sześciolatka w 1 klasie

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Re: sześciolatka w 1 klasie

Postprzez violka » Pt wrz 17 2010, 13:26

Ja to się jeszcze przejdzę do szkoły,do której planuję Olę puścić i zobaczyć jak to na własne oczy wygląda,może uda mi się porozmawiać z dyrektorką, moja ciocia jest tam pielęgniarką ,to przy okazji może uda się coś wyciągnąć,co jest "prawdziwe" ,bo pani z kuratorium zachwalała pomysł ,zachęcała mnie,zapewniała,że w szkole na pewno będą podziały na 6 i 7 latków.Po prostu marzenie....
Co do niżu,to chyba zależy od regionu, miasta czy też dzielnicy,w tej szkole na pewno niżu nie ma.....
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
violka
 
Posty: 16943
Dołączył(a): Pn sie 02 2004, 00:00
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N 22° 34' 13 '' E

Re: sześciolatka w 1 klasie

Postprzez Miqua83 » Pt wrz 17 2010, 19:31

U nas na osiedlu w podstawówce podzielili i są 2 klasy pierwsze. 1 dla sześciolatków i 2 dla siedmiolatków. U nas w grupie przedszkola większość puszcza za rok do szkoły do 1 klasy, boimy się wyżu, poza tym drugi raz przerabiać to samo w zerówce co teraz to moim zdaniem uwstecznianie dziecka. program w pierwszej klasie jest teraz banalny, jak kiedyś w zerówce, więc mam nadzieję, że będzie dobrze.
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Miqua83
 
Posty: 1607
Dołączył(a): Cz maja 11 2006, 09:25
Lokalizacja: Poznań

Re: sześciolatka w 1 klasie

Postprzez violka » Pt wrz 17 2010, 19:48

Jak dziecko może się uwstecznić ? Ja uważam,że dzieciństwo jest tak krótkie ,że wcale nie myślę,że zrobiłabym krzywdę dziecku zostawiając rok dłużej w przedszkolu.
Nie ukrywam mam mieszane uczucia i widzę zarówno wiele plusów jak i minusów czy wcześniejszego czy późniejszego puszczenia do szkoły.
Byłam zdecydowanie na tak, gdybym moja Ola garnęła się do literek,pisania, książek,gdyby potrafiła skupić się dłużej na tym....Jest ze stycznia,więc i tak będzie o kilka miesięcy młodsza od dzieci z rocznika 2004. Ale ona uwielbia zabawy ruchowe , tańce,rytmikę i nie czuję aby się uwsteczniła,nie pójdzie do przodu to na pewno ale nie uwsteczni się.
Decyzji na pewno nie podejmę teraz ,zobaczę jak się Ola będzie rozwijać przez najbliższe miesiące,porozmawiam z paniami w przedszkolu,porozmawiam w szkole.
Jedno mam dziecko i chcę być pewna,że nie robię dziecku krzywdy w żadną stronę :eusa_think:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
violka
 
Posty: 16943
Dołączył(a): Pn sie 02 2004, 00:00
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N 22° 34' 13 '' E

Re: sześciolatka w 1 klasie

Postprzez Dudlina » Pt wrz 17 2010, 21:42

kate17755też jestem nauczycielką e.w. :) Na jakich podręcznikach Nowej Ery pracujesz? Ja obecnie pracuję na Naszej klasie MACa. Nowa Wesoła szkoła jest uboga strasznie. :?
mama3dzieci napisał(a):i po synu książki mogę tylko wyrzucić bo córa idzie nowym programem i ma zupełnie inne ksiązki ....

niestety to "wina" nowej podstawy programowej, która wymusza zakup nowych podręczników.
violka napisał(a):A teraz wariant 2) załóżmy ,że chcę ją puścić rok wcześniej -tylko jak ? Teraz jest w starszakach, za rok więc co ? Pierwsza klasa bez zerówki ? Zerówka w szkole (no ale wtedy pójdzie normalnie w 2012) .

violka, moja pięciolatka w przedszkolu ma takie same podręczniki jak grupa najstarsza, sześciolatków.
violka napisał(a):bo pani z kuratorium zachwalała pomysł ,zachęcała mnie,zapewniała,że w szkole na pewno będą podziały na 6 i 7 latków.Po prostu marzenie....

zachwalała, bo nie miała innego wyjścia. Ta reforma to kolejny niewypał. Szkoda, że wszystko kosztem naszych dzieci :?
Moja Julcia pójdzie do szkoły jako siedmiolatek. Zastanawiam się tylko nad zapisaniem jej do zerówki szkolnej. Opłaty żadne, tylko za ewentualne obiady. No i od razu mogłaby oswoić się ze szkołą, tylko czy chciałaby? :)
Avatar użytkownika
Dudlina
 
Posty: 1490
Dołączył(a): Cz gru 23 2004, 01:00
Lokalizacja: Boleslawiec

Re: sześciolatka w 1 klasie

Postprzez pudelek » Pt wrz 17 2010, 22:43

Mój Bartek jest z sierpnia 2005 i cieszę się że mamy wybór.
Jednak jak a razie wszystko wskazuje że pójdzie za rok do szkoły.Jasne że chciałabym przedłużyć mu dzieciństwo tylko że w jego nowym przedszkolu(po przeprowadzce) jest grupa 4 i 5 latków oraz 5 i 6 .Z racji że uczęszczał już 2 lata wcześniej do przedszkola to jest w grupie 5 i6 latków....za rok gdybym go zostawiła byłby dalej w tej samej grupie bo 5latki byli by 6latkami....i na pewno niczego nowego sienie nauczy,może się nie uwsteczni ale nudzić się będzie okrutnie.

Na szczęście garnie się do literek,cyferek i chce się uczyć....po feriach na pewno wybiorę się na rozmowę z nauczycielką....jak sobie radzi etc.
W szkole(gimnazjum) mają sale przystosowana do "małych pierwszoklasistów" nie wiem jak szatnia wygląda ale posprawdzam to na pewno.
U nas przedszkole i szkoła jest połączona i na szczęście jest ta sama dyrektorka...więc o rozmowę powinno być łatwo.
Avatar użytkownika
pudelek
 
Posty: 4422
Dołączył(a): Cz kwi 14 2005, 00:00

Re: sześciolatka w 1 klasie

Postprzez kate44 » Pn gru 17 2018, 20:35

Z tym to jest roznie, jak dziecko sie adaptuje w szkole. Jedne bedzie sie stresowalo, drugie nie. Szkola jest bardzo wazna. Trzeba ja dobrze wybrac. My zdecydowalismy sie na Niepubliczna Szkołe Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Tu dzieci sie szybko ucza.
kate44
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr gru 20 2017, 16:39

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kasia777 i 62 gości