Zasady w przedszkolu...

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Zasady w przedszkolu...

Postprzez malutka_8 » Wt kwi 21 2009, 10:52

My zlozylismy do dwoch ktore sa obok nas :) Jedno starsze a drugie nowe i swiezo po remoncie.Do tego pierwszego zlozylismy jako pierwsi i powiedzieli nam ze na pewno sie dostaniemy... Nam zalezy bardziej na tym drugim bo i troszke blizej i ladniejsze no ale zobaczymy co bedzie :) Moze dostanie sie tu i tu - wtedy wybierzemy to blizej domu :)
W tym nowszym wyniki po 6 maja a w tym pierwszym sami nie potrafili powiedziec :roll: Troche to dziwne...


No ale mam jeszcze takie pytanko.Jak bylismy na dniach otwartych w tym starszym przedszkolu to panie przedszkolanki z maluchow powiedzialy nam ze aby przekonac dzieci do sprzatania daja im w zamian cukierki :roll: ja nigdy nie uczylam malej ze za sprzatanie czy cokolwiek co TRZEBA zrobic dostaje jakies nagrody oprocz buziaka :evil: Czy u Was w przedszkolach jest podobnie?
Czy sa sprawy ktore sie Wam nie podobaja i czy mozna jakos na to wplywac? Martwi mnie ze potem mała przyjdzie do domu powiem jej zeby po sobie posprzatala a ona bedzie wymagala za to cukierka czy lizaka :e_confused: :e_confused: :eusa_eh:

Jeszcze pytanka organizacyjne.Tj. jak wyglada odprowadzanie malucha do przedszkola i odbieranie go? Czy dzieci trzeba przyprowadzac na okreslona godzine? A co jesli np zaspimy?
Czy posilki dzieciom są wmuszane jesli nie chca jesc a moze sa zachecane do jedzenia w jakis inny sposob?
Co trzeba kupic do przedszkola dziecku? Jak najlepiej ubierac i co robic w wypadku gdy nie potrafi sie zaadoptowac w przedszkolu?
Czy trzeba zgadzac sie na to aby dziecko wyjezdzalo na wycieczki? W zgloszeniu do przedszkola mielismy pytanie czy zgadzamy sie na przewozenie dziecka autokarem na zajecia poza przedszkolem lub wycieczki.Zaznaczylam ze tak ale nie jestem do konca przekonana ze chcialabym aby jezdzila - tyle sie teraz slyszy o wypadkach autokarowych :roll:
Czy dziecko moze do przedszkola zabierac ze soba jakas swoja ukochana maskotkę?
Mam masę pytan zapewne jak kazda mama ktora posyla dziecko do przedszkola - i fajnie jakby mamy bardziej doswiadczone w tej kwestii sie wypowiedzialy :)
Z gory dziekuje :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
malutka_8
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz kwi 13 2006, 13:10

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez Gaba_S » Wt kwi 21 2009, 11:12

O rany, ile pytań. Odpowiem tylko na te co wiem :)
- kupić kapcie, szczoteczkę do żebów i ręczniki 2 na zmianę. Czasem worek na ciuchy do przebrania (jak się dziecko czymś obleje, lub popuści w majty-zależy jaki wiek ;))
-nie wiem nic na temat przekupowania w przedszkolu cukierkami. U nas w nagrodę dostaję się kolorowe znaczki a po jakimś czasie nagrodę za grzeczność-więc się dieciom opłaca słuchać pań ;)
-przyprowadzanie. U nas przedszkole jest czynne od 7 do 16,żeby nie zaburzać funkcjonowania dzieci oddaje się najpóźniej do 8:20, bo o 8:30 jest już śniadanie. Odbiór po 14:30 bo o tej porze dzieci dostają podwieczorek do 16 ;) Nie zdażyło na m się jeszcze zaspać na tyle głęboko,żeby trzeba było dzwonić,że nas nie będzie-ale ja pracuję, więc na zaspanie nie mogę sobie pozwolić ;)
-jeśi dziecko nie chce jeść jakiegoś posiłku-trudno-przy innym nadrobi. Dzieci same jedzą, jedynie maluchom czasami panie pomagają nabić coś na widelec czy pokroić ;)
-poczatki w przedszkolu zawsze są trudne. CZasem trwają dłużej, czasem krócej.trzeba przez to przejśc. Nie ma recepty. Najgorsze co możesz zrobić to zabrać dziecko do domu z żalem-będzie Cię miała w garści i każda wymówka będzie dobra,żeby zostać w domu ;)
-maskotki i inne zabawki mogą przynosić tylko w piątki-jest to dzień zabawki, ale jest to indywidualne w każdym przedszkolu. Wika i tak na poczatku misia targała, tyleże później całe zajęcia czekał na nią na półce w szatni. Ale to był tylko pierwszy miesiąc, i Wika nie miała 3 lat ;)
- co wycieczka, jak w szkole jest potrzebny podpis rodziców na zgodę do wyjazdu. U nas jak ktoś się nie zgadza, to trzyma dziecko w domu, ale to się zdarza tylko jak jest chore, bo wszystkie dzieci uwielbiają wycieczki u nas ;)

Tyle mogłam pomóc na podstawie naszej małej filii przedszkolnej. Nie wiem jak jest w dużych miastach, ale może podobnie ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gaba_S
 
Posty: 3824
Dołączył(a): So sie 28 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdzieś, nie wiadomo do końca gdzie, ale zawsze RAZEM!!

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez Sylwiatko » Wt kwi 21 2009, 11:19

Zapraszam do watka ''przedszkolaki'' chętnie przyjmujemy nowe twarzyczki :wink:

Każde przedszkole jest inne i ma własne zasady,niektóre sie powtarzają wiec napisze jak to u nas jest.

Przyprowadzamy do 8.20 później owszem można ale najlepiej jak się to wczesniej uzgodni i uprzedzi.Dzieci maja rytm dnia wtedy czują sie bezpieczniej i pewniej,trudniej poźniej właczyć sie im do zabawy.Więc radze sie nie spóźniać 8)

Nagrody u nas sa za różne rzeczy,bo dziecko było grzeczne bo akurat tego dnia coś im bardzo poszło ale to sa naklejki na bluzke lub inne ozdoby przedewszystkim,słodycze sa ale bardzo sporadycznie,myśle że w twoim przypadku jest to do obgadania na zebraniu.Nie musisz sie zgadzać na nagrody słodyczowe,ale musisz wziąść pod uwage że jeśli inni rodzice się zgadzają to tylko twoje dziecko ucierpi jako np.jedyne które tych słodyczy nie dostaje.
W erze gdzie buziak może być inaczej skojarzony to nie dają ich,baaa nawet sa przedszkola gdzie nie wolno podetrzeć po kupie dziecku tyłka :/

Wycieczki i wyjścia to Twoja sprawa wg mnie,możesz się nie zgodzić,u nas jest teraz wyjazd poza miasto z okazji dnia dziecka i chyba jako jedna nie wysyłam dziecka,moje widzimisie i moja sprawa.
Przed każdym wyjściem z kola jesteś poinformowana i wtedy poprostu dziecku zapewniasz opieke i go nie puszczasz do przedszkola.

Jesli dziecko nie chce to nie je,wiadomo jest zachęcane np.nagrodą ale napewno nie zmuszane,ale to też zalezy pewnie od podejścia pani do tego.Zawsze można trafić na jakieś wredne niedopieszczone babsko 8)

Ubiór to spodnie/spódnice na gumke,zero guzików ewentualnie suwaki.Tak aby dziecko szybko opanowało ubieranie się samemu,ubrania luźno przechodzące przez głowe.

Kupowałam worek i tam trzymam zapasowe ubranka na zmiane bo wpadki zalania sie lub zasikania sie zdarzają,mam tam dwie zmieny ubrania.

Adaptacja trwa max do miesiaca,u nas najgorszy był pierwszy tydzien,teraz też ma opory ale już histerii nie ma.Jak są problemy to gadać,tłumaczyć i wszystko na spokojnie.Są przypadki że jest bardzo ciezko dlatego też musisz dziecko obserwować i liczyc sie z tym że może ten czas na przedszkole nie jest teraz tylko dopiero za rok.

Zabawki mozna zabierać,pluszaki aby innym dzieciom nie zrobić przypadkowo krzywdy.

To chyba na tyle..jakby coś to pytaj :D
Moje diabełki
Oskar ur.18.08.05.
Arletta ur.07.09.97.
Avatar użytkownika
Sylwiatko
 
Posty: 16522
Dołączył(a): Wt paź 04 2005, 00:00
Lokalizacja: wawa

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez zubelek » Wt kwi 21 2009, 11:23

malutka więcej optymizmu i wiary w Panie przedszkolanki :e_biggring:

Każde przedszkole ma troche inne zasady i metody. U mojej młodej np. śniadania i podwieczorki były w formie szwedzkiego stołu i nikt do posiłków dzieci nie zmuszał 8)

Zabawki typu ukochana maskotka na początku maluszki mogły przynosić codziennie a po jakimś czasie, gdzieś już w zimie, kiedy zaakceptowały przedszkole był wyznaczony jeden dzień kiedy zabawki można było przynosić.

Nie było nagradzania cukierkami tylko w formie znaczków coś jak w harcerstwie :lol:

Są zebrania i wtedy jak najbardziej rodzice mają wpływ na działania przedszkola, możesz nawet wpisać sie do rady rodzicielskiej, żeby mieć większy wpływ :e_biggring:

Co potrzeba do przedszkola dostaniesz rozpiske i będziesz wszystko wiedzieć.

Wycieczki nie są obowiązkowe ale szkoda, żeby dziecko to omijało, nie myśl pesymistycznie :wink: Jak dziecko nie jedzie na jakoąś wycieczke to ten czas spędza najczęściej w grupie łączonej co nie zawsze jest fajne :roll:

Ale najważniejsze...NIE ZAMARTWIAJ SIĘ NA ZAPAS :chmurka: ZOBACZYSZ NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY :e_wink:
Karinka zwana Jagodą
Obrazek
Rozalka
Obrazek

www.edukatorek.com.pl
Avatar użytkownika
zubelek
 
Posty: 7288
Dołączył(a): Cz paź 26 2006, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez Gosia13 » Wt kwi 21 2009, 11:23

raaany z twoje postu bije jakies przerażenie , spokojnie przedszkole to nie szkoła przetrwania! Przedszkolanki potrafią sobie radzić z maluchami.
Moja córa nie dostała sie w tym roku do żadnego przedszkola :twisted: :twisted: Brak miejsc :evil: . Ale chodzi do takiej klubowej Akademii Maluszka, więc trochę wprawy już mam.
Jeśli chodzi o ubranie to najlepiej jak najwygodniejsze. Dziecko musi się samo rozebrac i ubrac, więc ciasne ubranie odpada. Jakaś bawełniana bluzka i spodnie od dresu albo leginsy.
Do jedzenia panie nie zmuszają, każda ma swoje metody a jak dziecko absolutnie nie chce to nie je.
Autokarowych wycieczek też sie nie masz co obawiać, wypadki zdarzają sie głównie na dalekich trasach a takie dzieci to jeżdżą do teatru albo do zoo, wiadomo, że nie pojadą tramwajem, tylko musi być autokar albo bus.
Dziecko trzeba przyprowadzić na określoną godzinę. Jak się zaśpi to wiadomo, że przyprowadzić można, ale lepiej dopytać bo jest to pewien problem (rano ustala sie ilość gotowanego obiadu)
Gdyby każdy przyprowadzał o której mu się chce to byłby bałagan i ciężko byłoby prowadzić zajęcia.
Z reguły do przedszkola można zabierać jedną zabawkę, ale każde ma swoje zasady.
To, co trzeba kupić do przedszkola dowiesz się bezpośrednio w placówce, bo wszędzie jest inaczej-w niektórych przedszkolach każdy kupuje kredki, farbki itp a w innych jest jakaś składka jednorazowa.

Mniej paniki kochana, bo jeszcze zarazisz nią dziecko!!!!!
Obrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Gosia13
 
Posty: 181
Dołączył(a): So paź 08 2005, 00:00

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez malutka_8 » Wt kwi 21 2009, 11:36

Dzieki za odpowiedzi :kwiatek:
Wlasnie te naklejki to juz do mnie bardziej przemawiaja i widzialam taka tablice z naklejkami w tym samym przedszkolu w sali dzieci starszych a u maluchow nie bylo... :roll:

Mam troche pesymistyczne podejscie bo boje sie małą zostawic z kimkolwiek a tym bardziej z obcymi osobami w przedszkolu.Ale mysle ze to kwestia przyzwyczajenia pewnie.Na poczatku nawet z mezem mala nie zostawala - dopiero jak skonczyla 2 latka to odwazylam sie i na poczatku tez bylo ciezko :) Ja juz taka troche przewrazliwiona jestem i boje sie o coreczke moze troche przesadnie ale mialam z nia troche przejsc - bylysmy kilka razy w szpitalu i chyba od tego czasu mam uraz :(
Wydaje mi sie ze bede co chwilke dzwonic do przedszkola pytac czy wszystko w porzadku - bo nawet teraz tak robie jak z mezem mala zostaje :roll:
Jak nie mam choc telefonicznej kontroli to nie moge normalnie funkcjonowac...
Chcialabym potrafić bardziej zaufac ale jakos nie moge :roll:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
malutka_8
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz kwi 13 2006, 13:10

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez zubelek » Wt kwi 21 2009, 11:44

malutka telefonowanie nic Ci nie da, nikt z sekretariatu nie będzie latał do sali maluszków aby sprawdzić czy wszystko w porządku :e_wink:

Zapytaj w przedszkolu o możliwość abyś na początku mogła uczestniczyć w zajęciach z córcią, wiem, że u młodej tak było i teraz u małej taż mam taką możliwość, wtedy przekonasz się, że jest dobrze. Tylko to ma też tą wade, że dziecko inaczej sie zachowuje jak mama jest obok ale wytłumaczysz córci, że tak tylko na kilka dni będziesz obok niej ale ma robić to co inne dzieci i słuchać się Pań :D

Ja osobiście wolałam nie bywać z córką w przedszkolu i choć mała bardzo początkowo płakała zostawiałam ją samą, nie trwało to długo a płakać przestawała jak tylko znikałam jej z oczu :lol:

Jesteś bardzo uzależniona od córci i przewrażliwiona na jej punkcie ale musisz sie od tego uwolnić...może już teraz częściej ja zostawiaj pod opieką innych osób nie tylko taty aby przekonać się, że mała doskonale radzi sobie nawet jak Cie nie ma i żadna krzywda się jej nie dzieje :D
Karinka zwana Jagodą
Obrazek
Rozalka
Obrazek

www.edukatorek.com.pl
Avatar użytkownika
zubelek
 
Posty: 7288
Dołączył(a): Cz paź 26 2006, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez malutka_8 » Wt kwi 21 2009, 11:50

zubelek pytalam o mozliwosc dzwonienia do Pan i powiedzialy ze oczywiscie jest taka mozliwosc i dostane numer komorki - wiec pewnie z tego skorzystam :lol: :e_wink:

Jestem uzalezniona od corci i przyznaje sie do tego bez bicia :oops: Małą zostawiałam od zawsze z moją mamą bo do niej mam zaufanie i z tatą zostaje w ciagu ostatnich miesięcy bardzo duzo - bo ja zaczelam wychodzic do ludzi po 2 latach siedzenia w domu - a tata na L4 juz jest 4 miesiace wiec ma mase czasu i siłę :) Nie mam innych osob z ktorymi moglabym małą zostawic...
Moze sie przyzwyczaję i chociaz popodglądam małą przez pierwsze dni nie pokazując się jej na oczy :) Jak zobacze kilka dni ze jest dobrze to moze bedzie mi latwiej :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
malutka_8
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz kwi 13 2006, 13:10

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez joa133 » Wt kwi 21 2009, 11:57

malutka małej będzie trudno, na początku, Tobie też i jak nie widzi w Tobie siły, tylko strach, obawy to będzie to samo odczuwać, w przedszkolu nic złego się nie dzieje, opowiadaj jej, że jest fajnie, kolorowo, ciepło, miło przyjemnie, same cechy pozytywne szukaj,że jest plac zabaw,że są fajne dzieci, zabawki,że dzieci tańczą, śpiewają , a te złe myśli "zamknij w książce", może powinnaś porozmawiać z kimś o tych Twoich obawach?

dzwonić do Pań to zły pomysł? pomyśl one muszą zajmować się dziećmi, opiekować się nimi, bawić się a nie telefonować w grupie jest 20dzieci i przez cały dzień dzwoni 20rodziców, oszalały by ...

raczej jak już będzie bardzo przykro Twojej małej niech zajmą się nią jakoś, pocieszą, albo zapoznaj ją z jakaś inną dziewczynką z grupy, będzie jej raźniej

trzymaj się!
Julka (25.04.2006) & Sebastian (20.05.2008) & Łucja (05.02.2012) & Joa
Avatar użytkownika
joa133
 
Posty: 8329
Dołączył(a): Wt wrz 27 2005, 00:00
Lokalizacja: tam gdzie jestesm :-)

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez asias » Wt kwi 21 2009, 15:17

Malutka przedszkole jest fajne, zobaczysz że wszystko będzie dobrze. Na początku pewnie będzie ci cieżko, bo widac ze córcia jest mocno z tobą związana. Ale musisz być silna, nie pokazywać przy małej strachu i lęku. Ja tez uważam ze z tym dzwonieniem to nie jest dobry pomysł, bo panie mają cały czas co robić przy dzieciach. Jeśli dzieje sie cos złego to dzwonią z przedszkola do mamy lub taty.
Z tym co trzeba do przedszkola to tak jak piszą dziewczyny zależy od p[rzedszkola, napewno potrzebne są kapcie i ciuszki na zmianę w razie czego. A resztę dowiesz się na miejscu. U nas zbierają pieniadze na kredki, bloki itp. Wycieczki są bardzo lubiane przez dzieci, czekaja zawsze z niecierpliwością na nie. Odpukac do tej pory zadnemu dziecku nigdy nic sie nie stało, wszystkie wracaja całe i zdrowe. U nas jesli dziecko jest grzeczne to dostaje naklejkę na bluzeczkę, to jest nagroda. Kiedyś była taka tablica i po jednej stronie były wypisane imiona dzieci grzecznych, a po drugiej dzieci niegrzecznych. Synuś zawsze się starał zeby byc wsród tych grzecznych :e_wink: Przyprowadzać dzieci powinno sie do śniadanka zeby nie dezorganizować panią zajęć z dziećmi no i kucharki wtedy wiedzą ile jest dzieci i na ile szykowac obiadek. Życze ci powodzenia, napewno wszystko bedzie dobrze. Nie martw sie tak, zobaczysz jak córcia będzie dobrze sie bawić z innymi dziećmi
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
asias
 
Posty: 4140
Dołączył(a): Pt gru 03 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez zołzik » Śr kwi 22 2009, 06:55

Malutka popierwsze musisz wierzyc ze w przedszkolu bedzie fajnie bo to ze ty sie boisz przejdzie na malucha wiec juz teraz zacznij mu mowic ze w przedszkolu bedzie super beda inne dzieci i duzo nowych zabawek
Napisze jak to jest u nas
dostalismy kartke co nalezy przyniesc blok kredki itp czyli wyprawke pastyczna
ponadto recznik wystarczy jeden bo w piatek zabierasz do prania i przynosisz w poniedziałek :D
ponadto rzeczy na zmiane bo a noz bedzie jakis wypadek wiec bluzeczka majtusie spodenki a w zimie rajtuski my to w woreczku zostawiamy w szatni, ponadto buty na zmiane :D
zabawki dzieci moge przynosic ale najczesciej jest tak ze potem zapominaja zabrac :D wiec mamy musza pamietac i przypominac :D
napoczatku podpisywałam zgode na wycieczki na wyjscia poza teren przedszkola na spacery i na lekcje religi...ja na wszystko sie zgodziłam a wycieczek autokarowych naprawde nie jest bardzo duzo u maluchow a to frajda dla dzieci :D
u nas sniadanie jest o 9 wiec musze przyprowadzic dziecko do tej godziny ale lepiej wczesniej bo jeszcze myja raczki, Raz w tyg spozniamy sie i jestesmy po 10 ale panie wiedza i to akceptuja. Jak Macko nie chodził na sniadania to miałam go przyprowadzic do 9.30 ale panie wolały troszke wczesniej
i jedno nie dzon do pan bo jesli zaczneisz zdzwonic i wszystkie inne mamy to kto bedzie zajmował sie dziecmi...pomysl...najwyzej zostaw pani nr telefonu a ona jak cos bedzie sie działo zadzwoni.

jejku nie wiem co jeszcze napisac
Moje dwa szczescia Macius i Adas
Obrazek
Obrazek

moje Aniołki (*) 30.11.2004, 7.11.2006
Avatar użytkownika
zołzik
 
Posty: 4799
Dołączył(a): Pt sty 27 2006, 14:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez malutka_8 » Śr kwi 22 2009, 08:51

Naprawdę dzieki dziewczyny za wsparcie :kwiatek:
To nie jest tak ze ja okazuje moj strach.Natalka byla na dniach otwartych i byla zachwycona przedszkolem.I ja jej mowie ze jest fajnie i wogole.Nawet bym nie musiala bo ona nie chciala stamtad wychodzic :) Inne dzieci jakos speszone byly a jej wszedzie bylo pełno.Poznala wszystkie panie z przedszkola i z wszystkimi rozmawiala :) Wybawila sie wszystkimi zabawkami i wyrysowala chyba z 10 obrazków bo wymusila od Pan kredki i kartki :lol: :e_biggring: :e_wink:
Nie wiem jak to bedzie pozniej jak mnie tam obok niej nie bedzie ale mam nadzieje ze ok :)
Jedyne o co sie boje to jej bezpieczenstwo.Mialam z nia duzo przejsc jak byla mniejsza i do tej pory wole dmuchac na zimne - a wiem ze w przedszkolu panie maja 20 dzieci i na kazdego z osobna duzej uwagi zwracac nie moga. Mysle ze jak kazde nieznane mnie to przeraza i jak zobacze z ukrycia przez pare dni ze jej tam dobrze - to bedzie mi latwiej.Na razie chcemy ja dac tylko od 8.00 do 13.00 wiec moze jakos przetrwam ( ja a nie ona :lol: ) :e_wink:
Natalka jest dzieckiem bardzo kontaktowym i lubi bardzo inne dzieci i inne osoby ale jak wiadomo dziecko sie zmienia - wiec za chwile moze byc problem z tym.
Zaluje tylko ze w tym przedszkolu blizej nas na ktorym nam bardziej zalezy nie bylo dni otwartych bo tez pewnie jakbym wszystko zobaczyla to czulabym sie lepiej.W tym pierwszym p-kolu sie jakos zadomowilam na dniach otwartych ale nie podoba mi sie tak bardzo.
Sama juz nie wiem.....
Moze okaze sie tez ze nigdzie sie nie dostaniemy i problemu nie bedzie :D ...przynajmniej przez rok :e_biggring:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
malutka_8
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz kwi 13 2006, 13:10

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez annaj21 » Śr kwi 22 2009, 09:48

malutka dziekuje ci za ten watek ja mojego mam zamiar poslac do przedszkola od wrzesnia bedzie mi lzej chociaz pare godzin z drugim malenkim dzieckiem z tym ze u nas przedszkole z racji ze na wsi mieszkami to czynne od 8-13 ale to i tak dobre bo dzieci maja kontakt ze sobą :) ale tak samo mam pelno obaw jak ty
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mój Aniołek [*] 14.11.2008 11tc
Avatar użytkownika
annaj21
 
Posty: 1389
Dołączył(a): Cz wrz 28 2006, 11:30
Lokalizacja: wągrowiec/gniezno

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez zołzik » Śr kwi 22 2009, 12:48

Aniu u nas tez na wsi mimo ze przedszkole czynne chyba do 16 to dzieci sa najczesciej odbierane po podwieczorku ok 14 i potem to juz zostaja takie niedobidki :D ale nawet na kilka godzin dobrze jest dziecko dac bo ty odpoczniesz a maluch sie pobawi
Moje dwa szczescia Macius i Adas
Obrazek
Obrazek

moje Aniołki (*) 30.11.2004, 7.11.2006
Avatar użytkownika
zołzik
 
Posty: 4799
Dołączył(a): Pt sty 27 2006, 14:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez violkaa » Śr kwi 22 2009, 13:18

Dziewczyny uwierzcie w swoje dzieci dadzą radę, a z czasem i Wy się przyzwyczaicie :wink:
My kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy się za granice i Kuba od półtora miesiąca chodzi tutaj do przedszkola.
3,5 roku ja siedziałam z nim non stop, więc był do mnie przyzwyczajony, a poza tym tu jeszcze był problem językowy...
I mimo, że mój synuś nie należy do dzieci śmiałych radzi sobie dobrze :D Na początku wiadomo był płacz i marudzenie, ale teraz jest już naprawdę dobrze i bardzo chętnie chodzi do przedszkola.

malutka_8 dasz radę, zobaczysz. Trzymam kciuki!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
violkaa
 
Posty: 913
Dołączył(a): Wt wrz 06 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin/ Norwegia

Re: Zasady w przedszkolu...

Postprzez malutka_8 » Cz lip 25 2013, 20:53

Odkopie moj własny wątek sprzed lat :)
Chcę tylko napisać wszystkim mamom które mają obawy żeby niczego się nie bały :)
Moja córcia w tym roku skończyła przedszkole i od września idzie do szkoły :D Jak ten czas leci :) W dodatku dostała się również do szkoły muzycznej i teraz nie mam dużych obaw. Jednak początki rodzicielstwa są trudne ;) pozdrawiam wszystkie mamy :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
malutka_8
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz kwi 13 2006, 13:10


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Martyncia i 40 gości