Wyprawka

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Wyprawka

Postprzez sylka » Śr maja 27 2009, 07:35

Dziewczynki - macie może jakąś liste "wyprawkową" ? Kumpela rodzi 15 lipca obiecałam jej swoją a nie mogę jej znaleść :lol: :lol: :lol:
Jakby któraś miała bardzo poprosze 8-)
Obrazek
sylka
 
Posty: 2565
Dołączył(a): Pn kwi 25 2005, 00:00
Lokalizacja: Gniezno

Re: Wyprawka

Postprzez Agava » Śr maja 27 2009, 07:59

Tu masz listę ze styczniówek 2006:

Na początek trochę humoru, a listy są poniżej , a konkretnie 3.

Ku przestrodze …

Przestroga dla wszystkich przyszłych rodziców

Zapomnij o poradnikach na temat wychowywania dzieci i przestań bujać w obłokach. Oto dziewięć sposobów na sprawdzenie, czy jesteś już gotowy(a) zostać dobrym rodzicem.

Kobiety:

1. Włóż szlafrok i przymocuj na brzuchu worek z grochem. Trzymaj go tam przez 9 miesięcy. Po tym czasie wyjmij z worka 10 procent grochu.

Mężczyźni:

Aby przygotować się do ojcostwa, pójdź do najbliższej apteki, wyłóż całą zawartość portfela na ladę i oddaj aptekarzowi. Następnie pójdź do supermarketu i załatw, by cała Twoja pensja była co miesiąc przelewana bezpośrednio na konto sklepu.

1. Aby przekonać się , jak będą wyglądały Twoje noce, powinieneś chodzić po pokoju od 5 po południu do 22:00 wieczorem, nosząc mokry tobołek o wadze około 5 kilogramów. O 22:00 odłóż tobołek, nastaw budzik na północ i idź spać. O północy wstań i chodź po pokoju z tobołkiem na rękach do godziny pierwszej. Nastaw budzik na 3:00 rano. Ponieważ nie możesz zasnąć, wstań o 2:00 i weź sobie coś do picia. Wróć do łóżka o 2:45. Wstań , gdy budzik zadzwoni o 3:00 Śpiewaj piosenki przy zgaszonym świetle do godziny 4:00 Ustaw budzik na 5:00. Wstań. Zrób śniadanie. Postępuj tak przez 5 lat. Sprawiaj wrażenie zadowolonego z życia.

2. Aby przygotować się do karmienia dziecka - wydrąż melon, robiąc mu z boku mały otwór o średnicy piłeczki pingpongowej. Zawieś na sznurku u sufitu i rozbujaj. Weź miseczkę wodnistej papki i spróbuj za pomocą łyżeczki przełożyć jej połowę do wnętrza bujającego się melona, udając przy tym, ze jesteś samolotem. Drugą połowę papki wylej sobie na kolana. Jesteś już gotów karmić roczne niemowlę. Aby przygotować się na karmienie raczkującego dziecka, rozsmaruj dżem na kanapie i wszystkich zasłonach. Ukryj paluszek rybny za szafą i zostaw go tam na parę miesięcy.

3. Ubieranie maluchów nie jest wcale takie łatwe, jak się wydaje. Kup ośmiornicę i siatkową torbę . Spróbuj włożyć ośmiornicę do torby tak, by żadne jej ramie nie wystawało na zewnątrz. Czas przeznaczony na to zadanie: całe przedpołudnie.

4. Przygotuj się do wyjścia rano z domu. Czekaj pół godziny przed drzwiami do ubikacji. Wyjdź z domu. Wróć. Wyjdź ponownie. Wróć. Wyjdź i odejdź kilkanaście metrów od domu. Wróć. Wyjdź i oddalaj się bardzo powoli. Po drodze zatrzymuj się , by dokładnie przyjrzeć się każdemu niedopałkowi na chodniku, każdej gumie do żucia, każdemu papierkowi i każdemu martwemu owadowi. Wróć pod dom. Krzycz głośno, ze masz już tego wszystkiego dosyć, aż sąsiedzi staną w oknach i z zaciekawieniem zaczną się na Ciebie gapić. Teraz jesteś już gotów, by zabrać swojego malucha na spacer.

5. Pójdź do supermarketu, zabierając ze sobą cokolwiek, co przypomina dziecko w wieku przedszkolnym. Najlepiej nadaje się do tego dorosły kozioł. Jeśli chciałbyś mieć więcej niż jedno dziecko, weź ze sobą kilka kozłów. Zrób sprawunki na cały tydzień , nie spuszczając ich z oczu ani na chwilę. Zapłać za wszystko, co kozły zjedzą lub zniszczą.

6. Naucz się na pamięć imion bohaterów dobranocek. Kiedy zorientujesz się , że śpiewasz podczas kąpieli "Ja jestem pan Tik-Tak", jesteś gotów, by zostać rodzicem.

7. Pamiętaj, aby wszystko to, co mówisz, powtarzać przynajmniej pięć razy.

Zanim dorobisz się potomstwa poszukaj ludzi, którzy mają już dzieci. Krytykuj ich bezustannie za brak konsekwencji i cierpliwości, za to, że nie uczą swoich pociech dyscypliny i że pozwalają im na wszystko. Doradzaj im bez przerwy, co powinni zrobić, by dzieci wcześniej szły spać, jak mają nauczyć je dobrych manier i zachowania przy stole. Ciesz się tym okresem. Nigdy później nie będziesz już tak doskonałym ekspertem w wychowywaniu dzieci

Wyprawka dla dzidzi:
1. ŁÓŻECZKO +
2.MATERACYK DO ŁÓŻECZKA pół-twardy +
3.POŚCIEL-KOŁDERKA+PODUSZKA poduszka przyda się później +
4.POŚCIEL-POSZEWKI 2 kpl. 2-częściowe i 1 szt. ochraniacz krótki na początek +
5.PRZEŚCIERADŁA NA MATERACYK myślę, że na gumkę 3 szt.
6.CERATKI POD PRZEŚCIERADŁO DO ŁÓŻECZKA 2 szt. można kupić po porodzie, chyba, że maluch będzie chowany w tetrze to wtedy niezastąpione od pierwszych dni
7.OCHRANIACZ DŁUGI później jak dziecko zacznie się kręcić w łóżeczku
8. PRZEWIJAK NA ŁÓŻECZKO
9. POKROWIEC FROTTE NA PRZEWIJAK
10.ŚPIWOREK DO SPANIA świetna rzecz, dzidzia się nie wykopuje i nie martwimy się czy nie zmarznie w nocy też później – jak dzidzia podrośnie
11.POJEMNIKI NA PIELUSZKI I KOSMETYKI PRZYCZEPIENE DO ŁÓŻECZKA 2szt z IKEA
12.WÓZEK ZE SPACERÓWKĄ lub spacerówkę osobno później jak zacznie siedzieć+
13.PARASOLKA DO WÓZKA zastanowię się podczas spacerów z dzidzią, czy to potrzebne, na pewno nie wcześniej niż zacznie siedzieć. +
14.OSŁONA PRZECIWDESZCZOWA NA WÓZEK czasami w kpl. z wózkiem +
15.MOSKITIERA DO WÓZKA czasami w zestawie z wózkiem, albo jako gratis, może się przydać latem
16. FOTELIK SAMOCHODOWY 0-13KG
17. KOCYK lżejszy polarowy +
18. KOCYK bawełniany
19. KOCYK grubszy i większy np.akrylowy
20.POŚCIEL DO WÓZKA poduszeczka +kołderka +poszewki
21. OCIEPLENIE NA NÓŻKI DO SPACERÓWKI NA ZIMĘ można dokupić później lub w komplecie ze spacerówką
22. BUTELKA balonik np. Canpol lub Avent
23.LAKTATOR RĘCZNY Z POMKĄ najlepiej Avent isis to dość drogi sprzęt więc zastanowię się po urodzeniu czy będzie mi potrzebny, dobra rzecz jak będę chciała wrócić do pracy bo ktoś będzie mógł podawać dziecku odciągnięte mleko.
24.PODGRZEWACZ DO BUTELEK I SŁOICZKÓW niestety też drogi np. Canpol
25.TERMOSIK DO BUTELEK
26.WKŁADKI LAKTACJNE z 40szt lub paczkę wielokrotnego użytku
27. BIUSTONOSZ DO KARMIENIA co najmniej 2 szt.
28. KOSZULA NOCNA DO KARMIENIA co najmniej 2szt
29. BLUZKI NA DZIEŃ Z ŁATWYM DOSTĘPEM DO PIERSI co najmniej 2 szt. jeśli będę karmić naturalnie do kupienia po urodzinach maluszka
30.ROŻEK świetna rzecz przy karmieniu noworodka, jakoś wygodniej i stabilniej się go trzyma, i podobno lepiej śpią w łóżeczku, bo są otulone 2szt może być używany jako kołderka do wózka lub pod plecki w gondoli.
31.PODUSZKA DO KARMIENIA (http://www.maluchy.com.pl)
32.SZCZOTKA DO MYCIA BUTELEK. (http://www.maluchy.com.pl)
33.ŚLINIAKI 2szt na początek miękkie frotte, później 1 szt. plastikowy z IKEI jak już zacznie samodzielnie jeść
34.PROSZEK DO PRANIA np. JELP
35. PŁYN DO PRANIA RĘCZNEGO DLA MALUSZKA LUB PŁATKI MYDLANE
36.PIELUCHY TETROWE około 20szt +5 szt większych
37.PIELUCHY FLANELOWE około 6szt.
38.PIELUCHY JEDNORAZOWE najlepiej pampers paczka na początek
39.CHUSTECZKI WILGOTNE na początek kupie zestaw z pudełkiem-szalenie przydatna rzecz! I chyba PAMPERS.
40.SUDOKREM LUB LINOMAG do pupy
41.ALANTAN zasypka (można używać też mąki ziemniaczanej, łagodzi wszelkie podrażnienia skórne, potówki itp.)
42. PLEDZIK Z CERATKĄ DO PRZEWIJANIA
43.MAŁA MISECZKA NA WODĘ DO PRZEMYWANIA PUPY I TWARZY 2szt
44.WANIENKA
45.RĘCZNIKI Z KAPTURKIEM 2 szt.
46.NOŻYCZKI+OBCĄŻKI do obcinania małych paznokietków
47.GRUSZKA do odciągania flegmy z nosa, najmniejszy rozmiar
48.GAZA np. do przemywania pępka
49.WACIKI I PAŁECZKI GRUBSZE
50.PŁATKI DO PRZEMYWANIA OCZU I TWARZY
51.KREM DO TWARZY np. bambino
52.SZCZOTECZKA DO WŁOSÓW z miękkiego włosia
53.MYJKA FROTTE 2 szt. taka zakładana na dłoń, mydło lepiej się pieni i szybciej myje się brzdąca
54.MYDŁO na początek jak najmniej uczuleniowe, np. bambino
55.OLIWKA chyba też zacznę od bambino
56.TERMOMETR POKOJOWY do mierzenia temperatury otoczenia w pokoju maluszka
57.KAFTANIKI 6szt rozm. 62
58.BODY 6szt. z długim rękawem rozm.62
59.BODY 6 szt. z krótkim rękawem rozm.62
60. KOSZULKI 4szt
61.ŚPIOSZKI 6szt. rozm.62
62.PAJACYKI ROZPINANE W KROKU CIENKIE po domu zamiast śpiochów i koszulki
63.CZAPECZKI bawełniane cienkie 2szt.
64.CZAPECZKA welurowa albo z cienkiej wełenki lub polarowa wyjściowa 1 szt.
65.SKARPETKI frotte 6 par.
66.RĘKAWICZKI BAWEŁNIANE 2 szt. żeby dzieciątko się nie drapało po buzi jak będę się bała obcinać pazurki na takich małych paluszkach
67.PAJACYK welurowy lub polarowy wyjściowy wiosenny 2 szt. rozm. 62
68. BLUZA LUB SWETEREK NA CHŁODNIEJSZE DNI 2szt
69.SPIRYTUS 70% do przemywania pępka i smarowania kręgosłupa, po każdej kąpieli
70.SÓL FIZJOLOGICZNA do zakraplania np. noska gdy jest katar-rozpuszcza wydzielinę i dziecku łatwiej oddychać.
71.ZAKRAPLACZ ułatwia odmierzanie, np. soli fizjologicznej
72.PARACETAMOL W CZOPKACH wiadomo po co, warto mieć na wszelki wypadek w apteczce
73.HERBATKA KOPERKOWA w razie gdyby brzdąc miał problemy z brzuszkiem, wypróżnianiem, gazami lub kolką
74.RUMIANEK do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin).
75. MAŚĆ NAGIETKOWA - działa gojąco i regenerująco na skórę. Jest to maść pierwszej pomocy w razie pojawienia się wysypki
76.TERMOMETR LEKARSKI
77.GENCJANA - roztwór wodny (pomocna przy pleśniawkach) oraz spirytusowy (do pielęgnacji pępka).
78.SZLAFROK CIENKI
79.OBUWIE DOMOWE
80.KLAPKI POD PRYSZNIC
81.RĘCZNIKI 2szt
82.MAJTKI POPORODOWE JEDNORAZOWE
83. BARDZO SZEROKIE PODPASKI ALBO PIELUCHY JEDNORAZOWE DLA DOROSŁYCH
84.PODUSZKA Z DZIURKĄ UŁATWIAJĄCA SIADANIE[list=][/list]



TU ze Starynkiewicza - szpital w W-wie:
• Dla Mamy:
1. Koszula do porodu
2. Koszula po porodzie (sugeruję taką do karmienia)
3. Podpaski (najlepiej wkłady poporodowe albo pieluchy Bella takie zwykłe)
4. Woda niegazowana Soki (Najchętniej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy. Odradza się spożywanie soków, napojów, uczulających dzieci, np. truskawowych, z owoców cytrusowych)
• Ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa.
• Przysmaki energetyczne (czekolada, ulubione ciasteczka itp.)
• Owoce (jabłka, śliwki kalifornijskie) surowe lub z kompotu


5. Przybory toaletowe :
• Kosmetyki (bezzapachowy dezodorant, pasta, szczoteczka, delikatne mydło, mydło / płyn do higieny intymnej w wyciagiem kory dębu, szampon, kosmetyki do makijażu, szczotka, grzebień do włosów, nożyczki, pilniczek do paznokci, zmywacz.) . Pomadka natłuszczająca


6. Kubek, sztućce (jak byłam na patologii to dali mi szpitalne ale większość dziewczyn miała swoje)
8. Majtki poporodowe
9. Reszta rzeczy standardowych do szpitala (kapcie, szlafrok itd.)
• Soki (Najchętniej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy. Odradza się spożywanie soków, napojów, uczulających dzieci, np. truskawowych, z owoców cytrusowych)
• Ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa.
• Przysmaki energetyczne (czekolada, ulubione ciasteczka itp.)
• Owoce (jabłka, śliwki kalifornijskie) surowe lub z kompotu


Dla Maluszka:
1. Rożek
2. Kocyk
3. Pieluszki jednorazowe
4. Pieluszki tetrowe (4 szt.)
5. Chusteczki wilgotne
6. 3-4 komplety ubranek (czapeczki , rękawiczki , skarpetki)
7. ręcznik
Z wywiadów z dziewczynami wiem, ze warto zabrać jeszcze laktator, z papierem toaletowym faktycznie różnie bywa, więc chyba warto zabrać, chociaż jak byłam tam w grudniu to papier i reczniki były właściwie zawsze, ale lepiej rolkę zabrać. To chyba tyle. Moja torba juz tydzień stoi spakowana

Art. higieniczne i kosmetyczne
• Kosmetyki (bezzapachowy dezodorant, pasta, szczoteczka, delikatne mydło, mydło / płyn do higieny intymnej w wyciagiem kory dębu, szampon, kosmetyki do makijażu, szczotka, grzebień do włosów, nożyczki, pilniczek do paznokci, zmywacz.)
• Ręczniki (co najmniej 2-3)
• Ręcznik papierowy, jednorazowy, lepszej jakości (do wycierania krocza).
• Podpaski nocne (polecane przez psd: pieluchy Bella, największy rozmiar)
• Wkładki laktacyjne (polecane przez psd: Bella, Gerber-ultracienkie, bez ceratek-pakowane po 24 sztuki.)
• Papier toaletowy
• Jednorazowa maszynka do golenia (polecane przez psd). M.K. poleca wcześniejsze przygotowanie się przy pomocy łagdnego kremu depilującego Veet.
• Jednorazowy zestaw do lewatywy (polecane przez psd)
Bielizna
• Majtki jednorazowe, z siateczki (nie z fitolizyny), do nabycia w aptece
• Staniki laktacyjne
• Kapcie
• Klapki pod prysznic
• Szlafrok
• Koszule nocne, rozpinane. (Zapytaj czy można mieć własne. Ze względów praktycznych, (konieczność prania), lepiej wykorzystać szpitalną bieliznę.)
• Skarpetki
• Czysta odzież na wyjście, obszerna, z uwzględnieniem pory roku. (Torbę na wyjście możesz przygotować do zabrania później.)
Inne bardziej lub mniej przydatne rzeczy :-)

Odciągacz pokarmu. (Najtańszy, tłokowy.)
• Karta telefoniczna
• Telefon komórkowy. (Uwaga ! Zapytaj czy można go używać w Twoim szpitalu)
• Aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie
• Leki, jeśli jakieś przyjmujesz. Zapytaj, czy w Twoim szpitalu nie brakuje czopków glicerynowych. Jeśli cierpisz na hemoroidy, zabierz dobrą maść lub czopki.
• Notes z telefonami
• Zeszyt, długopis
• Pamiętnik
• Aparat do masażu pleców (elektryczny, ręczny)
• Zatyczki do uszu
• Książka, krzyżówki, czasopismo
• Walkman, odtwarzacz CD ze słuchawkami
• Drobne pieniądze
• Ulubiona poduszeczka
• Talerz, kubek, sztućce
• Zioła laktacyjne

Dla Dziecka
• Nożyczki do paznokci
• Szczotka, grzebień
• Zestaw ubranek, jeśli można / trzeba je ze sobą mieć. Warto wykorzystać szpitalne rzeczy, jeśli są dostępne.
• Kilka koszulek i kaftanikow
• Kilka sztuk body
• Kilka spioszkow / pajacyki
• Piżamki
• 2 czapeczki
• Sweterek
• Pieluszki (jednorazowe lub tetrowe, z ceratkami)
• Skarpetki
• Kocyk
• Pieluszki, 7-8 dziennie. (polecane przez psd: Huggies-unisex dla noworodków)
• Krem do pupy (Linomag, Tormentiol)
• Ręczniczek, kilka pieluszek tetrowych

A tu Moja:

*pielucha tetrowa biała 30-40 szt. ( ja miałam 20 bo używałam pampersów) 10 szt
* pielucha flanelowa biała lub kolorowa 3-5 szt. ( miałam 2) 4 szt
* majtki z tzw. suchą pieluchą do pieluch tetrowych 1-2 szt. ( nie kupowałam - zbędne)
* majtki bawełniano-ceratowe lub ceratkowe 2-3 szt. (zbędne)
* koszulka bawełniana lub body baw./frotte wz. 56, 62 3-4 szt. (lepsze body)
* kaftanik baw. lub frotte wz. 56, 62 3-4 szt. ( lepiej kupować rozmiar 62, choć moja Igunia urodziła się malutka to zawijałam rękawki )
* śpiochy baw. lub frotte wz. 56, 62 3-4 szt
* czapeczka baw. lub frotte 2 szt.
* czapeczka wierzchnia zimowa 1 szt.
* pajacyk baw. lub frotte wz. 56, 62 2-3 szt.
* pajacyk welurowy wz.62 1 szt.
* skarpetki baw. lub frotte roz. 7/8 lub 9/10 2-3 pary
* komplet: sweterek + śpiochy + czapeczka 1 szt.
* becik - rożek z bawełny, kory lub polaru 1 szt.
* śpiworek lub kombinezon 1-cz. na spacery zimą 1 szt.
* kocyk baw. do wyścielenia wózka 1 szt. ( zimą lepszy śpiworek)
* kocyk do przykrycia 75x100 lub 100x140 1 szt. 110/90
* śliniak mały z ceratką 2-3 szt. ( zbędny)
* butelka + smoczek 250 ml do mleka 1 szt. ( nie kupować na zapas bo może będziecie karmić piersią, a jak nie to się zdąży)
* butelka + smoczek 125 ml do napojów 1 szt.
* komplet szczotek do mycia butelek i smoczków 1 kpl.
* podgrzewacz do butelek 1 szt.
* smoczek gryzak roz. 0-6 miesięcy 1 szt.
* szczoteczka do czesania z naturalnego włosia 1 szt.
* gruszka gumowa do czyszczenia noska 1 szt.
* patyczki higieniczne do czyszczenia uszu 1 opk.
* nożyczki bezpieczne do obcinania paznokci 1 szt.
* wanienka do kąpieli 1 szt.
* materacyk ułatwiający kąpiel 1 szt. ( według uznania)
* termometr do kąpieli 1 szt.
* okrycie kąpielowe z kapturkiem 1 szt.
* puder np. Penaten, Johnson & Johnson, Nivea 1 szt.
* oliwka np. Penaten, Bambino, J&J, Nivea 1 szt.
* mydło dla niemowląt np. Penaten, Bambino, Nivea 1 szt.
* krem przeciw odparzeniom np. Bambino, Nivea 1 szt.
* chusteczki higieniczne do pupy np. Pampers, Nivea 1 opk.
* proszek lub płyn do prania bielizny niemowlęcej np. Jelp, Lovela lub płatki mydlane 1 opk.
* wkładki laktacyjne jednorazowe lub wielorazowe 1 szt.
* odciągacz pokarmu ręczny lub elektryczny 1 szt.
* łóżeczko drewniane szczebelkowe 1 szt.
* materac do łóżeczka kokosowy lub piankowy 1 szt.
* podkład ceratowy na materac 1 szt.
* prześcieradło frotte z gumką 1 szt.
* komplet pościeli: kołdra + poduszka + ochraniacz 1 kpl.
* komplet poszewek (jeżeli brak w zestawie pościeli 1 kpl.
* wózek 3-funkcyjny (głęboki, spacerowy, nosidło) amortyzacja na paskach lub wahaczach szt.
* pokrowiec przeciwdeszczowy na wózek 1 szt. +
* fotelik samochodowy do 13 kg spełniający również rolę nosidełka i leżaczka-bujaczka 1 szt.
* gaziki nasączone jakimś alkoholem do obcierania pępuszka

Powodzenia
Ostatnio edytowano Śr maja 27 2009, 08:05 przez Agava, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
nie jestem optymistką,twardo stąpam po ziemi...ale za to głośno krzyczę-
niemożliwe nie istnieje!!!
Avatar użytkownika
Agava
 
Posty: 2083
Dołączył(a): Pn maja 23 2005, 00:00
Lokalizacja: W-wa,Białołęka

Re: Wyprawka

Postprzez Agava » Śr maja 27 2009, 08:00

Kurde poszło dwa razy, a nie ma opcji wykasowania....
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
nie jestem optymistką,twardo stąpam po ziemi...ale za to głośno krzyczę-
niemożliwe nie istnieje!!!
Avatar użytkownika
Agava
 
Posty: 2083
Dołączył(a): Pn maja 23 2005, 00:00
Lokalizacja: W-wa,Białołęka

Re: Wyprawka

Postprzez sylka » Śr maja 27 2009, 08:44

:cmok21:
Obrazek
sylka
 
Posty: 2565
Dołączył(a): Pn kwi 25 2005, 00:00
Lokalizacja: Gniezno

Re: Wyprawka

Postprzez Gaba_S » Śr maja 27 2009, 09:28

No ja tylko dodam komentarz do pierwszej listy...
9) pokrowiec na przewijak mozna zastapic zwyklym recznikiem. Szkoda kasy a i tak czasem trzeba codziennie zmienic, bo troche kupki z pieluchy wyleci, albo maluch sie osiusia ;)

13) parasolka- w moim przypadku wiatr ja wyginal jak chcial, wiec slonce i tak swiecilo gdzie nie powinno. Lipa-lepiej kupic wozek z duza buda...

20) posciel do wozka nie potrzebna jak ma sie jaska i 2 kocyki (wczesniejsze punkty wyprawki) - jedenk kocyk na spod wozka, drugi na przykrycie malucha i starczy i tak wiekszosc wozkow ma dodatkowa oslone na nozki...

23) Laktator mozna kupic pozniej, jak bedzie naprawde potrzebny. Czesto jest to zbyteczny wydatek...

24) Podgrzewacz jak najbardziej potrzebny, jak sie mieszka w domu o powierzchni 300m2 i naprawde dlugo idzie sie do kuchni, ale w przeciwnym razie, jak sie mieszka w malym domku lub mieszkanku w bloku to zbedny wydatek. Wode i deserki szybciej podgrzeje mikrofala, ktora raczej wiekszosc ludzi juz w domu ma ;)

30) rozek-przydal mi sie przez 2 tygodnie. Pierwszy tydzien jak bylam w szpitalu z mala a w domu tylko przez chwile, bo zaraz wyrosla i rozek sie nie zapinal, wiec po co tym bardziej 2?

44) wanienke mozna zastapic gabkowa wkladka do wanien, ja tak zrobilam, bo nie chcialam zagracac i tak nie duzej lazienki :)

57) kaftaniki podjezdzaja za wysoko i dziecko ma gole plecy. Lepiej wiecej bodziakow, najlepiej rozpinanych po calej dlugosci, tak aby u lekarza bez sciagania z raczek odslonic piersiatka do badania ;)

83) podpaski moga byc zwykle,jakich dotychczas sie uzywalo, tylko trzeba czesto zmieniac...

To takie poprawki moim skromnym zdaniem, moze tez sie przydadza ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gaba_S
 
Posty: 3824
Dołączył(a): So sie 28 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdzieś, nie wiadomo do końca gdzie, ale zawsze RAZEM!!

Re: Wyprawka

Postprzez sylka » Śr maja 27 2009, 09:39

gaba dzięki :e_biggring:
Obrazek
sylka
 
Posty: 2565
Dołączył(a): Pn kwi 25 2005, 00:00
Lokalizacja: Gniezno

Re: Wyprawka

Postprzez Agava » Śr maja 27 2009, 10:37

Gaba_J napisał(a):No ja tylko dodam komentarz do pierwszej listy...
9) pokrowiec na przewijak mozna zastapic zwyklym recznikiem. Szkoda kasy a i tak czasem trzeba codziennie zmienic, bo troche kupki z pieluchy wyleci, albo maluch sie osiusia ;)

13) parasolka- w moim przypadku wiatr ja wyginal jak chcial, wiec slonce i tak swiecilo gdzie nie powinno. Lipa-lepiej kupic wozek z duza buda...

20) posciel do wozka nie potrzebna jak ma sie jaska i 2 kocyki (wczesniejsze punkty wyprawki) - jedenk kocyk na spod wozka, drugi na przykrycie malucha i starczy i tak wiekszosc wozkow ma dodatkowa oslone na nozki...

23) Laktator mozna kupic pozniej, jak bedzie naprawde potrzebny. Czesto jest to zbyteczny wydatek...

24) Podgrzewacz jak najbardziej potrzebny, jak sie mieszka w domu o powierzchni 300m2 i naprawde dlugo idzie sie do kuchni, ale w przeciwnym razie, jak sie mieszka w malym domku lub mieszkanku w bloku to zbedny wydatek. Wode i deserki szybciej podgrzeje mikrofala, ktora raczej wiekszosc ludzi juz w domu ma ;)


30) rozek-przydal mi sie przez 2 tygodnie. Pierwszy tydzien jak bylam w szpitalu z mala a w domu tylko przez chwile, bo zaraz wyrosla i rozek sie nie zapinal, wiec po co tym bardziej 2?

44) wanienke mozna zastapic gabkowa wkladka do wanien, ja tak zrobilam, bo nie chcialam zagracac i tak nie duzej lazienki :)

57) kaftaniki podjezdzaja za wysoko i dziecko ma gole plecy. Lepiej wiecej bodziakow, najlepiej rozpinanych po calej dlugosci, tak aby u lekarza bez sciagania z raczek odslonic piersiatka do badania ;)

83) podpaski moga byc zwykle,jakich dotychczas sie uzywalo, tylko trzeba czesto zmieniac...

To takie poprawki moim skromnym zdaniem, moze tez sie przydadza ;)


hihih tej listy nie modyfikowałam, ale zgadzam się z Tobą w wielu punktach:)
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
nie jestem optymistką,twardo stąpam po ziemi...ale za to głośno krzyczę-
niemożliwe nie istnieje!!!
Avatar użytkownika
Agava
 
Posty: 2083
Dołączył(a): Pn maja 23 2005, 00:00
Lokalizacja: W-wa,Białołęka

Re: Wyprawka

Postprzez Gosia13 » Śr maja 27 2009, 13:09

wiadomo, że każdy ma inne potrzeby i takie listy trzeba raczej traktować wskaźnikowo, a nie kupować wszystko punkt po punkcie. I tak życie zweryfikuje co komu potrzebne a co nie. Ja dopiero za drugim razem nie nakupowałam zbędnych rzeczy.

Pokrowiec na przewijak uważam za niezbędny-przewijaki pokryte są niemiłą folią, takie prześcieradełko frotte jest milsze i nie śliskie. Ręcznikiem zastąpić wg mnie się nie da, bo ręcznik się zsuwa a prześcieradełko jest na gumkach. Zresztą jest tańsze od ręcznika. Ja na początku kładłam jeszcze na pokrowiec pieluszkę flanelową w razie pokupkania przy przewijaniu.

Parasolka do wózka to też wg mnie niezbędna rzecz-jak sie w czasie upału rozłoży dużą budę to dziecku będzie duszno we wózku! Lepiej budkę złożyc i manewrować parasolem, co przyznaję czasem nie jest łatwe

Pościeli do wózka i rożka tez nie uzywałam
Nie miałam też pościeli do łóżeczka, tylko ochraniacz i śpiworki, które kocham (przy pierwszej córce kupiłam oczywiście i kołdrę i poduszkę i trzy zmiany pościeli, ale okazały się zbędnym wydatkiem-poduszki lekarze nie zalecają a od kołderki o niebo lepszy jest śpiworek)

W podgrzewaczu niektórzy trzymają wodę do robienia mleka-utrzymuje stałą temp i mozna szybko zrobic mieszankę w nocy

Wanienki uzywam, nie każdy kapie w łazience, ja wolę w pokoju. Mam wanienke ze stelażem-nie musze się schylać. Wkładki gakowe do wanny to siedlisko grzybów i pleśni chyba że sie gąbkę za każdym, razem suszy na kaloryferze lub na mocnym słońcu
Obrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Gosia13
 
Posty: 181
Dołączył(a): So paź 08 2005, 00:00

Re: Wyprawka

Postprzez sylka » Cz maja 28 2009, 07:38

dziękuję dziewczynki
przekaże zaraz wszystko mojej przyjaciółce :cmok21:
Obrazek
sylka
 
Posty: 2565
Dołączył(a): Pn kwi 25 2005, 00:00
Lokalizacja: Gniezno


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 157 gości

cron