
Dołączył(a): Wt sty 16 2007, 13:56
Lokalizacja: Garwolin

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez violka » Wt lip 05 2011, 23:30

Podczytuję i chyba już zacznę odkładać na wyprawkę za rok :eusa_whistle: :wink:

Powiedzcie mi czy miałyście wybór pomiędzy szkołami ? Jeśli tak co brałyście pod uwagę ?

Ja mam dylemat pomiędzy dwoma szkołami -rejonową i drugą trochę dalej.
1) rejonowa -stara,z lat 60-ych,ciemna bez okien na korytarzach,tylko w salach. Mała sala gimnastyczna, w planach w budowie nowe boisko Orlika.
Wysoki poziom,dobra kadra.
Dużo klas,ciasno,jedna świetlica-czynna do 16.
Dzieci muszą nosić rzeczy w tornistrze.
Blisko dziadka,2 minuty do bloku. Bezpieczny powrót do domu-przez wiadukt-w przyszłości .
Większość koleżanek z osiedla będzie chodziło do tej szkoły

2) druga- nowsza,ogromna, zespół szkół z basenem na który chodzi młoda do klubu-dla dzieci basen w ramach zajęć w-f.
Mniej klas ,4 świetlice, czynne do 17.
Wysoki poziom. Dzieci zostawiają rzeczy w klasie.
Dalej do domu,do dziadka całkeim daleko,dziadek bez samochodu, przejście przez światła albo inne bez świateł (niebezpieczne).

No i tak siedzę i dumam,bo do tej nierejonowej to trzeba by było już na jesieni zapisywać.....
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
violka
 
Posty: 16943
Dołączył(a): Pn sie 02 2004, 00:00
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N 22° 34' 13 '' E

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez aj80 » Śr lip 06 2011, 08:29

Witam się i ja, młody ma 7 lat. Mamy już zamówione książki i mundurki (obowiązkowe). Podręczniki z książką do informatyki, angiellskiego i religii z okładkami kosztowały nas 311zł (zamówienie grupowe). Został nam do kupienia tornister i wyprawka do szkoły (plastelina, farby i takie tam). Młody czyta już płynnie, podobno najlepiej z całej grupy, ale w zeszłym roku nie chciał iść do szkoły, zresztą mi też się nie spieszyło. Kilka osób z jego grupy przedszkolnej będzie z nim chodzić do klasy, więc nie będzie tak stresująco ;)
Klasa złożona jest z 6 i 7 latków. Nie ma części zabawowej. Prawdę mówiąc nie posłałabym tam 6 latka. Przeszkolna sala i szkolna klasa to niebo, a ziemia.
Ania i dzieciaczki
Grześ 19.04.2004
Kasia 15.01.2009
Mama Aniołka Marcinka ur. w 29tygodniu (27.03-31.03.2007)
Avatar użytkownika
aj80
 
Posty: 2294
Dołączył(a): Śr gru 21 2005, 12:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: mamy tegorocznych pierwszoklasistów

Postprzez aniadavid » Śr lip 06 2011, 19:45

Ja tez mialam dylemat pomiedzy dwoma szkolami. W sumie to do obydwu mialby taka sama droge tak ok 15 min. Ale zdecydowaly zajecia ponadprogramowe :D Chodzi tutaj o zajecia sportowe czy inne rozijajace, no i mlody tez chcial chodzic do tej szkoly do ktorej go zapisalam. I tak sie fajnie zlozylo ze zmienilam teraz prace i ta nowe jest doslownie 300m od szkoly :)
Ksiazki u nas kupione ale zostalo najgorsze: tornister i wyposazenie :shock: i szczerze mowiac nawet nie wiem jak sie do tego zabrac :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
aniadavid
 
Posty: 145
Dołączył(a): Wt sty 16 2007, 13:56
Lokalizacja: Garwolin

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości