Angielski

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Angielski

Postprzez violka23 » Wt kwi 05 2011, 22:23

mój synek ma prawie 6 lat i strasznie nie lubi angielskiego w przedszkolu. Nic się nie nauczył, nie chciał chodzić, zaczął nabierać wstrętu do języka, więc go wypisałam. Chciałabym go jednak pouczyć w domu, żeby coś umiał jak pójdzie do szkoły. Poradźcie mi jakąś dobrą książkę dla początkującego malca.
Avatar użytkownika
violka23
 
Posty: 186
Dołączył(a): Wt kwi 05 2005, 00:00

Re: Angielski

Postprzez katarzynka83 » Śr kwi 06 2011, 20:46

Uważam, że angielski dla dzieci w przedszkolu to absurd, bo w tym wieku mogą sie jedynie osłuchiwać z językiem obcym. Najpierw muszą się nauczyć polskiego, a potem innych. Ale to tak na marginesie i nie musisz brac zbytnio do serca ;)

Jeśli zależy Ci na tym, żeby dziecko się nie zraziło do języka angielskiego to na początek mogę zaproponować książeczki, gdzie są pojedyncze słówka i rysunek przedstawiający to słowo. Fajny jest też taki programik na Nickelodeon "Dora poznaje świat". Jest w nim trochę po angielsku, nie dużo, ale zawsze coś ;) Może mu się spodoba. A żeby sie osłuchiwał to możesz mu puszczać bajki w języku angielskim. Niestety nie znam żadnych konkretnych książek. Ale wydaje mi się, że im bardziej będzie to książka do "zabawy" a nie typowo do nauki tym mniej zrazi synka. Powodzenia :)
Obrazek
Obrazek
katarzynka83
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Pn maja 09 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Re: Angielski

Postprzez olciaa » Śr kwi 06 2011, 22:03

U nas w przedszkolu wszystkie dzieci są objęte obowiązkowo zajęciami z angielskiego. Codziennie mają zajęcia 15-30 minutowe w zależności od wieku (młodsze dzieci krócej, starsze dłużej). Nie jest to typowa nauka tylko bardziej zabawa i właśnie osłuchiwanie się z językiem. Dzieci w tym czasie słuchają bajek, historyjek, śpiewają, rysują poznają różne zabawy ( np coś w rodzaju chodzi lisek koło drogi). Nie ma nic na siłę. Korzystają z książek z serii "Hippo and Friends" w których kolorują, wyklejają, łączą obrazki w pary itp. Moje dzieci bardzo lubią te zajęcia i widzę że dużo z nich wynoszą. Myślę że to czy dziecko polubi język w dużej mierze zależy od osoby prowadzącej, tu ukłon w stronę naszej anglistki.
Możesz spróbować właśnie z oglądaniem krótkich bajek (te z DVD możesz przestawić na język angielski), słuchaniem piosenek, oglądaniem kolorowych książeczek. Niech ten angielski kojarzy się z fajną zabawą a nie przymusem.
olciaa
 

Re: Angielski

Postprzez pudelek » So kwi 09 2011, 16:47

Ja też byłam zdania ze takie małe dzieci to w przedszkolu się angielskiego nie naucza tylko albo zrażą albo osłuchają.

Jednak życie mnie trochę zweryfikowało: mój wtedy 5letni syn bardzo chciał chodzić na angielski i u nas w przedszkolu jest jak u OLCII przez zabawę,piosenki,bajki i opowieści jednak się uczą.
Liczy do 10,zna 2 piosenki i wierszyk oraz zna wszystkie podstawowe kolory.
Zdania krótkie stara się powtarzać jednak martwiłam się ze przekręca słowa.
Pani mnie jednak uspokoiła że to normalne(choć nie u wszystkich) bo przecież po polsku na początku dzieciaki też przekręcają ale jak teraz pójdzie do szkoły(na szczęście ma tą sama nauczycielkę) to jestem przekonana że będzie mu łątwiej.

Czasami się zdarza że jak leci bajka po angielsku to wychwyci słówko i mówi że LION to lew etc.
Avatar użytkownika
pudelek
 
Posty: 4422
Dołączył(a): Cz kwi 14 2005, 00:00

Re: Angielski

Postprzez lelli » Wt maja 30 2017, 10:59

A polecicie dobra szkołe która prowadzi zajęcia angielskiego dla dzieci?
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Angielski

Postprzez justaM » Wt maja 30 2017, 13:30

Moja córka obecnie chodzi do Empiku:
https://empikschool.com/pl/kursy-dla-dzieci

Nie zmuszłam jej oczywiśćie do nauki ponieawaz ma 6 lat. Sama jednak bardoz lubi te zajęcia (prowadzone są w formie zabawy tak więc dla córki nie jest to przykra konieczność ale po prostu jeden ze sposobów na spędzanie wolnego czasu.....).

Warto jest inwestować w edukacje dziecka już od najmłodszych lat. Sama widzę,że córka od razu szybkko wszystko łapie....
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 525
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości