rozstępy - pomocy

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

rozstępy - pomocy

Postprzez ktosik » N cze 13 2010, 10:17

Wiem, że są w życiu większe problemy, ale ostatnio się przeraziłam. Niemal z dnia na dzień pojawiło mi się mnóstwo nowych rozstępów - gł. na udach i łydkach. Ostatnio zaczęłam więcej jeździć na rowerze i chodzić czasem na siłownię. Domyślam się, że to może być spowodowane jakimś przyrostem masy mięśniowej (?) HELP Chciałam sobie poprawić samopoczucie, zdrowie i wygląd, a tu te rozstępy, tragedia!!! Co z tym zrobić i jak ew. zapobiegać???
Avatar użytkownika
ktosik
 
Posty: 268
Dołączył(a): Śr gru 14 2005, 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozstępy - pomocy

Postprzez Zuziczek » Śr cze 16 2010, 11:29

ja bym proponowała spróbować jakichś kremów na rozstępy a jak to nie pomoże to może dermatolog? nie wiem... jestem w 7 mcu ciąży i nie mam ani jednego rozstępu i nigdy nie miałam więc krem to pierwsze co mi wpadło do głowy... :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Zuziczek
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn mar 08 2010, 13:04
Lokalizacja: śląskie, Rogoźnik (k. Będzina)

Re: rozstępy - pomocy

Postprzez mysiak » Śr cze 16 2010, 12:08

poszukaj maści na blizny, napewno troszke pomoże....
Obrazek
http://www.fertilityfriend.com/home/1b6f2b

15.06.2012 [*] 9tydz
i moje dwa malutkie aniołeczki 2003-2005
Avatar użytkownika
mysiak
 
Posty: 4201
Dołączył(a): Śr sty 12 2005, 01:00
Lokalizacja: zielona góra

Re: rozstępy - pomocy

Postprzez NICOLKA » Śr cze 16 2010, 12:11

Maści albo kremy możesz wypróbować...bo na każdą skóre inaczej reagują...ale całkowicie ich niestety nie zredukujesz... :roll:
Nasze Księżniczki i Aniołeczek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
NICOLKA
 
Posty: 6355
Dołączył(a): Pn paź 04 2004, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: rozstępy - pomocy

Postprzez ktosik » Śr cze 16 2010, 14:35

Dzięki za odpowiedzi. Urodziłam 3 lata temu i w ciąży nie przybył mi ani jeden rozstęp, a teraz... tragedia. Zapisałam się jutro do dermatologa, który jest jednocześnie lekarzem medycyny estetycznej (mam przy okazji problem z zapaleniem skóry, więc dwa w jednym załatwię), mam nadzieję, że poleci cos w miarę skutecznego (bo że się tego pozbyć całkiem nie da to wiem :-(
Avatar użytkownika
ktosik
 
Posty: 268
Dołączył(a): Śr gru 14 2005, 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozstępy - pomocy

Postprzez Ise » Pn cze 21 2010, 14:07

Możesz spróbować maści Cepan około 20 zł, albo Contratubex koszt około 35 zł, ale nie śmierdzi jak Cepan.
To są maści na blizny, oczywiście nie spowodują, że blizna czy rozstępy znikną, ale pozwoli je wyrównać kolorystycznie z resztą skóry i spowoduje ich spłycenie. Mam stare rozstępy na pośladkach, smarowałam się Cepanem i generalnie na pierwszy rzut oka nie są widoczne, oczywiście nadal są, ale już mnie tak nie drażnią:)

Jeśli ćwiczysz, to postaraj się ograniczyć ćwiczenia na przyrost masy mięśniowej, a zastąp je areobowymi (wyszczuplają sylwetkę). Zmniejsz obciążenie, a rób więcej powtórzeń i dbaj o nawilżenie skóry, zarówno balsamami, jak i uzupełniaj płyny (wodę) podczas ćwiczeń. Staraj się robić przerwy i nie dopuszczać do naderwania mięśni.
Być może masz jakiś problem ze skórą, skoro wcześniej nie miałaś takich problemów, a teraz skóra praktycznie pęka...
Obrazek
Avatar użytkownika
Ise
 
Posty: 698
Dołączył(a): Śr gru 30 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Re: rozstępy - pomocy

Postprzez ktosik » Pn cze 21 2010, 21:51

Dziewczyny, zabijecie mnie śmiechem. Byłam u tego lekarza (przy okazji dostałam antybiotyk ze sterydami na te moje zapalenie skóry przy nosie...) i jak zobaczył te moje "rozstępy" to się... zdziwił - buahahaha. To są popękane naczynka! Swoją drogą to nie wiem co lepsze - taka ilość popękanych naczynek może podobno świadczyć o jakimś powazniejszym problemie z krążeniem (szczególnie, że na udzie mam mocno "wystającą" żyłę - jeszcze nie żylak, ale prawie, a dwa dni temu - to chyba ta sama żyła - wyszła też na łydce). Mam się zgłosić szybko do chirurga naczyniowego i zbadać przepływ krwi w żyle.

Ps To teraz się śmiejcie :P
Avatar użytkownika
ktosik
 
Posty: 268
Dołączył(a): Śr gru 14 2005, 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozstępy - pomocy

Postprzez Ise » Pn cze 21 2010, 22:18

No czyli jednak jakiś inny problem...

Prawdę mówiąc nie wiem jak walczyć z naczynkami, czy to zniknie, czy nie. Ale sprawdź, tak jak lekarz mówi, lepiej wiedzieć na czym się stoi i podjąć odpowiednie kroki, aby pozbyć się problemu.

Powodzenia!
Obrazek
Avatar użytkownika
Ise
 
Posty: 698
Dołączył(a): Śr gru 30 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Re: rozstępy - pomocy

Postprzez kate44 » Śr maja 08 2019, 11:15

Może też po prostu zadbaj o dobre nawilżenie skóry. Jest to podstawa, by była ona jędrna i zdrowo wyglądała. Dobrymi kosmetykami można sporo zdziałać. Wybrałam krem witaminowy HB i nie zmieniam go na razie na żaden inny. Pasuje mi idealnie i przy tym ładnie pachnie.
kate44
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr gru 20 2017, 16:39

Re: rozstępy - pomocy

Postprzez Martyncia » Cz maja 09 2019, 10:44

Ja bym zapytała o radę specjalistów z kliniki Fabskin na Bemowie. Koleżanka znajomych robiła w tamtej warszawskiej klinice korektę doliny łez i podobno efekty bardzo ją zadowalają.
Martyncia
 
Posty: 318
Dołączył(a): Wt maja 08 2018, 09:43

Re: rozstępy - pomocy

Postprzez marysienka » Wt maja 14 2019, 16:34

a moze laserem to potraktowac? ja sie tak pozbylam swoich a mialam spore po ciazy :) teraz jest o niebo lepiej, klika Dermed w Krakowie, tam robilam :) swietna kadra, mila atmosfera, polecam
marysienka
 
Posty: 565
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości

cron