poród w wodzie

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

poród w wodzie

Postprzez aga6 » Pt gru 12 2008, 22:19

Chciałabym Was zapytać o przebieg takiego porodu, kiedy się wchodzi do wanny, jak długo się tam siedzi, czy woda jest wymieniana..:) co jakiś czas? Myślę,że będę rodzić w wodzie, jesli wanna będzie wolna, chciałbym się przygotować na ewentualne niespodzianki z tym związane.
dzięki!
Olga (28.05.04)
Avatar użytkownika
aga6
 
Posty: 355
Dołączył(a): Wt cze 15 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: poród w wodzie

Postprzez olciaa » Pt gru 12 2008, 22:34

Ja miałam rodzic w wodzie w Wołominie ale wylądowałam na sali operacyjnej. Poród wodny wygląda mniej więcej tak że do wanny wpuszczają Cię przy odpowiednim rozwarciu (nie chciałabym nakłamać bo dokładnie nie pamiętam ale chyba 5 cm) na pół godzinki, potem przerwa i zmieniają wodę. Po przerwie znów na pół godzinki i tak kilka razy i albo rodzisz do wody albo jak sobie życzysz inaczej.
Pozdrawiam :)
olciaa
 

Re: poród w wodzie

Postprzez Moya » Pt gru 12 2008, 23:18

(...)
sorry pomyliły mi się wątki :lol:
Avatar użytkownika
Moya
 
Posty: 6419
Dołączył(a): So maja 14 2005, 00:00

Re: poród w wodzie

Postprzez dahl70 » So gru 13 2008, 12:42

Porod w wodzie na jedno ryzyko: jesli podczas porody do wody dostanie sie troche uryny, kalu lub innego zanieczyszczenia a dziecko nie daj Boze sobie chlusnie lyka - moze dojsc do powaznych konsekwencji (ze zgonem wlacznie). Dlatego pare lat temu zabroniono w SWE tych porodow. Sa rozne opinie, bo jednak ryzyko jest niezbyt duze a korzysci takiego porodu spore. Ale.....ryzyk-fizyk. Nigdy nic nie wiadomo....Warto poprostu o tym wiedziec.
Avatar użytkownika
dahl70
 
Posty: 402
Dołączył(a): So wrz 02 2006, 21:17
Lokalizacja: Szwecja

Re: poród w wodzie

Postprzez pudelek » So gru 13 2008, 18:52

Miałam rodzić w wodzie.Nie zdarzyłam :lol:
Kilka razy wchodziłam do wanny na 30minut, za każdym razem wymieniali wodę.
Masaże łagodziły straszliwe bóle krzyżowe i chyba dzięki temu obeszło się bez znieczulenia :wink: Mogę tylko polecić choćby do samego złagodzenia bóli krzyżowych :wink:
Avatar użytkownika
pudelek
 
Posty: 4422
Dołączył(a): Cz kwi 14 2005, 00:00

Re: poród w wodzie

Postprzez aga6 » So gru 13 2008, 22:05

dzięki za odpowiedzi, może jeszcze ktoś ma coś do powiedzenia w tym temacie?
Olga (28.05.04)
Avatar użytkownika
aga6
 
Posty: 355
Dołączył(a): Wt cze 15 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: poród w wodzie

Postprzez malaladypank » Wt gru 16 2008, 01:17

Ja miałam rodzic w wodzie,ale ponieważ poród zaczął się przedwcześnie,to gin zdecydował,ze pozwoli mi tylko na immersje woda,ale dziecko musi wyjść na lądzie;)
Do wody weszłam z 4cm rozwarciem (wpuszczają od 5 cm,ale im jęczałam,ze już chcę;)).Siedziałam tam 30 min (ciepła woda,hydromasaż...),wyszłam,położna patrzy,a tu już 10 cm rozwarcia i dzidzia momentalnie wyszła:) II i III faza porodu w sumie 10 minut :mrgreen:

Nawet ktg mi w wodzie robili,bo nie chciałam się wynurzać :lol:

Generalnie do wody wchodzi się na 30 minut,zmieniają wodę i w razie potrzeby znowu.
Są pewne przeciwwskazania,jak właśnie poród przedwczesny,wada wzroku u matki,wada serca...
Woda naprawdę łagodzi bóle i skurcze!!!POLECAM!

PS.aga6 - jak chcesz mogę podesłać fotkę na maila;) jak to u mnie wyglądało :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: poród w wodzie

Postprzez malaladypank » Wt gru 16 2008, 08:28

MójMaluszek napisał(a):A gdzieś na dolnym śląsku jest szansa na poród w wodzie ? czy ktoś wie ?
we Wrocku na pewno;) zapytaj na regionalnym.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 134 gości