Dodatek dla samotnej matki

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Dodatek dla samotnej matki

Postprzez shanti » Pt paź 05 2007, 19:22

Hej !
mam pytanie, czy jeśli otrzymuję alimenty od byłgo męża na mojego synka i dostaje też zasiłek rodzinny na dziecko to czy mogę starać się o dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
shanti
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt paź 05 2007, 19:18

Postprzez Betka29 » Pt paź 05 2007, 21:36

Z tego co wiem to taki zasiłek przysługuje jesli:ojciec jest nie znany,nieżyje lub jesli alimenty sa niesciagalne. :wink:
Iga-12.12.2005.
Eryk-14.10.1994
Avatar użytkownika
Betka29
 
Posty: 745
Dołączył(a): Pt lip 14 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódż

Postprzez agi1 » Pt paź 05 2007, 22:34

Taki zasiłek przysługuje tylko jeśli ojciec jest nieznany lub nie żyje, jeśli ojciec nie płaci alimentów a komornik stwierdzi,że nie może wegzekwować od ojca, wtedy przysługuje zaliczka alimentacyjna.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
agi1
 
Posty: 1379
Dołączył(a): So cze 05 2004, 00:00
Lokalizacja: Trzebinia małopolska :)

Postprzez Ania19 » So paź 06 2007, 15:41

shanti oj Kochana, wtedy byłoby za dobrze, alimenty, zasiłek rodzinny + dodatkowo za samotne wychowywanie dziecka ;)

Niestety tak dobrze, to nie ma :?

Jeżeli masz przyznane alimenty od ojca dziecka,
dostajesz je - to nie przysługuje Ci wtedy dodatek za samotne wychowywanie dziecka.
Co innego jest wtedy kiedy alimenty są zasądzone, ale ojciec dziecka ich nie płaci, nie dostajesz ich - wtedy komornik i takie tam,
zasiłek dla samotnych matek będzie przyznawany, ale nie wtedy kiedy masz alimenty od ojca dziecka.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ania19
 
Posty: 9782
Dołączył(a): Pn maja 23 2005, 00:00
Lokalizacja: Sulechów


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Antyloppka, Polanka i 37 gości