I Komunia Święta

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

I Komunia Święta

Postprzez sylwus » Cz cze 03 2010, 23:08

Mój Adaś za rok przystąpi do I Komunii Świętej, ponieważ temat jest dość świeży bo właśnie u nas w Parafii trwa biały tydzień, zaczęłam zastanawiać się jak to będzie za rok u nas.... :eusa_think:

Napewno niektóre z Was maja już jakieś doświadczenia, chętnie poczytam :D
Kiedy dowiaduje się o terminie? Czy ciężko jest przebrnąć przez przygotowania i nasze i dzieci w szkole, kościele? Gdzie robić... w domu czy w lokalu? itd..

Syn mojej siostry też będzie szedł za rok do Komunii i niewykluczone że nam ten sam termin przypadnie, a ja niekoniecznie chciałabym robić imprezkę z rodziną szwagra :wink:
Jednak babcia wspólna, M jest chrzestnym u siostrzeńca i w końcu to moja najbliższa rodzina.
Avatar użytkownika
sylwus
 
Posty: 1771
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: I Komunia Święta

Postprzez admisia » Pt cze 04 2010, 00:01

My już po :wink: Przygotowania rzeczywiście zaczęły się rok wcześniej i najszybciej rezerwowaliśmy restaurację i jak się okazało rok to za późno :shock: ale, że otworzyli nowy lokal, to nam się udało. Co do terminu komunii św. to jest to ustalane z góry, np. w pierwszą niedzielę maja, drugą itd. parafie mają to już ustalone od zawsze. Alby były szyte na miarę, ks. proboszcz wybrał jeden wzór dla wszystkich i z tym był największy problem, bo firma Opus (monopolista w tej branży :evil: ) wcale na wymiar alb nie poszył i nawet parę dni przed komunią niektóre dzieci nie miały strojów. Generlanie, firma do bani :evil: Poprawka za poprawką itd. A tak poza tym to luzik :wink:
UBRANKA 56-134 DZIEWCZYNKA/CHŁOPIEC --- http://allegro.pl/koszulki-bluzeczki-ro ... 90283.html

ZABAWKI --------- viewtopic.php?f=41&t=72542

Obrazek
Obrazek
Obrazek
admisia
 
Posty: 2907
Dołączył(a): So cze 24 2006, 23:50
Lokalizacja: Opole

Re: I Komunia Święta

Postprzez Aki » Pt cze 04 2010, 06:31

W mojej parafii I Komunia jest zawsze w pierwszą niedzielę maja. Alby szyje krawcowa wybrana przez proboszcza.
Przygotowania były lajtowe :wink: od września do maja 4x spotkania dla rodziców, ale chyba tylko takie pro forma, bo i tak
szczegółami zajmowały się trójki klasowe. Dzieci od połowy marca miały 10 minutowe próby śpiewu po niedzielnej mszy i od poniedziałku do piątku (5 dni) przed samą komunią, odbywały się godzinne próby pt.: jak to wszystko ma wyglądać.
Dzieci mają w szkole religię z księdzem udzielającym im I Komunii, więc żadnych egzaminów, przepytywania nie było. Zwyczajna religia 8)
Imprezka w domu: teściowa trochę pomogła, resztę zrobiłam sama i było bardzo fajnie. Dużo taniej niż w knajpie :idea:
Znajoma miała podwójne przyjęcie z siostrą: udało im się super, większość gości wspólna.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Aki
 
Posty: 4415
Dołączył(a): Cz wrz 23 2004, 00:00
Lokalizacja: Kwiecień 2005

Re: I Komunia Święta

Postprzez MAGDA1977 » Pt cze 04 2010, 18:29

sylwus napisał(a):Mój Adaś za rok przystąpi do I Komunii Świętej, ponieważ temat jest dość świeży bo właśnie u nas w Parafii trwa biały tydzień, zaczęłam zastanawiać się jak to będzie za rok u nas.... :eusa_think:

Napewno niektóre z Was maja już jakieś doświadczenia, chętnie poczytam :D
Kiedy dowiaduje się o terminie? Czy ciężko jest przebrnąć przez przygotowania i nasze i dzieci w szkole, kościele? Gdzie robić... w domu czy w lokalu? itd..

Syn mojej siostry też będzie szedł za rok do Komunii i niewykluczone że nam ten sam termin przypadnie, a ja niekoniecznie chciałabym robić imprezkę z rodziną szwagra :wink:
Jednak babcia wspólna, M jest chrzestnym u siostrzeńca i w końcu to moja najbliższa rodzina.

Sylwia ja sie w parafi dowiadywałam o termin i wiem że u nas jest zawsze w trzeci tydzień maja to wypada u nas 15 maja.teraz nawiększy problem mamy z zawówieniem sali.Ech chciala bym tak do 90 zł/os cos znaleśc i blisko gdzies.I juz w jednej sa die rezerwacje :evil: .My robimy w lokalu bo nasze m3 się nie nadaje na takie duże przyjęcie
Avatar użytkownika
MAGDA1977
 
Posty: 3218
Dołączył(a): Cz maja 04 2006, 10:34
Lokalizacja: Łódź

Re: I Komunia Święta

Postprzez sylwus » So cze 05 2010, 19:47

Kobitki a jak ja mam się dowiedzieć o termin w parafii? :?
Może siostra wie jak u niej to przynajmniej bym wiedziała czy będziemy robić razem czy osobno...

A jakie prezenty się teraz daje na Komunię? Mam na myśli prezent dla siostrzeńca od mojego M -czyli chrzestnego.
Avatar użytkownika
sylwus
 
Posty: 1771
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: I Komunia Święta

Postprzez Aki » N cze 06 2010, 07:21

W kwestii terminu - wstąp do zakrystii/zadzwoń do biura parafialnego i zapytaj.
Co do prezentów: jeśli dziecko jest "wszystko mające", to chyba najlepiej kasa. Inne fajne (moim zdaniem) prezenty to: teleskop, lornetka, trampolina, jeśli mają ogród. Można też podarować jakąś konsolę do gier.
Avatar użytkownika
Aki
 
Posty: 4415
Dołączył(a): Cz wrz 23 2004, 00:00
Lokalizacja: Kwiecień 2005

Re: I Komunia Święta

Postprzez MAGDA1977 » N cze 06 2010, 10:34

Sylwia dowiedzieć sie możesz w kancelarii parafialnej.
A co do prezentów to koleżanka w poście wyżej napisala kilka ciekawych ropozycji a wybór jest baaardzo szeroki.Można jeszcze się dopytac rodziców może podsuna jakis pomysł ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
MAGDA1977
 
Posty: 3218
Dołączył(a): Cz maja 04 2006, 10:34
Lokalizacja: Łódź

Re: I Komunia Święta

Postprzez sylwus » Pn cze 07 2010, 23:23

Ze wstępnych ustaleń wiem że w tym roku Komunie były w 4-tą niedziele maja a u siostry w 2-gą.
Idąc tym śldem raczej nie powinny nam się pokryć terminy.
Co do imprezki... zbyt wielu gości się nie naliczę więc chyba raczej wyprawimy młodemu Komunię w domku.

Wiem od jednej z mam z II kl. że obowiązkowo dziecko musiało zbierać "ziarenka" na coniedzielnych mszach! Nieobecności trzeba było usprawiedliwiać!
Ostatnie 2 miesiące to spotkania organizacyjne w kościele 3xw tyg.
A 2 tyg przed to codzienne/godzinne próby.
Nie wspomne o katechetce, której już teraz dzieci w 1klasie nie trawią i która wciąż maglowała dzieciaki z modlitw. Wiem też że dzieci szły do Komunii w albach, parafia wybrała swoją firmę szyjącą która niektóre stroje na dzień przed, z poprawek dopiero oddała :?
Jakoś mnie to wszystko przeraża...

Magda a Ty ilu osób się spodziewasz?
Niewiem jakiego lokalu i na ile osób szukasz ale ja gdybym się zdecydowała jednak na lokal to zapewne ponownie na ten w którym 3 lata temu organizowałam Tulkowe chrzciny.
W miare tanio i rodzinnie wówczas było.
Podczytałam na innym wątku... gdzie na obóz jedzie Jula?
Ja szukam dla Adasia półkolonii na sierpień i nic znaleźć nie mogę :( a my z M niestety cały miesiąc pracujemy.
Avatar użytkownika
sylwus
 
Posty: 1771
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: I Komunia Święta

Postprzez sylwiah2 » N sty 23 2011, 15:57

Odgrzebuję wątek :wink:
Nas w tym roku czeka komunia...
Nie moge sie przełamać do zorganizowania jej w lokalu jakoś wydaje mi się to bardzo rodzinne przyjecie...co robic w lokalu z dziećmi?
Raczej zastanawiam się na firmą catterignową w domu-ma ktoś takie doświadczenia?
Julia-20.08.2002r
Maja-22.07.2005r
Avatar użytkownika
sylwiah2
 
Posty: 5367
Dołączył(a): Wt wrz 28 2004, 00:00
Lokalizacja: Krakooof miasto czarów i cudów:)

Re: I Komunia Święta

Postprzez anagas » Wt lut 01 2011, 14:10

podbijam 8)

sylwiah2 niestety nie wiem co mogłabyś z dziećmi robić w lokalu :? tam gdzie robiła moja kuzynka mają ogród i 3 huśtawki niestety dzieci było tak dużo bo nie tylko goście mojej kuzynki ale i inne komunie były, stoliki były oddzielane murkami kwaitowymi beznadzieja po 4 godzinach byłam wypruta na maxa i chciałam jak najszybciej się zebrać do domu, na szczęście pogoda była rewelacyjna więc dzieci więcej czasu spędzały na zewnątrz nie wiem jak by to było gdyby deszcz padał :eusa_think: ale słyszałam że są lokale bardziej przystosowane dla dzieci;)
co do firm kateringowych nie mam doświadczenia zuuupełnie.

A któraś mama sama organizuje przyjęcie???
Szczęśliwa środowa córeczka Majta 27.02.2002
Obrazek
marcowy 13 piątek 2009 urodzona niespodzianka - Lusinda
Dominika 18 tc ur zm 17 luty 2010
Obrazek
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6071918[/size]
Avatar użytkownika
anagas
 
Posty: 332
Dołączył(a): N lip 26 2009, 10:03

Re: I Komunia Święta

Postprzez alanka28 » Wt lut 01 2011, 16:00

Wtrącę sie wam w wątek :mrgreen:


Ja organizowałam komunię syna w domu.
Ale troszkę sobie uprościłam sprawę bo zrobiłam dwa rodzaje salatek ,ugotowałam zupę i do drugiego ziemniaki tylko a mięska i patery z surówkami miałam zamówione w sprawdzonej restauracji :D Ciasta i tort też miałam pozamawiane więc z głowy! :eusa_whistle:
Nie miałam dużo gości bo tylko najbliższa rodzina więc dużo podawania i sprzątania nie bylo ale gdybym miała więcej osób mieć to nie wiem czy bym się zdecydowala organizować sama...
Bo jednak jest to szczególny dzień dla dziecka i jemu powinno się poświęcić dużo czasu no i wiadomo ze nawet jak odpadają sprawy gotowania to i tak jest co robić... :wink:


Powodzenia w organizacjach wam życzę!!! :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
alanka28
 
Posty: 2481
Dołączył(a): Wt lip 08 2008, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Re: I Komunia Święta

Postprzez sylwiah2 » Wt lut 01 2011, 22:50

Ja też zrobię w domu-postanowione :D
Nie będę miała dużo ludzi, rodzeństwo ich rodziny,chrzestny,babcie i 2 prababcie,czyli w sumie tylko o 4 osoby więcej niż np na świątecznym obiedzie :D
Dam radę :wink:
Zrobię tak jak Alanka,że co się da zamówię.
Julia-20.08.2002r
Maja-22.07.2005r
Avatar użytkownika
sylwiah2
 
Posty: 5367
Dołączył(a): Wt wrz 28 2004, 00:00
Lokalizacja: Krakooof miasto czarów i cudów:)

Re: I Komunia Święta

Postprzez anagas » Śr lut 02 2011, 07:23

Alanka, Sylwiah to mnie podbudowałyście bo w klasie u córki nie znam mamy która by organizowała sama z którą bym nie rozmawiała to robi w restauracji :roll: fakt nie przepytałam 26 mam no ale z 15 to na bank :eusa_boohoo:

Sylwiah a mam pytanie odnośnie zaproszeń czy dajecie czy zapraszacie słownie???
Szczęśliwa środowa córeczka Majta 27.02.2002
Obrazek
marcowy 13 piątek 2009 urodzona niespodzianka - Lusinda
Dominika 18 tc ur zm 17 luty 2010
Obrazek
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6071918[/size]
Avatar użytkownika
anagas
 
Posty: 332
Dołączył(a): N lip 26 2009, 10:03

Re: I Komunia Święta

Postprzez MAGDA1977 » Śr lut 02 2011, 11:24

Ja gdybym nie miała malego (38 m2) mieszkania to na bank bym robiła sama.Ale wynajelismy sale z kucharkami .Menu ustalimy z nimi ,kupimy potrzebne produkty i one nam ugotują.
Zaproszenia my kupimy i rozdamy gościom ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
MAGDA1977
 
Posty: 3218
Dołączył(a): Cz maja 04 2006, 10:34
Lokalizacja: Łódź

Re: I Komunia Święta

Postprzez anagas » Śr lut 02 2011, 12:00

MAGDA1977 napisał(a):Ja gdybym nie miała malego (38 m2) mieszkania to na bank bym robiła sama
ha paradoksalnie powiem że jak miałam 33 m2 to mogłam więcej gości przyjmować co prawda warunki spartańskie ale było na czym siedzieć teraz mamy 2x tyle i problem u sadzeniem 8 osób :?

Magda a już rozdajecie zaproszenia ??? ja myślałam o zaproszeniach w święta Wielkanocne ale teraz widzę że one są raptem 3 tyg przed komunią to chyba za późno nie???
Szczęśliwa środowa córeczka Majta 27.02.2002
Obrazek
marcowy 13 piątek 2009 urodzona niespodzianka - Lusinda
Dominika 18 tc ur zm 17 luty 2010
Obrazek
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6071918[/size]
Avatar użytkownika
anagas
 
Posty: 332
Dołączył(a): N lip 26 2009, 10:03

Re: I Komunia Święta

Postprzez MAGDA1977 » Cz lut 03 2011, 10:38

Oj tak za późno ja juz w tym miesiącu bedę kupowac i jak najszybciej je poroznosic.Im wcześniej tym lepiej bo goście będa mieli więcej czasu na przygotowanie sie ;)
A co do mieszkania to ja mam M3 i pokoik 12 m2 to bym musiala chyba meble powystawiac by wszystkich jakoś zmieścić a i kuchnia tez mikrus jest to bym chyba szału dostala z przygotowywaniem menu.Więc ja sobie chce w ten dzien mieć jak najmniej stresu ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
MAGDA1977
 
Posty: 3218
Dołączył(a): Cz maja 04 2006, 10:34
Lokalizacja: Łódź

Re: I Komunia Święta

Postprzez sylwiah2 » Cz lut 03 2011, 15:08

Zaproszenia będziemy rozwozić mówicie że już czas?
Widziałam ładne na allegro wysyłasz zdjęcie dziecka i robią -idę odgrzebać ;)
Julia-20.08.2002r
Maja-22.07.2005r
Avatar użytkownika
sylwiah2
 
Posty: 5367
Dołączył(a): Wt wrz 28 2004, 00:00
Lokalizacja: Krakooof miasto czarów i cudów:)

Re: I Komunia Święta

Postprzez anagas » Cz lut 03 2011, 22:58

Magda no tak pewno i tak stres nas nie opuści :?

Dzięki za inf o zaproszeniach

sylwiah2
http://allegro.pl/zaproszenia-i-komunia ... 86704.html o tych zaproszeniach mówisz???
Szczęśliwa środowa córeczka Majta 27.02.2002
Obrazek
marcowy 13 piątek 2009 urodzona niespodzianka - Lusinda
Dominika 18 tc ur zm 17 luty 2010
Obrazek
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6071918[/size]
Avatar użytkownika
anagas
 
Posty: 332
Dołączył(a): N lip 26 2009, 10:03

Re: I Komunia Święta

Postprzez sylwiah2 » Pt lut 04 2011, 13:28

Julia-20.08.2002r
Maja-22.07.2005r
Avatar użytkownika
sylwiah2
 
Posty: 5367
Dołączył(a): Wt wrz 28 2004, 00:00
Lokalizacja: Krakooof miasto czarów i cudów:)

Re: I Komunia Święta

Postprzez sylwus » Pn lut 07 2011, 22:16

jestem i ja :D

Ostatecznie organizujemy wspólnie z siostrą, bo niestety nasi synowie idą do Komunii jednego dnia. Zachwycona nie jestem, ale innego wyścia nie miałam.
Ciężko było nam się dogadać co do lokalu a i jeszcze menu przed nami.
Tak, ze względu na fakt że to impreza "łączona" nie miałam wyboru i trzeba było salę zamówić.

Zaproszenia też mamy z allegro i też ze zdjęciem, i już zapraszamy :D

Szczerze powiem że przygotowania to Komunii mnie meczą :?
Muszę dziecku usprawiedliwiać nieobecność na niedzielnej mszy gdy jest np.chore
Może mieć 3 nieusprawiedliwione w roku szkolnym (dzieci zbierają "ziarenka" poza tym p.katechetka bacznie lustruje kto jest a kogo nie ma)
Do tego ciagłe zebrania jak nie z księdzem to z katechetką właśnie.
No i ciągle kaska..... a to alby (a przeciez spodnie z koszulą i tak kupic muszę a wyboru nie mieliśmy) a to medaliki, świece, ksiażeczki, różańce itd.... (dla wszystkich jednakowe) a gdzie jeszcze samo przyjęcie??
Wcale mnie ta imprezka nie cieszy, i jak pomyślę że za 3 lata bedę miała powtórkę to...ehh


Napiszcie co Waszym zdaniem może być prezentem komunijnym?
Pytam bo mój M jest chrzestnym u siostrzeńca a i mnie goście pytanie zadają co Adasiowi sprezentować :eusa_think:
Avatar użytkownika
sylwus
 
Posty: 1771
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: I Komunia Święta

Postprzez -JUSTYNA » Śr lut 16 2011, 16:08

Oj mnie to czeka ale za 2 lata :shock:
W zeszłym roku byliśmy na komunii siostrzeńca. Kupiliśmy mu taki całkiem niedrogi aparat cyfrowy. Od chrzestnej dostał boomboxa, chrzestny poszedł w pamiątki czyli coś ze złota, jedni dziadkowie sfinansowali strój a drudzy dali pieniążki
MOGŁABYM NIE SPAĆ TYLKO PO TO BY SŁYSZEĆ JAK ODDYCHASZ, PATRZEĆ JAK SIĘ UŚMIECHASZ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Miłość może i nie wprawia świata w ruch, ale muszę przyznać, że nadaje temu ruchowi sens"
Avatar użytkownika
-JUSTYNA
 
Posty: 3726
Dołączył(a): Pn sie 23 2004, 00:00
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Mińsk Mazowiecki

Re: I Komunia Święta

Postprzez ewula144 » N lut 03 2013, 17:35

podbijam temat, ja tez chyba musze zrobic w domu, bedzie około 12 osób, jakie potrawy przygotować, macie jakies pomysły?
Obrazek
Avatar użytkownika
ewula144
 
Posty: 249
Dołączył(a): Pn lut 07 2005, 01:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 62 gości